Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, Krkovičko. Je to výborné i pro dívku, chodit na Karate. Naše starší vnučka, začala chodit na Karate v první třídě. Bydlíme v Praze, proto jsme uvítali její rozhodnutí. Nyní je vnučka na vysoké škole a její chození do Karate, nese užitek. Informace o tom, že se bude první učit jen pády, chvaty a kotouly, je zavádějící. Pro děti, které jsou rozděleny podle věku, a schopností, je to velmi zajímavé. Tam nejde jen o pády, chvaty, tam jde v prvním nástupu o komunikaci, trenér a žáci. Psychologie, je velmi důležitá. Dítě se naučí samostatnosti, naučí se jednat nejen s druhým dítětem, ale i dospělým. Na prvních deset cvičení, jsme vždy někdo byl přítomen, bylo to zbytečné, nakonec nás vnučka žádala, aby jsme jí tam jen dovezli, po treninku, zase pro ní přijeli.
Při chvatech, nikdy se nedotknou jeden druhého, vždy jen udělají výpad a musí se zastavit těsně před druhým dotekem. Pády, jsou vynikající, pro pohyb dítěte. Vnučka dokáže spadnout a odkutálet se po zemi, bez toho, aby měla modřinu, nebo se jí něco stalo. Bez nějaké velké námahy si klidně přehodí přes rameno dospělého. Vnučka byla přihlášená i do tanečního kroužku, nakonec zůstala jen na karate. Věřte, je to výborná věc. Jen můj názor.
doplněno 17.09.12 21:16:"Krkovičko," uvidíte, jak se bude měnit v jednání, stane se z ní úplně někdo jiný. Z nesmělé dívenky, začne se klubat děvče, které si troufne i na kdejakého kluka. Postupně nebude couvat a bát se, něco říct, tam je důležitá výuka v mluvení, komunikace, vyjadřování,která spadá do Karate. Tam je neberou jako děti, tam jsou brány, jako osobnosti.
Opravdu nemám páru, do jaké školy Karate vaše vnučka chodí a opravdu nevěřím tomu, že by se rozvoj, který popisujte, dal připsat tréninku. Neříká se tomu ... "dospívání" nebo tak nějak? Nevíte náhodou koho mají za senseie?
A kdo kdy slyšel o tom, že by se v v Karate přehazovalo? Babičko, že vy si ty sporty trochu pletete?
Pro sedmiletou dceru je Karate vhodné. Rozhodně má svůj přínos pro fyzický rozvoj a je hodně rozšířené, takže najde spoustu kamarádů. Nepočítejte příliš s tím, že to, co se tam naučí jí bude nějak platné pro sebeobranu. Kara-te je poměrně málo účinné, především pro slabší jedince. Chvaty a kotouly nejsou běžnou součástí tréninku, ale něco se určitě naučí. Já trénoval šest let. 4 roky Shokotan a 2 Kyokushinkai. Ten druhý styl je hodně kontaktní, takže už svůj přínos měl, ale stále poměrně nepoužitelné v reálném světě.Pokud jde o psychologii, pak si nedělejte naděje. Děti pouští řeči senseie jedním uchem tam a druhým ven. Dvojnásob, pokud jsou v partě. To, že působí klidněji je nejspíš tím, že jsou unavené z tréninků a nemají energii na zlobení.
Pokud chcete dceři dát něco užitečného do života, pak raději to JUDO, Aikido, nebo ještě lépe Krav Maga (ale mimo Prahu asi moc kurzů nebude)
MUSADO či Muay thai není pro dívky a Kung fu je spíše pro smích. S dalšími sporty jsem se v ČR snad ani nesetkal.
K čemu by pak ta bojová umění byla, když by jich člověk nesměl použít při sebeobraně? Pro 99% z nich se žádná omezení neplatí a nikoho nebudou zajímat (včetně Karate, Juda, atd). To až například u pokročilejších technik Musada, apod, které trénují ozbrojené složky, armáda a policie. I ti je mohou použít při sebeobraně, ale musí být opatrní, protože případné soudy za ublížení na zdraví, nebo nepřiměřenou sebeobranu budou k jejich výcviku přihlížet a posuzovat přísněji.
To je fakt. Říkal mi to kamarád, myslím že taky chodil do juda a že prý by e to nemělo používat v reálu, protože ten druhý je ve velké nevýhodě, či co
Veškerá ´bojová umění´ jsou v první řadě schopnost ovládat mysl (tedy otázkou psychiky - a tím nemyslím schopnost někoho bacit), ve druhé řadě schopnost ovládat tělo (tedy hlavně padat a správně se hejbat)...
Co jiného by se měla učit?
doplněno 17.09.12 15:54:Není to divné - naopak - aby si neublížila, je potřeba ji napřed připravit...
Zdravím, karate dělala máma a dělají ho i kamarádi. Jako první se opravdu učí pády, kotouly apod., to je to nejdůležitější. Pak přcihází chvaty. Ale myšlenka a přesvědčení se prolíná celým tréninkem, roky tréninku, kde se dcera dozví, proč a nač vzniklo a používá se toto a tamto.
doplněno 17.09.12 15:59:Ano, ano, máte pravdu Spletla jsem se, kamarádi dělají judo.
doplněno 17.09.12 16:01:Ale teď byl známý se svou karate skupinou i v tom Česko - Slovensko má talent
A bylo to super
Jsou různé školy karate - ale jen v málo se učí pády,kotouly - to se učí v prvním roce v JUDU.
Karate je z velké části o technice kopu,úderú a krytů a jejich kombinaci.
Ze začátku se skládá trénink z 50 % z posilovacích cviků ,(kliky,sedy-lehy,sklapovačky,dřepy) , a z nácviku nejjednodušších úderú a kopú.
8 let jsem navštěvoval školu a nikdy na pády ani kotouly nedošlo .
doplněno 17.09.12 16:00:V karate nejsou ani chvaty.
doplněno 17.09.12 16:15:Joga - myslím si že ne (ale jen můj názor)
většina holek si místo ostrého boje (kumite) volí raději stínový boj (kata) - údery ,kopy,postoje proti nikomu,ale i když bojují v kumite ,tak je to vždy stejná váhová kategorie - to je ale nejspíše až po dosažení min. zeleného pásu.(po cca 3 letech)
Chodila jsem díky stěhování po vlastech Českých hned do několika oddílů a rozdíly byly tak velké, že bych se asi nepokoušela vůbec zevšeobecňovat. Někde šlo trenérovi o závody, těm pár nejnadějnějším se věnoval na plné pecky a zbytek si tak nějak trénoval nesoustavně v koutku. Jinde kladli důraz na katy a byli jsme sehraní líp než spartakiáda A jinde zase na praktické využití a zase ta struktura byla jiná. I filosofie se podávala rozličnými způsoby, nevědět, že je to to samé, tak to nepoznám Jde o osobnost toho trenéra, pak dlouho nic, pak všechno ostatní; ani styl není tak důležitý.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.