Nejste přihlášen/a.
Zdravím,
ráda bych se zeptala , zda nemáte někdo zkušenosti s tímto případem nebo zda někdo nevíte jak to řešit.
Přítel má z předchozího vztahu dvě dcery 5 a 11let. Byli mu soudně vyměřeny alimenty ve výši 4100,- . Jelikož ale děti nemají s maminkou ideální vztah, nechtějí s ní trávit čas, tudíž jsou cca 14dní z celého měsíce u nás (přes prázdniny u přítelovy mamky). Bývalá přítelkyně má tudíž 4000 jen tak pro sebe a všichni tady víme, že většinu času tráví v restauracích na zahrádkách a po zábavách. Dětem skoro nekupuje oblečení a ani ve školním roce jim nekoupí potřebné pomůcky a věci do školy a do školky.
Je možno toto nějakým způsobem řešit, aniž by se přítel dostal do problémů kvůli neplacení? Např, písemnou dohodou (rozpočítání kolik dní kde děti trávili či tak podobně?)
Velice děkuji za každou odpověď
M.
Také zdravím. Přítel by si musel soudně zažádat o snížení alimentů a uvést včechny závažné skutečnosti. Anebo rovnou zažádat o svěření dětí do své péče z těch a těch důvodů a výživné by bylo vyměřeno matce. Pak je ještě možnost žádat péči o děti střídavou a tudíž by alimenty neplatil ani jeden, ale stejným dílem by se na výdajích, povinnostech atd. podíleli každý sám za sebe.
Jestli-že byl vydán rozsudek o výživném, je pravomocný a tudíž vykonatelný, musí toto přítel opět řešit soudně.
doplněno 16.07.13 17:38:Záleží na tom, jaké by měly děti u otce zázemí. Pokud s ním žijete ve společné domácnosti a s dětmi vycházíte dobře, jsou u vás rády, pak to, že je otec občas mimo domov zase tolik nevadí. Důležité je, abyste se dětem věnovali a starali se o jejich potřeby a výchovu. Píšete, že o ně matka nedbá, tyto poměry musí prošetřit sociální úřad a soud potom všechny okolnosti vyhodnotí a rozhodne, co je v zájmu dětí nejlepším řešením.
Děkuji za odpověď. Střídavá péče nás nenapadla ... Nevím, ale jestli by to v našem případě u soudu prošlo jelikož přítel jezdí pracovně pryč . Cca 10ti denní turnusy ... (
Máme společné bydlení a děti jsou u nás víc než rády. Domů k mamce ani nechtějí a většinou se to neobejde bez breku. Hlavně u té menší. Ta starší už to přece jen bere jinak, ale obě už mají jasno , že chtějí být u táty ... Bývalka s nimi nejde ani k zubaři (starší potřebuje už nutně rovnátka), dále starší má problémy se sluchem, tudíž i zhoršený prospěch ve škole (také nezajede na ušní) a učitelky jak ve škole , tak ve školce samy říkají, že na dětech je krásně poznat , kdy jsou u nás nebo u babičky (přítelovy mamky) na vesnici nebo když jsou s mámou nebo babičkou z její strany ...
Vyjádření sociálky, vyjádření ze školy atd. to vše bude potřeba obstarat jako důkaz a může to být vyhodnoceno soudem tedy klidně ve prospěch otce. Pokud je starší dcera již schopna svého úsudku, může soud vyslechnout i jí a přiklonit se i k názoru dítěte, které je již schopno samostaného úsudku atd. Pokud proto máte vážné důvody a je to pro dobro dětí, neváhejte a obratte se na soud k vůli změně péče o děti. Jen vy víte, jaká je situace a znáte podrobnosti...
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.