Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Fyzika na VUTu a ČVUTu

Od: anonym1 odpovědí: 9 změna:

Čau, měl bych na Vás otázku. Přemýšlím o studiu na VUTu nebo na ČVUTu. Tyto školy vyžadují znalosti z fyziky. Fyziku neumím, proto bych se chtěl zeptat Vás, který ji rozumíte. Moje otázka zní, zda si myslíte, že je lepší se učit fyziku dopředu, která se učí už na těchto VŠ nebo mi nic jiného nezbývá, a musím se doučit 4 roky fyziky ze sš? Radši bych si vybral tu první variantu, protože to není tak bolestivé, ale zase mám strach, že mé neznalosti mě dostihnou v jiných předmětech jako je např: statika nebo mechanika staveb atd... V matematice mám dobrý základ, o ní se nebojím.

 

 

9 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


4x

Pokud nerozumis Sš fyzice, jak se chces ucit vysokoskolskou? Ta na to navazuje a dale tu stredoskolskou rozviji do hloubky.

Navic ve vysokoskolske fyzice postupne narazis na parcialni derivace a diferencialni rovnice, ktere se snad ani ve stredoskolske matematice neuci, takze se daleko stejnak nedostanes.

 


2x
Na fyzice na těchto školách často končí studenti, kteří si do té doby nemysleli, že s ní mají problém. Takže na nic nečekej a doháněj. Tyto školy mají na svých stránkách staré přijímací testy z fyziky. Nejsou těžké, tyhle školy berou každého a selekci dělají právě až u zkoušek. Měl bys na tom být tak, že všemu, co v těch testech je, rozumíš. Tedy můžeš udělat v řešení chybu, ale musíš mít tento základní přehled.
ml1

Pod to bych se podepsal;

Matematika

Fyzika

To byly předměty, se kterými jsem nikdy předtím nemíval problém, dalo se říct, že mě i docela bavily. Právě až do vysoké školy. Na FEL končili lidi teda hlavně na matematice, ale ta fyzika tam rozhodně nebyla snadná (a to i když vezmu jen fyziku s velkým F, byla třeba teorie pole, to je předmět, který jsem dodnes nepochopil a vzbuzuje ve mě děs, i když zkoušku jsem tehdy nějak na druhý pokud dohromady dal). Ale hlavně těch matematik bylo víc, každý rok jedna jako matematika a jedna pod jiným jménem (např. úvod do algebry).

Stejně tak, taky FEL. V prváku na matice a fyzice vyletěla půlka kruhu, já ji udělal jen vytrvalostí, protože do té doby jsem se matiku a fyziku vůbec nepotřeboval učit, takže jsem se ani učit neuměl. Mladej je teď na stavárně, tak mi to přijde o něco lehčí, ale nevím, jestli bych to viděl stejně i v 19.

 

ml1

0x

Statika, Mechanika, a řada dalších jsou jen součásti fyziky, které se ale pro jejich důležitost probírají třeba na strojárně zvlášt. Ostatně i na průmce jsme měli podobné předměty odděleně (představa, že by nám učitelka fyziky vykládala o nosníku na dvou podporách, rovnováze sil nebo krakorci mi přijde divná, i když to nepochybně musí taky umět), a to byla průmyslovka elektro. Podobně jako matematická logika, úvod do algebry a několik dalších předmětů jsou části matematiky, které jsou vyčleněné extra.

Osobně bych doporučil strategii naučit se hlavně na přijímačky, vš fyziku budete muset pochopit za pochodu, samozřejmě se to chápe lépe s nějakými předchozími znalostmi.

Já třeba vystudoval FEL a tam zase byla zvlášt elektrotechnika (úvod do elektrotechniky, teorie el. obvodů, teorie elmg pole, a řada dalších specializovaných předmětů) přestože je to část fyziky. Byl vidět rozdíl mezi lidmi, co měli základy elektro (průmyslováci) a těmi, co je neměli (gympláci), ale ten se postupně zmenšoval, tak jak my jsme se doučili matematiku (i když ne vše, třeba někteří gympláci v životě neslyšeli slovo integrál, zatímco my je brali už ve druháku, abychom je mohli používat v odborných předmětech, ono už jen chápání, co za těmi definicemi hledat dost pomáhalo), oni se doučili elektrotechniku (o které předtím slyšeli možná někde ve fyzice, ale zase takové teoretické bláboly jsme nebrali my, prostě nejde to tak jednoznačně říct).

Momentálně je asi hlavní se na některou tu školu dostat. Nevím jak dnes, za nás platilo, že to není problém (ne že by přijímačky byly nějak jednoduché, ale udělat se daly). Pak bude potřeba se na ní udržet a to bude teprve jízda. Nevím jak stavárna (soudím podle zmíněných předmětů, že půjde o stavárnu), ale FLE ČVUT míval od svého založení úspěšnost cca 50% (traduje se, že první ročník v historii zahájili dva lidé a školu dokončil jeden), vím, že byla snaha s tím něco udělat a to lze jedině tak, že se zvedne latka pro přijetí.

 

liska5

0x

Kdo má matiku a fyziku za 1 z gymplu, tak bude na ČVUT přijat bez přijímaček, ale jen polovina z přijatých školu dokončí. Přijímačky na všechny VŠ jsou z učiva gymnázií. A tam je matika i fyzika víc do hloubky, než na jiných SŠ. Pak tedy půjčit si učebnice a makat...

 

trtr

0x
Dobrý den, na VUT se učila a myslím že stále učí fyzika podle HRW, což je pěti dílný soubor učebnic-na semestr připadají cca 2 díly, takže celkem tempo. Pokud nechcete mít problém a chápat, takže věci jako vrhy,práce,... musíte dávat hned. Co se týče matiky, tak celá střední se opakuje v prvním týdnu, v dalším už jedou matice, determinanty a k derivaci a průběhu fce je to celkem rychlý. Zvládnout se to dá, ale doporučuji si najít "průvodce" z řad starších studentů-toto je k nezaplacení.Spousta skončí na tom, že než se z orientuje, je půlka semestru pryč a to už nic nedoženete.

 

anonym1

Děkuji za Vaše odpovědi, funguje to tak i na fakultě dopravní? Slyšel jsem, že se říká, že je jednodušší. Děkuji za Vaše odpovědi.

 

trtr

0x
Zdravím, VUT a ČVUT na to budou podobně, i když VUT bude asi o chlup těžší. Fakulty dle náročnosti seřadit je těžké, ale nejtěžší by měla být fakulta strojní a IT, nejlehčí podnikatelka. Kamarád byl na dopravce v Pardubicích a nějak si nestěžoval(není ale VUT/ČVUT). Hodně záleží na tom co vás baví, k čemu máte předpoklady a co reálně využijete.
Jinak koukněte na popis oborů, zkuste najít nějaká školní fóra a oslovit nějaké studenty-někteří i doučují, existují i přípravné kurzy nejen na přijímačky.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]