Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Zoufalá z absolventské práce

Od: bereny* odpovědí: 22 změna:

Zdravím všechny, mám velký problém, blíží se odevzdání témat Absolventských prací na Sociální škole a já pořád nevím o čem mám psát. Potřebovala bych poradit téma. Nejlépe by pro měbylo téma, které by se vztahovalo k Úřadu práce nebo k seniorům. Předem děkuji za rady vážně už začínám byt zoufalá

doplněno 03.09.11 12:53:

Sociální práce, měla bych být sociální pracovnice a né pečovatelka. Jen na doplnění.

doplněno 06.09.11 16:46:

Po pečlivé úvaze, jsme si vybrala název mé absolventské práce, a to díky Vám. Znovu děkuji všem za velmy dobré nápady a typy.

Bereny

 

 

22 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

lidus*

2x

Témat máte mnoho- ÚP a jednání s klientem + je ÚP schopen sehnat práci?, Motivace lidí na ÚP na veřejně prospěšné práce + zájem obecních úřadů zaměstnávat tyto lidi., Domov pro seniory + sociální domy m+ domovy důchodců- jak je snadné se do nich dostat, jak se v nich žije., Specializované ústavy pro nevidomé, hluché, hluchoslepé nebo mentálně postižené., Ústavy pro nevidomé + vodící pes., Práce sociální pracovnice v ústavu pro seniory-posstiené, nepostižené a td. Absolventská práce - kolik stran?, na střední škole nebo VOŠ. Pokud budete něco potřebovat kontaktujte mě vnitřní poštou-dcera před mateřskou jako soc.zaměstnanec- kancelář, v ústavu pro nevidomé pracovala 5 let, nějaké materiály tu v PC jsou.

 


1x

At už zpracujete absolventskou práci na jakékoli téma, nechte ji zkontrolovat někomu, kdo dobře ovládá pravopis českého jazyka. Pokud byste v práci zanechala tolik pravopisných chyb, jako ve vašich příspěvcích, vystavujete se riziku, že práce vám bude vrácena
k přepracování. Umění jednat s lidmi není jediným předpokladem pro úspěšnou činnost sociální pracovnice.

bereny*

Tak toho sem jsem si vědoma, a budu vďečná každému skutečně jen za rady. Děkuji všem za dobré nápady.

Tak když dokážete být tak vděčna za rady, proč jste ani jediným slůvkem nepoděkovala Liduš, kteréž-to odpověď byla obsáhlá a plná potencionálních nápadů. Dokonce Vám nabídla komunikaci vnitřní poštou? Myslím, že ta byla schopna a i ochotna, tu práci napsat "levou zadní" . Já také neznám žádnou školu, která by se jmenovala "sociální", jak už se vyjádřil kdosi nade mnou. Ale znám dost soicálních případů. A pak, jestliže postrádáte nápady, jak chcete lidem účelně pomáhat? Proto přece po Vás požadují vypracování nějakého plánu, který má vycházet z Vaší hlavy, podle toho se pak posoudí, jestli jste pro takovou práci předurčena. Úmyslně píši velice laicky, aby to bylo srozumitelné. Píšete, že nemáte talent ke spisování, nebo tak nějak v tom smyslu. Ale přece po Vás nikdo nechce, abyste napsala román. Stačí, když napíšete to, co kolem sebe vidíte, co je podle Vás špatně, a hlavně, jak byste to řešila v praxi Vy. Protože jestli si myslíte, že umíte jednat s lidmi, protože s nimi dokážete "plakat" a litovat je, jak jsou na tom špatně, tak to je na nic. Takovou sociální pracovnici bych nakopla někam.

bereny*

Jak ste přišla na to, že s nima mám "plakat"? Já tu jen žádala o nápad. Děkovala jsem všem stejně. A proč vy ste tak zlá? Vy jste neporadila nic a umíte jen kritizovat.

