Nejste přihlášen/a.
Dobrý den , ze školy už jsem hodně dlouho a tak si nemohu vzpomenout jak postupovat a jaké vzorčky použít u tohoto příkladu . ZA každou radu budu rád . Díky
doplněno 11.01.13 10:32:a ještě ten příklad
Není to těžké. Úhlopříčky jsou na sebe kolmé, vytvářejí tedy čtyři pravoúhlé trojúhelníky, přičemž známe délky jejich odvěsen (poloviny délky úlopříček). Vzpomeneme si na starého Pythagora a vypočítáme jejich přepony. Součet jejich délek nám dá obvod lihoběžníku. K výpočtu obsahu použijeme vzorec (a+c)/2 x v. A protože u vrcholu B je pravý úhel, je strana BC současně výškou v.
doplněno 11.01.13 10:55:Kartaginec: Pravda, to jsem si neuvědomil.
Tak jednoduché to není. Ůhůopříčky jsou na sebe kolmě, ale nepůlí se, jde o lichoběžník, ne o kosodélník. Pythagorova věta tam figuruje, ale ne tak přímočaře.
Je to jednoduchý. Prohledej poraďte. Je to asi 4 dny, co to tady někdo zadával. Někdo mu to tam i rozkreslil a vysvětlil. No a pro příště za syna (nebo dceru) nedělej příklady na matematickou olympiádu, tam by měli jít jen ti nejlepší.
hledal jsem ,ale tam to není vysvětlené . Za nikoho nic nedělám , tohle dcera nevěděla , ostatní příklady ano . Jen mi to ukazovala , jestli to umím a já zjistil , že né , proto jsem chtěl vědět jak se to počítá , protože už si to nepamatuju .
Koukám, že ty naše proradné dětičky nás zkoušej všechny stejně. Taky jsem nad tím laboroval. Ale zrovna tohle jsem vzdal, kvůli té Euklidovi větě.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.