Nejste přihlášen/a.
Ahoj,
potřebovala bych poradit, jak napsat žádost o podmínečné vyloučení ze školy, moc děkuji za rady =)
To jsem si taky myslela. Bylo mi navrhnuto vyloučení, ale po společném rozhovoru se rozhodla pro podmínečné vyloučení, ale s tím, že jí sepíšu žádost, kde bude datum pedagogické rady, kde bylo navrhnuté a datum ke kterému dni se vyloučení vztahuje + odůvodnění proč by mi měla udělit podmínečné vyloučení. Nevím si s tím rady..
Jakem spolecnem rozhovoru? S kym?
Pokud vam navrhli vylouceni, tak by to s tebou nekdo mel resit. Pokud se po porade ukaze ze zatim staci podminecne vylouceni, mel by o tom rozhodnout nekdo jiny. Takze reditel dane skoly.
Nevim s kym si to probirala, tridni ucitel, vychovny poradce, zastupce...
Podmíněné vyloučení ze studia lze uložit pouze tehdy, jsou-li splněny podmínky pro uložení sankce vyloučení ze studia, student projevil upřímnou lítost a lze důvodně očekávat, že se dalšího závažného disciplinárního přestupku již nedopustí. Lhůta a podmínky k osvědčení při podmíněném vyloučení ze studia se stanoví podle míry závažnosti disciplinárního přestupku. Tato lhůta činí nejméně 6 měsíců a nejvíce jeden rok. Pokud se student v průběhu lhůty k osvědčení dopustí dalšího disciplinárního přestupku, s výjimkou méně závažného disciplinárního přestupku spáchaného z nedbalosti, může být ze studia vyloučen.
Takže po Vás zřejmě chtějí, abyste jim písemně předložila, že budete řádným studentem, nebudete se dopouštět dalších přečinů a že těch svých, dosavadních, upřímně litujete a poučila se z nich.
doplněno 06.12.11 10:55:Má to být vlastně žádost z Vaší strany o zmírnění trestu.
"Bylo mi navrženo vyloučení" – co je to za nesmysl. Vyloučení nebo podmíněné vyloučení je výchovným opatřením podle § 31 zákona č. 561/2004 Sb (školský zákon).
(1) Výchovnými opatřeními jsou pochvaly nebo jiná ocenění a kázeňská opatření. Kázeňským opatřením je podmíněné vyloučení žáka nebo studenta ze školy nebo školského zařízení, vyloučení žáka nebo studenta ze školy nebo školského zařízení...
(2) Ředitel školy nebo školského zařízení může v případě závažného zaviněného porušení povinností stanovených tímto zákonem nebo školním nebo vnitřním řádem rozhodnout o podmíněném vyloučení nebo o vyloučení žáka nebo studenta ze školy nebo školského zařízení. V rozhodnutí o podmíněném vyloučení stanoví ředitel školy nebo školského zařízení zkušební lhůtu, a to nejdéle na dobu jednoho roku. Dopustí-li se žák nebo student v průběhu zkušební lhůty dalšího zaviněného porušení povinností stanovených tímto zákonem nebo školním nebo vnitřním řádem, může ředitel školy nebo školského zařízení rozhodnout o jeho
vyloučení. Žáka lze podmíněně vyloučit nebo vyloučit ze školy pouze v případě, že splnil povinnou školní docházku.
Vám může někdo vyhrožovat vyloučením (učitelé) a navrhnout ho může někdo řediteli školy, který pak rozhodne o vyloučení nebo podmíněném vyloučení. Vy podmíněné vyloučení navrhovat nemůžete, jste-li plnoletá, tak můžete požádat o ukončení studia.
OK. Jak tak čtu, tak většina lidí zde sjednotilo dvě skutečnosti:
1) bylo navrhnuto Vaše vyloučení ze školy,
2) tento návrh byl přehodnocen a trest zmírněn na podmínečné vyloučení ze školy.
Tzn. že ve studiu budete moci pokračovat jen musíte v podmínce "sekat latinu". V žádosti vyjádřete svou lítost nad Vaším chováním, které vedlo k návrhu Vašeho vyloučení, uveďte, že již budete vzorným studentem, bla bla bla , a požádejte vedení školy o zmírnění trestu na podmíněné vyloučení.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.