Nejste přihlášen/a.
Ahoj, potřeboval bych poradit s tímto příkladem:
Na volném povrchu vody v nádobě plove papírová lodička o hmotnosti m=3g, na dně lodičky je kamínek o hmotnosti m2=7g.
Mám určit objem ponořené části.
Jak se změní objem ponořené části, když vyndáme kamínek
Díky za radu...
A co vyšlo 7 cm³? Otázky jsou dvě. Údaj "7 cm³" odbovídá váze vody 7g (tedy pokud to není třeba mořská voda; proto je asi v zadání, že lodička plave v nádobě, kam jsme asi mořskou vodu nenalili), což je váha kamínku. No a co na to Archimedes?
(Alternativní Archimedův zákon: Váha soudruha do funkce ponořeného rovná se váze soudruhů soudruhem z funkce vytlačených; to je ovšem trochu zastaralá formulace z dob, kdy se veřejný život soudruhy jen hemžil, tedy i oficiálně. Ten původní jistě tazatel zná dobře sám)
doplněno 15.04.11 09:42:Původní tazatel se zatím neozval, asi už sedí ve škole nebo je před stupínkem a potí se. Ale jinak, Archimedův zákon bych sem samozřejmě napsat mohl, ale aby to nebylo zas tak jednoduché, doporučuji vyhledat ho třeba googlem nebo ve Wikipedii. Nicméně ten právě mluví o objemu ponořené části v souvislosti se vztlakovou silou, která musí být jaká? no taková, aby lodička plavala, čili rovná váze lodičky (případně i s náladem). Takže těch 7 kubíků odpovídá na druhou otázku, o tolik se zmenší objem ponořené části (tím se muslí samozřejmě celá ponořená ččást i s prázdnými prostorami, ne snad jen ty stěny lodičky; ale to jen ay bylo jasno), když vyndáme kamínek.
Student ponoreny do alkoholu, je vytlacovan z hospody silou, rovnajici se vysi uctu alkoholu poziteho.
Z toho plyne, ze k vyreseni ulohy je malo vstupnich informaci.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.