Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
trpím na dnu a protože to není až tak kritické (dnový záchvat mám tak jednou dvakrát do roka) tak to nechci zatím řešit za pomoci léků. Asi by mi hodně pomohlo držet životosprávu na uzdě, ale to nedokážu. Hledám proto alternativní způsoby léčby.
Stará lidová moudrost praví, že hodně pomáhá včelí jed, prostě se nechat opíchat. S tím bych neměl problém, včelí bodnutí snáším lépe než komáří. Jen se nikde nemohu dočíst, zda se nechat opíchávat pravidelně, nebo právě jen pomůže v době záchvatu nechat pořádně opíchat postiženou nohu, to by bylo super. Přijde bolest, strčím nohu do úlu a je klid. To trochu zlehčuji.
Teď se Vás ptám, zkoušel také někdo ze zoufalství tuto metodu? Kolik žihadel je tak akorát? (je mi jasné, že záleží na intenzitě jedu a momentální skladbě porostu)
Poštípání zdravého dospělého člověka vyvolává nejčastěji jen místní reakci ve formě zčervenání, otoku a pocitu pálení. 200 - 300 štípnutí současně způsobuje těžkou intoxikaci organismu, jejímž charakteristickým příznakem je silné narušení činnosti srdce a cév.
Lékaři aplikují včelí jed obvykle formou podkožních injekcí po 0,1, 0,2, 0,3 ml, což odpovídá 1, 2 nebo 3 štípnutím. Nebo lze k léčení používat masti z včelího jedu.
Koukněte na vceli-produkty.eu/...
Když jsem byla malá tak můj otec choval včely (25 ulů). Občas knám přišli lidi kteří chtěli se nechat poštípat na revma. Otec většinou vzal z ulu rámeček se včely a oklepal jim to takovou větší husí peroutkou na místo kam chtěl. Ale musel je trochu přimáčknout aby poštípaly. Většinou na záda a nohy. Zda jim to pomohlo nebo né to nevím. Ale chodili pravidelně. Můj otec choval včely dokud nezemřel a pak to dělala maminka. Ale otec ke stáří také trpěl na revma a to dostal za ten život žihadel.
Raději než takové drastické zákroky a ničení včel si někde sežente třešně a třeba otrhejte celý strom. Zamrazit do sáčku a máte do další sklizně. Třešně se dají i sušit také to dělám a jsou lepší než rozinky. Vypeckují se a dám rozpůlené do sušičky nesmějí být uplně trvdé ale jako rozinky gumové. Pak je dám do větší sklenice s víčem a dám do špajzu. Zražené nechám napolo rozmrazit a to jsou jako čerstvé. Může být i kompot. Také jahody pomáhají na snižování hladiny kyseliny močové. Když se nechcete omezovat v tučných jídlech je taky výborná vojtěška. Usučit a udělat odvar a pít. Ale tady už je omezení v užívání. Tak měsíc popíjet vojtěšku obden a pak zase dva měsíce vynechat. Nebo zakoupit přírodní přípravek z vojtěšky- Renol. Ale ty třešně a jahody když si uděláte zásobu tak můžete pojídat každý den. Když se Vám záchvat ukazuje 2x do roka tak zjistíte, že není tak intenzivní jako předtím. Když změníte aspon i trochu jídelníček tak záchvat nemusí být žádný. Když zatím dnu ničím neléčíte tak to zatím není tak zlé a můžete sám záchvat z minimalizovat.
Moc hezká odpověď, škoda, že vám nemohu dát bod.
Třešně a jahody jím, nedělám zásoby, protože dnes se dají koupit celoročně. Já na ovoce moc nejsem, spíš na maso ideálně obložené masem a notným žejdlíkem zalité, a to je onen kámen úrazu. Když mi přijde záchvat, sním pár kilo jahod, třešní, mohutně zalévám bílinskou kyselkou a zdá se, že to funguje. Většinou jsem z toho do pěti dní venku, zatímco dříve mi to trvalo tak měsíc, co jsem se na nohy nepostavil. Takže jakoby svoji metodu mám, ale tím opícháním bych to rád ještě podpořil.
Prvně slyším o vojtěšce, zkusím a děkuji za tip. Sušit a dělat odvar nebudu, to by mě asi obrátilo naruby, ale zkusím saláty z klíčků vojtěšky, to by mohlo také fungovat. A když ne, tak si alespoň pochutnam.
Děkuji za tipy.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.