Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Práce v UK?

Od: klima® odpovědí: 17 změna:

Zdravím,

ukončila jsem vysokou školu a chtěla bych teď nastoupit do práce. Nejlépe něco např. na pár měsíců v zahraničí (nejlépe UK), abych si procvičila jazyk a získala nějaké zkušenosti. Problém je, že mám problémy se zády, takže nemůžu jít např. do skladů nebo sbírat ovoce (tam se stejně taky člověk moc ten jazyk nenaučí) a nemám ráda děti, takže si myslím, že ani au-pair pro mě není. Našla jsem ale tento inzerát a nevím, co si o něm myslet a jestli tomu věřit a zkusit jim napsat. Nemáte nějaké tipy, zkušenosti nebo tak? Nikdy jsem sama v zahraničí nebyla - natož pracovně, a jsem tak trochu srab .

 

 

17 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

dzordz*

2x

Sice to není vůbec odpovědí na kladené otázky, ale:

Je blbé, že zrovna začaly prázdniny, všichni se nahrnuli na brigády nebo skončili se školami a cpou se všude možně. Jinak nevěřím tomu, že by v Brně nešlo nic najít.

Nevím, co je vaším studijním nebo plánovaným pracovním (po dokončení Mgr/Ing) oborem, ale co tak oběhnout, zavolat nebo napsat pár firmám, které hledají (nebo hledají s vyšším vš vzděláním) nebo ani nehledají, ale byly by pro vás ideálními, a nabídnout se jako neplacená pomoc? Stáž, internista nebo jak se tomu říká. Nebo za minimální mzdu, pokud je v tom oboru obvyklé třeba 25k+.

Samozřejmě pouze v případě, že by to bylo přínosem - že by vás to dostalo mezi lidi, našlo známosti, uplatnilo by se to pro ostatní firmy jako už nějaká praxe.. Být tam třeba dva nebo tři dny v týdnu, nebo každý den na čtyři hodiny.. domluvit se na měsíc a pak se uvidí, třeba by vás i oni sami chtěli, než aby hledali někoho zvenčí. (ale přiznávám, že pro mě taky by tahle myšlenka chtěla trochu víc odhodlání a nadšení, než se mi obyčejně dostává :D)

Mno a Praha - nemusíte hned balit půl bytu a stěhovat se. Do Brna je to přece metrem na Florenc a pak jen jedna zastávka busem, že. Ráno zavolají, zeptají se, kdy se můžete ukázat, není problém ještě týž den. Nešli do Prahy třeba bývalí spolužáci ze střední, u kterých by se v případě nutnosti dalo i přespat? Nebo kamarádi překladatelé nebo jiní známí ze zájmových kruhů. Nebo se dohodnout, že když vás někde vemou, tak u nich můžete spolubydlet na bytě dva tři týdny, než najdete něco přijatelného.. lidi se strašně točej po těch pokojích, bytech a kolejích, dávají dohromady, rozcházejí, odjíždějí do pryč.. a když jsou dneska ty fejsbuky a internety a spol..

No a nebo zahraničí, což už popisovali ostatní.

 

bonie*

0x

jestliže máte problém se zády, tak na téhle pozici slušně řečeno... zdechnete ... a to bez pardonu.

je to pokojská.. kompl úklid, převlékání, drhnutí kde čeho... společně s polkami, ukrajinkami a pod, které v tom umí chodit, tzn na vás zbydou ty nejhorší pokoje. Navíc se to dělá za počet oddělané práce, ne hodinově.

 


0x

Pri osmihodinove pracovni dobe to odpovida minimalni mzde v UK.

Otazka je, za kolik a kde budes bydlet a co budes jist.

Polaku bych se nebal. Alespon se otrkas a seknout s tim muzes vzdycky. Za tu mzdu bych to ale nedelal, zvlaste ve chvili, kdy vydelas dostatek na to, aby si zacala z uz tak mizerne castky platit dane.

-

Moje otazka zni. Pokud si ukoncila VS, proc chces jit delat uklizecku za minimalni mzdu?

martinhajek*
Taky by mne zajímalo, proč si chce hrát na usmolenou verbež z Východu, když tam může uplatnit své vzdělání.
k2

Ono je otazka, co je to za VS (obor). Ne vsechny obory na VS v CR vystudovane lze v zahrnanici (nebo i v CR) uplatnit.


Mám jen bc., což je v tomto oboru málo (nejspíš budu pokračovat příští rok - letos jsem neudělala příjmačky na mgr.). Je mi vcelku jedno, za kolik je to peněz. Ráda bych jela do světa a poznala něco nového, ale mám max. na letenku a nějaké živoření na 14 dní. Tady u nás sháním, co se dá, ale práce prostě není (být chlap a mít zdravá záda, tak je to jednodušší) - buď nemám praxi, vzdělání, auto nebo něco jiného. Kdyby aspoň byl někdo "do party", tak by to bylo o dost jednodušší. I jsem přemýšlela o tom, že bych prostě odjela do Prahy a zkusila něco tam, jenže (jako vždy, to moje "ale") se bojím toho, že se ze mě stane bezďák, když si nic nenajdu (kolik lidí už takto jelo někam "za zelenou trávou za plotem"). Rozhodně mi k tomu nepřidává ani rodina, hlavně mamka, která mě de facto každý den "deptá", jak jsem neschopná .

