Nejste přihlášen/a.
Krásný dobrý večer, měl bych takový doraz co se týká maturitní zkoušky ústní z anglického jazyka. Jsem na angličtinu opravdu trdlo, mám z ní max za dva na vysvědčení, ale jen proto, že se dokážu naučit. Mám ale problém s tím, se toho naučit více, např. více časů, nebo nových slov, s tím, aby mi v hlavě vydržely. Vždycky jsem se nějak naučil na testy, ale o hodinách absolutně nerozumím. Tudíž když se učitel na něco zeptá, odpovím málokdy, protože převážně nerozumím. Je to minimálně 80% z celé hodiny, kdy vůbec nepobírám co děláme. A za chvíli mě čeká maturita. Co se týká ústní zkoušky, našel jsem tento pracovní list --> maturita.cermat.cz/...
--.> otázka zní -- JE V ÚSTNÍ ZKOUŠCE VYLOŽENĚ NĚJAKÁ ČÁST, KDE BYCH MOHL UPLATNIT PÁR SVÝCH VĚTIČEK NA KONKRÉTNÍ TÉMA? -- ASI jsem to tam nikde nenašel, je tam jen ten půlminutkový monolog, pak se učitel ptá na otázky, v další části se to týká obrázku, pomalu až vlastně do konce.
Zajímá mě to právě proto, že mi to vůbec nejde a ta ,,naučená,, část by mi mohla pomoc, když nebudu rozumět těm otázkám, neodpovím. Popis obrázku se taky nedá úplně naučit, maximálně nějaké slovní spojení, to je všechno.
POkud je zde někdo, kdo by mi případně poradil, jak se připravit, co určitě znát abych to dal aspoň na čtyřku. Děkuji moc - ocením cokoliv, rady, zkušenosti
Podívej se na stránky školy na seznam otázek, otázky u ústní zkoušky si každá škola píše sama - my jsme třeba měli otázky na V. Británii, Londýn (což bys dal dohromady i bez učení), ale pak taky na vědu a techniku, nebo lidské tělo a to ne vždycky máš třeba tu slovní zásobu v hlavě. Nějakých obecných pár vět bys mohl uplatnit při porovnávání obrázků, ale u části s tou jednou konkrétní otázkou asi ne.
Jsi ve čtvrtáku, nebo v nižším ročníku? My jsme cca od půlky druháku pracovali se slovní zásobou a gramatikou na úrovni B2 (úroveň maturity je B1), ve třetáku nám učitelka sama říkala, že to co probíráme se nám bude hodit spíš až na VŠ, že tahle úroveň se u maturity nepromítá. Máš nějakýho spolužáka, který umí anglicky fakt špičkově? Zkus požádat o doučování. Zrovna na angličtinu je na internetu hromada materiálů (Help for english, Angličtina s "Broňou" Bronislavem Sobotkou apod.) A myslím si, že učitelé přistupují ke každému trochu jinak, protože vědí, jak jsi na tom byl během studia. Já jsem třeba měla spolužáka, který uměl anglicky fakt špičkově (učitelka ho už v prváku odhadla na min. B2, spíš skoro C1) a logicky tedy zázářil o něco víc, než většina, co byla někde na úrovni B1+, max. B2. Pokud učitelé vědí, že nejsi až taková hvězda, tak tomu přizpůsobí i úroveň otázek (v jedné části zkoušky je třeba rozhovor, u kterého nebudeš vědět předem téma, většinou to začíná ve stylu "Honzo, pojedeme spolu na výlet. Kam bys chtěl jet a proč?" - a u tebe asi nebudou očekávat naplánovaný výlet po Londýně a blízkém okolí, ale třeba "jenom" do vedlejšího města). Já jsem se tý ústní části taky bála a nakonec to byl fajn pokec, učitelka mi nahrávala poměrně hezky a vytažená otázka, kdy jedeš monolog mi sedla. Pokud jsi nedělal problémy a budete mít u ústní části přímo toho, kdo vás učí (což tak většinou je, že celé to zkoušení vede přímo ten, kdo vás angličtinu učil v průběhu studia), tak se nemáš čeho bát.
Jestli ale umíš anglicky fakt bídně, zkus angličtinu nějak nasávat (články na internetu, filmy, seriály, zjednodišený verze nějakých knížek), protože didakták je z velký části o porozumění textu. Tak abys nepohořel ve výsledku u písemný části.
Je. Bývají tři části:
1. představení - to zvládneš, jednoduchá angličtina + odpovědět na nějaké otázky k nějakému tématu - bývají jednoduché fakt
2. popis obrázku - to taky dáš, naučít se základní fráze jako "there is/ there are" a podobně. Spočítáš lidi na obrázku, Řekneš co dělají, co mají na sobě. To je angličtina prvního stupně základky pomalu
3. Mluvíš pět minut na jednu z vylosovaných otázek - to se něco naučíš. Když nebudeš vědět bývají k tomu obrázky, tak aspoň popíšeš, co na nich je.
Taky nejsem expert na angličtinu a maturitu jsem před dvěma roky zvládl na dvojku úplně v pohodě a to jsem si vytáhl politický systém v Anglii.
Teď je to sice na škole a státní zůstává už pouze didakták, takže se to může lišit a ty tři části nemusí být úplně stejné, ale za mě je snad nemožný z jazyka dostat za pět. Vždycky prostě něco řekneš.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.