Poradila jsem Vám, ale nepochopila jste. Zlá nejsem, ale nelíbí se Vám moje odpověď, protože jste jí nerozuměla. To "plakat", bylo myšleno obrazně, to je samozřejmé. No , já to ale tušila, a tak se Vaši reakci nedivím. Ještě jednou si přečtěte, co jsem Vám napsala, ohledně sepsání Vaší práce. Tam je ta rada. Kdo chce vidět, vidí...

doplněno 05.09.11 15:58:

Odpovědi, které Vám dala Liduš, jste ohodnotila až po mé připomínce. Než jsem psala první reakci, zkontrolovala jsem si to.

lidus*

Suzy tazatelka se semnou spojila vnitřní poštou. Moje dcera studovala SŠ Sociálně-správní obor sociální péče, na VOŠ sociální práce ale pouze 200h co ji stačilo k Bc. učitelství odborných předmětů pro střední školy aby měla splněno podle zákona vzdělání na práci sociální zaměstnanec. Jelikož se nám vdala a má malou Káču tak nemá zájem studovat dál na Mgr. ale tajně doufáme, že ji k tomu dokopeme.

Díky Liduš, vidíš, Ty jsi odpověděla na otázku, která byla adresovaná tazatelce. Nepřekvapilo mne to.

 

tlapka*

0x

Já teda nevím, jestli k něčemu můj tip bude ale - co třeba téma diskriminace na pracácích? Shrnout něco ze zákoníku práce, co je a není diskriminace (požadavky na vzdělání/požadavek na pohlaví uchazeče), vyjmenovat, s jakou diskriminací se lidé mohou nejčastěji setkat... Dala by se na to udělat i anketa, kde byste se mohla ptát, jestli se lidi setkali, s jakou, jak řešili... jestli znají svá práva při hledání práce... A naopak, v jakém věku si lidé hledají práci nejsnadněji. Výhody starších a mladších pracovníků...

Snad to k něčemu pomůže.

 

hankauk*

0x

Tak napište třeba o tom, jaké jsou věkové skupiny, které se hlásí na úřadu práce... kolik je tam lidí, kteří se blíží do důchodu, kolik jich pak odchází do předčasného, atd... dalo by se to dobře rozvinout.

 

buss

0x

Postavit se před dveře ÜP a ptát se a pak z toho něco stvořit.

 

cepagis*

0x

Sociální škola? Něco takového skutečně existuje? Jako že místo lavic tam stojíte a místo oken máte igelit? Nebo je to odborná, příp. VOŠ s oborem sociální práce? Nechci rýpat, ale když nedokážete vymyslet téma, jak něco takového chcete studovat? Předpokládám, že to není první ročník, takže nějaké předměty máte za sebou, máte kontakty na učitele, někdo by Vám mohl dělat vedoucího práce. Ono je to ošemetné - my Vám něco poradíme a Vy pak budete nadávat, že o tom nic nevíte a že o tom nic nelze sehnat atd... A téma pak změnit nepůjde. Já když jsem něco takového psal, vždycky jsem vymyslel tři čtyři témata a pak z toho vybral to, k čemu jsem měl nejblíže. Ale je dobře si rozmyslet, o čem člověk bude psát, aby se dalo co nejvíce čerpat z vlastních zkušeností (není nic horšího než opisovat knihy a články, kterým vůbec nerozumím). A pakliže k tomu přistupujete takto, doporučuji něco hodně obecného, bez specializace. A jak píší ostatní, mimo teoretického popisu problému dobře vypadá i nějaký vlastní průzkum. Dá se i hodně švindlovat, ono dnes obecně většinu abslovenstských, bakalářských a diplomových prací nikdo nečte. Vyloženě objevná a přínosná jsou tak 2-3%, zbytek jsou více či méně zdařilé kompiláty různých zdrojů. Takže to čte maximálně vedoucí a oponent. Jaké máte zadání, jaký povinný minimální rozsah?

 


0x

Napadají mě tři témata: 1) Využívání příspěvku na péči klientů setrvávajících v přirozeném sociálním prostředí. Metoda - rozhovor. 2) Komparace komunitních plánů srovnatelných obcí se zvláštním zřetelem k péči o seniory. Metoda - analýza písemných materiálů. 3) Příčiny odchodů seniorů do pobytových zařízení. Metoda - rozhovor, dotazník.

 

eulalie*

0x

Napadají mě tato témata: Zaměstnatelnost nezaměstnaných nad 50 či 55 let. Změny v poskytování podpory v nezaměstnanosti - co navrhuje současná vláda a dopady na obyvatelstvo (srovnání s původním stavem). Jak se stát stará o seniory, co mohou udělat sami senioři pro sebe (univerzity třetího věku, domovy důchodců, různé kroužky pro seniory apod.)

