Nejste přihlášen/a.
Dnes jsem zaslechl v autobuse hovor dvou mužů. Jeden z nich má sousedy co na černo mají připojenou elektriku a bavili se o tom zda je udat.
Jsou vůbec právní páky na lidi, co mají odpojenou elektriku a přesto doma svítí a svítí? Vy šetříte, pracujete, a jiní nešetří nepracují, kradou, mají dávky a ještě se Vám vysmějí.
Ale nezapomeňme na otazku:
Mě tak napadla tato otazka: Jak postupuje ČEZ, když najde černého odběratele?
Takže ho nejspíše odpojí a co dál? Platí za to nějakou pokutu? Jakou? Z čeho ji vyměří a kolik? Jde to k soudu jako trestný čin?
V podstatě je to krádež. Otázkou je, jak ten černý odběr provádí rovnou napojené bez měření, nebo stáčí "tachometr"? Pak je to otázka prokazování. Pokud stáčejí, tak se to těžko prokazuje, jelikož spotřeba se počítá průměrem dle vyhlášky (tuším že energetický zákon), což ale nebere soud, jelikož není dána doba přesně od kdy do kdy a přesně kolik. Vím i o případu, kdy ČEZ rok věděl, že při posledním odběru tam byl podstav, a rok s tím nic nedělali.
fidonete, zdravím
kradlo se za Prvobytně pospolné společnosti, kradlo se i ve feudalismu, komunisnu, kapitalismu, a krást se bude vždy. Jeden krade elektriku, druhý tužky v kanceláři, třetí pozemek sousedovi atd...
V uvedeném případě černého odběru se zjistí, že je neoprávněný odběr dříve nebo později. Buď náhodnou kontrolou, nebo oznámením.
Pokutu mu bude určitě vyměřena i vyčíslena škoda, zdali jí uhradí, to nedokážu určit.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.