Nejste přihlášen/a.
Ano, je to normální. Škola vás (všechny) má naučit režimu, řádu a zodpovědnosti. Normální mi nepřijde spíš to, že Vám nestojí za těch 5 minut času si věci zkontrolovat a nachystat. Napomenutí třídního učitele se bojíte, ale to, že nejste schopná elementární zodpovědnosti, Vás neděsí? To je totiž to, co ovlivní do budoucna Váš život. Nedostatek zodpovědnosti a kázně. Ne nějaký bezvýznamný trest.
Napomenutí je v pohodě, to nic neni, to je jen odstaveček v žákajdě (nebo jestli dostáváte špajsky k podpisu). Do budoucna jistě v očích učitelů to nějakou stopu mít bude, ale to je asi tak všechno. Samozřejmě to nechci zlehčovat, může to být začátek průšvihu.
Na některých školách je to normální, měli jsme to tak na základce a dalo se to dotáhnout (přes důtky) na dvojku nebo i trojku z chování. Takže většina těch, co hlásili v rozhlase (to ještě nebylo GDPR, tak se to dělalo) ani nevykradla sámošku ani nedělal nic pobobně hrozného, jen párkrát přišli nepřipravení na hodinu (to vůbec nemusel být zapomenutý úkol, stačilo při nějaké té kontrole nemít třeba nůžky (je jedno že nebyly potřeba v tašce být musely) nebo toaletní papír a už byla poznámka chodí nepřipravený na vyučování a po několika poznámkách napomenutí za soustavné neplnění povinností atd. až do trojky z chování). Na některých školách to tak holt chodí. Na základce je to pohoda (minimálně takto zpětným pohledem), po trojce z chování už nic dalšího nehrozí, na střední hrozí klidně i vyloučení.
@stellcaa - Je to takhle na školách normalní?
Nejen normální - ono je to dokonce dané zákonem:
Z. č. 561/2004 Sb. školský zákon, § 31
(1) Výchovnými opatřeními jsou pochvaly nebo jiná ocenění a kázeňská opatření. Kázeňským opatřením je podmíněné vyloučení žáka nebo studenta ze školy nebo školského zařízení, vyloučení žáka nebo studenta ze školy nebo školského zařízení, a další kázeňská opatření, která nemají právní důsledky pro žáka nebo studenta. Pochvaly, jiná ocenění a další kázeňská opatření může udělit či uložit ředitel školy nebo školského zařízení nebo třídní učitel. Ministerstvo stanoví prováděcím právním předpisem druhy dalších kázeňských opatření a podmínky pro udělování a ukládání těchto dalších kázeňských opatření a pochval nebo jiných ocenění.
Teď už s tím nic nenaděláte - předem varováni jste byli, tedy vymluvit se nemáte nač. Bylo by vhodné přečíst si konečně školní řád a jak radí ostatní, dávat si dvojnásobně pozor.
Tak jelikož vám to na začátku řekl tak jsi věděla do čeho jdeš. Jestli je to normální nevím, protože u nás na gymplu většinu učitelů sešit nezajímal s tím, že na VŠ jim bude taky jedno jestli si píšeme poznámky na čelo a nebo jinam. Každý učitel na začátku roku řekl co bude chtít a co se stane, když to nebude a všichni se to snažili dodržovat, ale stejně každou chvíli někdo něco zapomněl.
Je to normální, vždy to bylo normální. Přiznávám, i já jsem v dobách školní docházky často zapomínal a občas jsem za to slíznul i trest. Naštěstí rodiče situaci nehrotili, dodnes si pamatuju tátova slova - Když jsi blbej a nepamatuješ si, tak si to piš! Načež mi dal Školský zápisník, malý čtverečkovaný notýsek. A ano, je to spolehlivá metoda, navíc dnes jsou daleko jednodušší a promyšlenější způsoby ukládání poznámek např do mobilu.
Co se týče ovlivnění do budoucna - no, časem se to zlepší, přece jen v pubertě je dotyčný jedinec dost rozkoncentrovaný.
Normální to není. Normální je nechodit do školy, ale stejně získat osvědčení o vzdělání. Normální je si maturitu udělat bez studia, u nás například Škola na Březové zsbrezova.eu/... Když to tak v 15 uděláš, tak v 16 máš maturitu a můžeš šupačit na vejšku (tam je podmínka, aby tě vzali právě složení té maturitní zkoušky). Znalosti střední školy a maturitu se dá naučit opravdu hned, je to primitivní. Tam se tohle opravdu neděje a není to tam normální. Na co tvrdnout 4 roky ve škole, když to jde udělat takhle? Asi si moc svého času nevážíš, když tam tvrdneš a necháš se buzerovat jako malej fracek v mateřské škole.
No, normální. Jak pro koho. Třeba pro stát to normální je. Cílem státních (předpokládám že jsi na státní) škol, tedy i ústavu do kterého chodíš, je chovance vycvičit tak, aby byl ochoten v budoucnosti akceptovat co nejvíce práce za co nejméně peněz. A být poslušný zaměstnanec, v žádném případě živnostník či podnikatel. Velmi luxusně je to vidět u lidí co studují dlouho, dělají si pak třeba 2. vysokou, chodí neustále po školeních atd. Ti jsou poté v zaměstnání takřka neustále. Jistě, oni ti nakonec přidají před jméno bezvýznamný titul jako že jsi něco víc než někdo jiný a nasypou pár drobných navíc. To je ale stejně úplně k ničemu, protože tvůj osobní životní čas je stejně komodita absolutně nejdražší a ty se naučíš s ní pracovat pro sebe velmi neefektivně. Tedy ano, pro stát je to normální, pro tebe ne. Ale dala jsi se na cestu poslušného pracanta co chce svůj život strávit v práci, tak se musíš snažit
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.