Nejste přihlášen/a.
Chtěla jsem podat na soud písemný podnět na omezení způsobilosti mého bratra k právním úkonům, dokonale zpracovaný, ale bez lékařské zprávy. Jelikož jeho (příliš bláznivá ) psychiatrička řekla, že nikomu z rodiny žádnou zprávu nedá, že si ji má soud sám vyžádat. Náhodou mi zrovna volal městský opatrovník mé matky, říkal, že dávat podnět nemá cenu. Že soudce jej smete ze stolu, jelikož na to má právo a že si zprávy nevyžádává, mají s tím bohaté zkušenosti.
To je tedy prča! Takže můj totálně psychicky nemocný bratr nemůže dostat "nesvéprávnost", protože jeho též psychicky narušená psychiatrička nechce nikomu dát zprávu o jeho diagnoze! (Bratrovi by ji asi musela dát, ale on o ní nepožádá). Naštěstí snad praktický doktor bratra mi nějakou zprávu napíše, v nejhorším přímo "sociálka", co už tu zoufalou situaci bratra znají - tyhle možnosti mi teď ten opatrovník poradil. Bratr by se jinak v blízké budoucnosti stal "povinně " bezdomovcem, nebot svůj plný invalidní důchod rozfrká za kraviny a všichni se ho bojí.
Neexisstuje nějaké právo příbuzných na výpis diagnozy u psychiatra? Nerozumím tomu, že když v podnětu situaci vysvětlím, napíšu veškeré kontakty na bratrovu psychiatričku, tak soud se na podnět vykašle, byt v příloze chci dát i svědectví mého manžela...
Nemáte někdo s tím zkušenosti? Díky!
Lékař je povinen zachovat lékařské tajemství a pokud si to Váš bratr nepřeje, lékař s Vámi opravdu jednat nemusí a vydávat Vám jakoukoliv zprávu už vůbec není oprávněn. Nicméně není pravda, že soudce smete Váš návrh ze stolu. Do svého návrhu uvěďte veškeré skutečnosti a soud si lékařský posudek vyžádá. Na žádost soudu jej lékař vystavit a předat soudu musí. Městský opatrovník Vám vůbec nemá co říkat, co má cenu a co ne a jakkoliv Vás zrazovat. Jestli-že k něčemu takovému chcete dát podnět, víte jistě nejlépe, zda je to třeba, tak to udělejte a nevěřte všemu, co městský opatrovník říká...
Před rokem jsem podobný případ řešil.Týkal se mojí nemocné sestry.Návrh jsem podal u soudu,soud si vyžádal posudek soudního psychiatra,třebaže jsem s ní chodil k psychyatričce ve městě.Soudem určený lékař provedl psychiatrické vyšetření,k němuž si vyžádal i doklady od naší lékařky.Dnes je záležitost vyřízená.Soud pak ještě stanoví opatrovníka.
JABRAKA
On se i u podnětu píše nadpis NÁVRH,ale jelikož je bez jakékoliv lékařské zprávy, je to bráno jako podnět a navrhovatel není účastníkem řízení. Na sociálce mi poradili, že stačí buď od obvoďáka či té psychiatričky získat jen nějakou větu ve smyslu :"Ten člověk jeví duševní poruchu, doporučuji přezkoumat jeho způsobilost k právním úkonům" . A tuhle větu mi ta psychiatrička opravdu potvrdila razítkem a podpisem. Tak už je to vyřešené. Jinak bych šla za praktickým doktorem, ten by tuhle větu taky jistě potvrdil. Pak prý ještě úplně v nejhorším šlo jít na sociálku a od nich si nechat napsat svědectví s razítkem- jelikož situaci znají. To píšu, kdyby někdo tu v budoucnu řešil něco podobného co já.
Doktoři prý od 1.1.2012 mohou vydávat lékařské zprávy jen přímo soudům nebo svému klientovi, co je na tom pravdy, nevím. Samozřejmě ,když by klient podepsal, že i mě ji mohou vydat, tak by to šlo. Já mám ale pocit, že tomu tak s výpisy ze zdravotní dokumentace bylo vždycky...
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.