 

iz*

0x

Kolikokoli, pracovala jsem jako recepční a mj. jsem přidělovala práci pokojským. Podle mne je práce pokojských hodně náročná právě na záda (tahání těžkých balíků prádla, neustálé ohýbání a narovnávání).

Chcete-li pracovat v Anglii, zkuste nehledat u nás, ale přímo v anglických nebo irských pracovních portálech.

Moje nejstarší dcera (také s VŠ) si takhle našla práci v Irsku. Začala jako prodavačka a během pár měsíců jí majitelka svěřila vedení prodejny, včetně objednávek, příjmu nových zaměstnanců, ...

Jejím snem bylo procestovat si latinskou Ameriku. V Irsku si za půldruhého roku vydělala na půlroční cestování ...

A po návratu našla díky jazykovým zkušenostem během pár týdnů dobrou práci.

doplněno 15.07.13 17:42:

Práci v Irsku/Anglii hledala stejně, jak by postupovala u nás, jenom místo českých portálů hledala v anglických a i rských.

Inzerenti na sebe uváděli e-mail, adresu i telefon, takže začala zasláním CV v angličtině na e-mail, ... Dohodla se s přímou majitelkou obchodu, přes žádnou agenturu.

Schopnost si sama vyhledat, dohodnout i zařídit bez prostřednictví agentury nebo jiného zprotředkovatele jí podle mne pomohlo najít práci rychleji.

Do Irska odcestovala s přítelem, který si práci našel až tam (Kingburger nebo něco podobného). Neměli zajištěno ubytování, ale měli tam známé, u kterých mohli pár nocí přespat, než si něco najdou.

Jako první si museli vyřídit ubytování, pojištění a účet v bance, potom teprve s nimi zaměstnavatelé uzavřeli smlouvu.

___ Já bych agenturu nedoporučovala. Agenturám nejde o to najít Vám nejvhodnější práci, ale "umísti"co nejvíce zájemců (za to inkasují peníze).

Často domlouvají nejjednodušší práce (např. ve skladech s dvanáctihodinovou pracovní dobou a minimální mzdou), bez požadavku na dobrou znalost angličtiny.

Pohledáte-li v internetu, najdete i zpoustu zklamání ze slibovaného ubytování (škutečné ubytování nesplňovalo slíbené) i ze "zprostředkované"práce (lidé museli po příjezdu absolvovat přijímací pohovor v angličtině, s čímž nepočítali), někdy si museli práci teprve začít hledat sami...

___ Pro začátek se podívejte do portálu EURES, kde najdete odkazy na: ► volná místa v Ang/... základní informac/... dokumenty souvise/...

Další odkazy (gov.uk): ► Anglické pracovní/... odkazy na hledání/...

Lochneska.cz: ► život v Anglii Jak řešit problém/... (na koho se obrátit)

___ Zkusím se podívat, jestli ještě najdu jejich "zápisky z cest"(už je to pár let) ... Jestli něco najdu, doplním Vám sem pár odkazů, byly by z Irska.


A můžu se zeptat, jak to dělala? To si prostě sama našla nějakou práci a odjela naslepo? Nebo to měla přes agenturu nebo tak něco?

 


0x

Slechti Te, ze je Ti jedno, jak je prace ohodnocena, nicmene bydleni a stravu Ti nikdo za darmo neda.

A vzhledem k faktu, ze Manchestr nepatri k nejlevnejsim, tim spise je dobre se zabyvat i touto otazkou.

Smozrejme, pokud te vyhovuje polska ubytovna (uz jenom to souslovi odrazuje), nebo obdobne spolubydleni v obdobne kvalite, pak Te skutecne takova castka vystacit muze.

-

Evropa ma otevreny pracovni trh. Staci na internetu nalistovat pracovni nabidky v danych zemich a rozposlat e-mail.

K tomu agenturu nepotrebujes.

 

bonie*

0x

zkus pohledat na gumtree.com

to je něco jako naše anonnce nebo tak něco - najdeš tam vše, práci, bydlení...

rady, co mám odjinud - odsud z čech, nemá cenu na cokoli reagovat, protože zaměstnavatelé i pronajímatelé na český telefon volat nebudou. Lepší je si najít nějaké dočasné ubytování v městě, kde chceš pak být a na výše psaném portále hledat. Je to jako u nás, jak se něco zveřejní, je to během chvíle pryč. Jediné, co se od nás dá domluvit je termín prohlídky bytu, ale je to z doslechu, osobně nevím.

Ve větších městech fungují např - londyn.cz (na netu je toho na podobném základu hodně)

Přijde mi, že nemáš moc zjištěných info - lochneska.cz tam se dozvíš asi nejvíc.

