Nejste přihlášen/a.
Tak jsem přemýšlel nad tím, jak může být u pohovoru negativem to, že dotyčný nemá zkušenosti. To je přece snad jasné, že když to takhle bude dělat každá firma, že bez zkušeností nikoho nepřijme, tak dotyčný zkušenosti nikdy ani nezíská! Praxe - všude jen praxe - až dojdou kvalifikovaní pracovníci s praxí, budou muset zaměstnávat lidi bez praxe, tudíž, nechápu, co tím ty firmy vlastně získají!?
Když se mi jako zaměstnavateli hlásí na místo 2 uchazeči, jeden je ze školy a jeden má za sebou už nějakou praxi v oboru, pravděpodobně sáhnu po tom zkušeném. Proč? Bude schopný už po krátkém zaškolení vykonávat svou práci a už brzo přinášet firmě a jejím majitelům zisk. Nezkušenému absolventovi to může trvat déle než se zapracuje, bude potřebovat školení, pomoc kolegů, které tím bude brzdit atd. čili větší náklady na zaměstnance do začátku ...
Schválně píšu v podmiňovacím způsobu, protože to nemusí platit vždy. Zkušenost může u některých jedinců přerůst ve stereotypnost, což u některých, hlavně kreativních oborů může být na škodu. Praxe z některých známých podniků také nemusí být zrovna plusem, když budoucí zaměstnavatel tuší nebo ví, jaké tam panují poměry .
Takže hlavu vzhůru, nevzdávej to, u přijímacího pohovoru je nutné hlavně projevit upřímný zájem o obor a přiměřenou dávku sebevědomí. A jednou to vyjde. (Zkušenost z mého prvního zaměstnání - také jsem na něj neměl žádnou kvalifikaci)
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.