Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Zámečnice žena?

Od: pettu odpovědí: 15 změna:

Dobrý den, má tady někdo zkušenost s práci zamečníka? Letos jsem v devítce a chci jít na učební obor. Je tato práce vhodná i pro holku? Myslíte že to zvládnu fyzicky? Samozřejmě že se dívám i na jiné obory, ale jen teoreticky co říkáte na tento? Je možné pak i dělat výrobu klíču jak to bývá v nákupních centrech?

 

 

15 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

des*

5x

Protože je rovnoprávnost,může dělat kdokoli,cokoli.Je upozorňuji že učební obor zámečník,NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO s výrobou a opravou klíčů!Spočívá v řezání čehokoli,čímkoli,bušení kladivem ,svařování,výrobou železných konstrukcí,broušení.Klíče v obchoďáku může dělat kdejaký debil,bez vzdělání.

dadasek
06.02.12 23:27

souhlasim

 

muter*

3x

Krásný večer.. Ach slačno, myslím , že pro dívku jsou lepší povolání , než zrovna ,,zámečnice!..Co talk třeba kuchařka..Je to obor , který se vám přidá na celý život a zaměstnání také lehce seženete, protože po kuchařkách jsou stále poptávky...Tak si to ještě rozmyslete...

ladinpraha*

Myslím, že na tohle se tazatelka neptala.

K dotazu: Výroba klíčů někde ve stánku nemá se zámečničinou nic společného. Zámečník si musí poradit s jinými pracemi, ke kterým potřebuje znát materiály, jejich použití, musí být schopen vyrobit spoustu věcí z plechu, pásoviny, tyčoviny.. Je to prostě o všem, od výhně a kovadliny přes strojní vybavení dílny, svařování a řezání až třeba po jemnou mechaniku zámku nebo schopnost si potřebné nářadí vyrobit.

pettu

no právě že těch učebních oborů pro holku moc není... a být kuchařkou opravdu nechci i když je to praktické pro život

 


1x

Já bych do toho šla.Znala jsem paní,která byla vyučena automechanikem, své práci rozuměla a bavilo ji to.Raději se vyučit zámečnici než nějaký obor ke kterému nemáte žádný vztah.

 

dzordz*

0x

Nevidím důvod, proč ne, když jiné můžou být automechaniky, tesaři..

 


0x
Baví vás technické věci? Máte zájem doma něco opravovat, pomáháte třeba tatínkovi? U takového oboru je potřeba mít nejen zájem, ale také sílu. Pracuje se s kovy, plechy a jiné. Pro dívku, dost náročné.doplněno 06.02.12 22:36:Tady máte z netu: Co vyučený zámečník může dělat. oboru: Zhotovování, provádění montáže a oprav ocelových konstrukcí a výrobků, včetně různých způsobů spojování. Příprava profilových materiálů, plechů a spojovacích součástí. Povrchová úprava konstrukcí. Ovládání zdvihacích a dopravních strojů a vázání břemen. souz-touzim.cz/...

 


0x

Ptala jste se, zda profese zámečník, není pro dívku, dost těžká, je.

Když jsem pročítala nabídky učnovských středisek, viděla jsem, nabídku učení švadlena. Dámská švadlena, neměla by jste o tuto činnost zájem? Šitím se můžete živit i doma, ne jenom někde v zaměstnání. Jen můj názor.

 

hop®

0x

Klasický zámečník, takzvané černé řemeslo, musí být hodně všestranný člověk prakticky i teoreticky. S výrobou klíču či otevíráním zabouchnutých dveří to nemá mnoho společného. Ale dobrých zámečníků není mnoho a myslím, že tohle řemeslo klidně žena zvládne. Pokud tedy nejste "třasořitka" s gelovými drápy, v lodičkách a minisukni...

doplněno 06.02.12 23:28:

Samozřejmě třeba strojní zámečník může někde za pultrm dělat duplikáty klíčů. Ale (alespoň vyučený) zámečník by se k této práci snížil až v nouzi nejvyšší, na to člověku staší odhadem týdenní školení...

 

dadik

0x

mam respektive nemam primou zkusenost se zamecniceemi,pokavad se dostanete do vyroby mnozstevnich kusu neni problem ,ale jakmile dostanete kusovy zakaskovy vykres? zenska dlouho premysli a v dnesni uspechane dobe!,?ale kazdopadne jdi do toho bez jakych koliv rozmluv proc ne je to stejna prace jako jina manualni prace.finger cross.-)

 


0x

Můj názor je takový, že jestli by Vás měl ten obor bavit a už nyní se přesvědčujete, že jste manuálně zručná, tak bych to zkusil. Určitě je to pro dívku netradiční obor, ale příjde doba (a doufám, že to nebude dlouho trvat), kdy se konečně někdo vzpamatuje a dobří řemeslnící budou zase vážení lidé.

V době, kdy ze škol chodí samí maturovaní manageři a obchodní akademici, kteří pak plní kolonky úřadů práce, bude jistě řemeslný obor vítanou změnou. A dejme tomu - zatím to tak vypadá, že do Čech pomalů přichází renesance výrobních firem.

Pokud jste více než fyzicky zdatná, existuje obor umělecký kovář. To je krásné a vyhledávané řemeslo a už jsem viděl i několik dívek, které ho provozují. Nejspíš ale nebude dostupné ve všech krajích.

 

doctor

0x

...zámečník? promiň, ale to není zrovna nejvhodnější pro holku co nástrojař, obráběč kovů nebo soustružník...? mylím, že na tyhle obory za socíku děvčata chodila poměrně často, ale na zámečníka žádná.

 

juvla*

0x

Taky si myslím, že pokud chcete dělat kolem železa, tak se podívejte na obor nástrojař, obraběč. Dneska čistá práce, v teple, dobře placená.

 

kjanik112*

0x

Protože to dělám, jako živnostník, zámečníka Ti neradím. Ne že by ses to nenaučila toreticky, ale je to dřina. Křídlo vrat má třeba 150 kg, jak si to chceš obracet, přemistovat? Vyuč se soustružnicí, pak Ti stačí malá dílna u domu a nebo ve sklepě. Jestli si uděláš dílnu někde ve vzdálené stodole, budeš ji mít 4 X do roka vykradenou, podmínkou je bydlet v rodinném domku. Budeš mít zakázky z okolí a ještě můžeš kooperovat s nějakým podnikem jako poddodavatel.Počáteční investice není velká-soustruh a frézku lze sehnat do 200 000Kč.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]