Nejste přihlášen/a.
Dobrý den. Zajímala by mě jedna věc.
Jak je to v případě, kdy soud vydal rozsudek o tom, který z rodičů bude mít dítě ve své péči a rodiče se následně domluvili na styku s dítětem, např., že si povinný bude dítě brát jednou za 14 dní na celý víkend, ale tuhle dohodu nedodržuje (spíše porušuje) a druhý rodič se spoléhá na to, kdy povinný bude mít čas si dítě k sobě na víkend vzít?
Dá se taková dohoda nějak napadnout?
Tak obdobné situace naštěstí neznám z vlastní praxe, ale jenom od kamarádek, ale obávám se, že toto je nenapadnutelné. Ono u nás je to v praxi tak, že rodič, se kterým dítě nežije,má PRÁVO (nikoli povinnost) na styk s dítětem. Čili buď svého práva využije nebo nevyužije a když nevyužije, tak to nikoho nezajímá. Maximálně to tak jde použít v situaci, kdy druhý rodič z nějakých důvodů potřebuje u soudu doložit nezájem tohoto rodiče o dítě (u jedné kamarádky k nezájmu druhého rodiče soud přihlédl při žádosti o zvýšení alimentů - když už se na výchově a výživě nepodílí péčí o dítě, at tedy víc platí... ale to taky záleží na rozhodnutí soudce, není to nijak pevně dané), ale rozhodně si nelze nijak vynutit, aby si dítě rodič dítě k sobě bral. Naopak u soudu napadnutelné je, pokud rodič, u kterého dítě žije, dítě ke styku nepřipraví a druhému rodiči nepředá.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.