 


0x
Já si myslím, že absolvent by měl tu práci vypracovat na základě toho, co se při studiu dozvěděl, naučil a teď to aplikuje do té práce. Když to za něj vymyslíte a on to opíše a absolvuje, potom lituji třeba zrovna ty důchodce, které dostane do své sociální péče... Možná, že to budou právě rádci nade mnou...
Poznám více lidí, kteří studovali SP, třeba 5 let můj zet, po něm dalších 5 let dcera, na červený diplom. Zažil jsem jejich studium a obdivoval jejich úsilí. Mám naději, že ve stáří o mne bude postaráno...
lidus*

Hejkálku já moc nesouhlasím, že červený diplom je zárukou, že se student umí pohybovat v terénu. Znám spoustu lidí s červeným diplomem a pro praktický život jsou nepoužitelní, jsou velmi dobří v publikační činnosti a v teorii ale vyřešit problém co se nevejde to tabulek je pro ně nadlidský úkol. V sociální práci zvláště, pokud chybí sociální cítění je červený diplom k ničemu.

Liduš, souhlasím! Ten ne zrovna vhodně zmíněný diplom bohužel překryl význam té poznámky o úsilí ve studiu...
Je mnoho lidí s jakýmkoliv diplomem, kteří atd. jako výše.
V těchto příspěvcích hlavně postrádám reakci na zoufání skoro absolventa tazatele, který před ukončením studia má problém použít to, co má v čerstvé paměti. Potom se může stát, že po získání diplomu je podstatně neschopnější
v praxi než třeba sociálnější jedinec s nižším vzděláním. To ovšem platí všeobecně v každé oblasti.
bereny*

Ja sem si ten obor vybrala, proto že umím jednat s lidmi a snažím se jim pomáhat. A pokud vám zaleží na tom aby vám dotyčný ukazal papír jestli má červený dipplom, aby o vás pak rozhodoval, to je vaše věc. My máme vypracovat práci na místě, kde vykonávamé praxe. Já si tedy musím vybrat mezi pracovním úřadem a domovem pro seniory. Tohle problematikou jsme se ale ještě nezabývali. Nejsem literárně nadaná a mám strach že nepopíšu 50 stran pouze jendou tématikou, proto zde žádám o rady. Ta když litujete ty seniory, kteří by mohli být podemnou, Já bych spíš litovala ty, kteří mají nad sebou červenej diplom, ale neumějí jednat s lidmi.

 

 

lucky*

0x

Z vlastní zkušenosti ti mohu poradit, aby sis vybrala téma, které ti bude hodně blízké, bude tě zajímat a bude zajímavé - jak pro tebe, tak pro komisi.Není to jen o tom něco napsat, ale hlavně si obhájit, cos napsala a aby tvá práve k něčemu byla.Nemusíš nutně souhlasit s tím, co ses ve školě naučila, práce je o tvém názoru, poznání, výzkumu.Podumej, kde bys mohla mít fajn praxi, nebo kde jsi praxi měla a kde by ti mohli pomoci, poradit.Byla by škoda mordovat se tématem, které ti je nezajímavé...já jsem se psaní mé práce bála, ale nakonec to šlo samo, díky tomu, že jsem danému tématu rozumněla.Napiš si pár tipů a spoj se se svým odborným poradcem, pokud něco takového u vás ve škole funguje...témat je hodně, tak zlom vaz(-:

Ale jen takový tip - například nízkoprahové zařízení, jde o sociální službu, pokud je někde v tvé blízkosti, tak zjistit, jestli má nějaký význam, nebo domovy na půl cesty pro děti opouštějící DD, azylové domy, apod...

doplněno 05.09.11 21:24:

Jo, vlastně témata k úřadu práce, nebo k seniorům(-: Promiň...Co takhle arteterapie, muzikoterapii, biblioterapie pro seniory, využití volného času seniorů, měla jsem brigádu v domově důlchodců v Anglii a musím říct, že naše domovy jsou na mnohem lepší úrovni,...jak už jsem řekla - témat je spousta, vyber, co je ti blízké(-:Jo a teď mě napadá, v telce jsem viděla, že se pořádá letní tábor pro seniory - byla to paráda, tak možná něco takového(-:

 

knoxwile

0x

Kdyžtak vyzkoušejte tohle www.referatyzababku.cz Mi vytvořili vklidu práci

dzordz*

.. to je velmi akademický přístup. Poznal jsem pár lidí, kteří platili stovky eur za projekty, ale nechat si napsat rovnou celou závěrečnou práci?

 

qwertzui

0x

Co takhle nakupovací preference seniorů?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]