Omlouvám se za tykkání, v prvním jsem vykala a už se mit o nechce přepisovat

držím palce

doplněno 15.07.13 17:01:

k tomu abys mohla dělat stejnak potřebuješ NIN a to zas můžeš zařídit jen v UK


Mi přijde úplně stejné "dobrodružsví", i kdybych si hledala práci třeba v Praze - je to daleko a "člověk nikdy neví". Info jsem si zjištovala všelijaké, ale moudrá z toho nejsem (nesnáším papírování a lejstra - podobně jako když Bernad v Black Books dělal daně :D). Každopádně i to "spakovat se a odjet do Prahy" mi přijde jako nadlidský úkon. A když nenajdu nic v Brně, tak jak si můžu najít něco v Praze? Nebo třeba v tom Irsku nebo UK. Přijedu tam a zjistím, že můžu leda 14 dní živořit a vrátím se domů bez peněz a v depresi (a doma mi to navíc dají pořádně sežrat).

Neni to tak tezke.

Samozrejme, ze zamestnavatele reaguji i na ceska telefoni cisla. Je jim uplne jedno, od kud volas, nechapu, proc by nemeli.

Napises e-maily, az se nekdo chyti, udelas pohovor po telefonu, domluvis si datum nastupu, zamestnavatel posle dopredu smlouvu, aby si nejela zbytecne na blind, ty mu podepsanou kopii vratis jeste dopredu nebo pri nastupu, najdes na internetu nejake levne B&B / kamarady / zname z internetu / squot / pro bydleni pro zacatek a jedes.

Ve chvili, kdy mas v ruce smlouvu a adresu bydleni (otazka 3-5 tydnu, ale staci treba i to B&B) si v bance otevres ucet (potrebujes dva doklady, nebo je lehci otevrit si napred ucet v CR u UK banky, ktera ma v CR pobocky, napr HSBC, usetri se tim i za budouci prevody penez), zavolas na UK pracak (Job Centre plus) a zazadas o national insurance number (pro oboji je dobre mit od zamestnavatele navic krome pracovni smlouvy take potvrzeni o praci a o bydlisti).

A to je vsechno.

Kdyz se Ti to nebude libit, muzes se kdykoliv zbalit a jet domu a nebo si najit jinou praci. Jak uz jednou v UK budes, vsechno bude snazsi.

iz*

Nedoporučovala bych jet úplně naslepo. Chce to si předem předjednat smlouvu, a odjíždět s představou o budoucí práci.

Vytvořte si profil na LinkedIn.com a na pár anglických pracovních portálech, v portálech si můžete zadat i svůj inzerát. Se zaměstnavatelem můžete komunikovat e-mailem, telefonicky i poštou, (přednost bych dala písemné formě: e-mailu a poště).

A budete-li mít přislíbenu práci, můžete ubytování začít hledat odsud.

Jestli je pro Vás nepředstavitelné odjet sama třeba do Prahy, mohla by pro Vás agentura být dobrá pomoc. Ovšem důkladně si ji prověřte, zjistěte si, zda smí zprostředkovat zaměstnání do zahraničí, zkušenosti klientů, ...

 

bonie*

odject do prahy je úplně o něčem jiném, unás, v čr, máš obecnou povědomost jak co funguje, na co se kde zeptat, kam jít. V cizí zemi ne, tam se můžeš spolehnout jen sama na sebe.

¨Kdyby to bylo tak hrozný, tak tam není tolik snědých spoluobčanů... dávaj to kdejaký národy, mi řekni, že chytrá, studovaná češka to nedá?

Prostě budeš ještě chvíli zjištovat, zajištovat a pod a dáš to úplně s přehledem. Ono se ti prostě může poštěstit jak v praze tak třeba v manchesteru. A nebo se ti nepoštěstí ani doma, záleží na přípravě a na tom, co opravdu chceš.

luke237
dávaj to kdejaký národy, mi řekni, že chytrá, studovaná češka to nedá?

Na tohle musim reagovat. Ono je rozdil odjet nekam jako samotar a tam se tim sam protloukat (coz je pripad "chytre studovane cesky") a odjet nekam do sve komunity, ktera mi vsechno zaridi a ja vsechno, co musim udelat, je presunout svuj zadek do letadla ve sve zemi (coz jsou vsechny pripady vsech tech lidi ze tretiho sveta, ale take treba Polaku, vetsiny Cechu v Anglii apod.).

Naprosto stejne to funguje treba pri emigraci do USA nebo Kanady. Proc myslite, ze je tam takovych Cinanu, Mexicanu, Filipincu, Indu, Nigerijcu, Pakistancu, Pandzabcu, Rusu, Ukrajincu atd. a treba tam skoro nenarazite na Madary, Dany, Finy, ...?

luke237
Na druhou stranu zacit zit v Anglii je pro Cecha nekolikanasobne jednodussi (z duvodu clenstvi v EU), nez projit imigracni buzeraci do USA nebo Kanady jako individualni zadatel.
bonie*

ono by úplně stačilo, kdyby využila české share house tak by tam sama nebyla

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]