Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Co když se nedostanu na konzervatoř?

Od: zuzkah odpovědí: 12 změna:
Dobrý den, po dokončení základní školy bych se chtěla dostat na konzervatoř (hudebně dramatický obor, herectví), podrobnosti už rozepisovat nebudu, protože jsem to zde psala už dříve a ptala se na otázku související s konzervatoří, teď se ale ptám na něco jiného...když bych se opravdu rozhodla, že půjdu zkusit talentové zkoušky na konzervatoř a bohužel bych je neudělala, co potom? Kam semnou dál? Vezmou mě na nějakou jinou? Zajímalo by mě, co dělají uchazeči, kteří se připravují na talentové zkoušky a dozví se, že je neudělali. Přeci se celou dobu připravovali na talentové zkoušky, nemůžou jít dělat třeba přijímací zkoušky na nějakou klasickou střední školu, když nejsou připraveni a "počítali" s konzervatoří. Snad se tu něco dozvím, protože nad touto školou stále přemýšlím víc a víc a časem tu možná nějaké další otázky přibudou, protože mám pořád strašně moc nejasností a u nich otazníky. Předem děkuji

 

 

12 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

lmgify

4x

> jsem to zde psala už dříve a ptala se na otázku související s konzervatoří
Původní otázka.

> bohužel bych je neudělala, co potom?

V předchozím dotazu máš odpověď, kde se píše, že berou jen každého jedenáctého (!) zájemce. Šance, že uchazeče nevezmou, je tedy skoro jistá a proto je zapotřebí se naučit i na přijímačky na "normální"školu.

 

rajskyprotlak

0x

Konzervatoř je normální škola, maturitní obor, kde se kromě přijímaček dělají i talentovky. Z toho vyplývá, že se připravuješ jako na kteroukoliv jinou střední šklu a navíc si připravuješ nějaký ten monolog, básně a písně. Pokud se o věc vážně zajímáš, měla bys přece vědět, že talentovky předcházejí termín "normálních" přijímaček. Když se budou konat, budeš už vědět, jestli ses na konzervatoř dostala, nebo ne. Zítra si zajdi na škole za vaší výchovnou (kariérní) poradkyní a ta ti dá naprosto detailní informace.

zuzkah

No právě, že ne. Na hudebně dramatický obor,(nevím, jak je to u jiných oborů zaměřených třeba na tanec a zpěv)se "normální" přijímačky nedělají. Pouze talentovky. Takže se to nedá s normální střední rozhodně srovnávat Tam vám opravdu nedají papír, na kterém bude zadání řešení rovnic. Konzervatoř je o něčem jiném.

 

honza7*

0x
Nikoho nebude zajímat, s čím jsi počítala, co jsi měla vysněného. Když se nedostaneš na konzervu, což je vzhledem k počtu přijímaných celkem pravděpodobné, tak tam prostě nebudeš chodit a budeš se muset poohlížet jinde. Tam budou mít své požadavky, kde bude každému šumák, že tě nevzali na herectví a na co jsi se kde připravovala jiného. Když nesplníš ani jejich požadavky, tak tě nevezmou ani tam. Na střední školu tě nikde nemají povinnost vzít. Co se děje s takovými, co se nikam nedostanou? Tak takoví nastoupí na pracák a následně začnou hezky zařezávat v nějaké prácičce, která odpovídá jejich dosaženému vzdělání - základní škole. Můžeš to sledovat v letošním roce, kdy žáci v Praze i s pěknými známkami se v důsledku nedostatku míst nikam nedostali. Jistě o tom bude ještě plno zajímavých reportáží.

 


0x

no a právě proto mají umělecké školy přijímačky s předstihem, aby si neúspěšní uchazeči stihli dát přihlášky i na neuměleckou střední školu, at už maturitní nebo učňovskou. na většině maturitních oborů vám stačí udělat CERMAT testy, tedy učivo matiky a češtiny ze základní školy, které se samozřejmě i nadále ve škole učíte. příprava na talentovky vás z vyučování přece neomlouvá. pokud o studium jinde nestojíte, tak potom je alernativa jít po dokončení základní školy někam do fabriky (nebo k doplňování zboží do obchodu nebo tak něco, k čemu nepotřebuje nic moc umět) pracovat a uměleckou školu zkusit znova za rok, za dva...

liska5

Toto je důležité, že talentovky na umělecké obory se dělají několik měsíců dříve, než přijímačky na jiné školy. Tak budeš mít čas na přijímačky na nějakou jinou střední školu, třeba pedagogickou, hotelovku, obchodní akademii... a přitom můžeš soutěžit v recitaci a hrát divadlo ochotnicky, tančit a muzicírovat ve sborech...

 

anonymnip

0x

Zkuste to. Taky jsem přemýšlela o konzevatoři na kterou jsem se nakonec nehlásila ze zdravotních důvodů. Kdyby to nevyšlo, doporučuji zvolit nějaký "podobný" obor. Takže nějaké humanitní vědy - sociologie, gympl s humanitní zaměřením, mimoškolní pedagogika (či lyceum) - je tam dramatická výchova (za mě nejlepší náhrada)

Tento obor je lehce jiný než ostatní středoškolské obory, takže s nějakým odvoláním či "zkusit to podruhé" bych vůbec nepočítala.

Při nejhorším zkusit tento obor až na výšce - DAMU, vyšší odorná herecká škola.

Ovšem pokud máte zájem, tomuto oboru se můžete věnovat v tutuo chvíli i bez školy. Navštěvujte divadelní kroužky, workshopy, komparzy. Vdzělávejte se v oblasti kultury a umění. Přeji Vám mnoho úspěchů

 


0x

Co se stane když Vás nevezmou (a že je to velmi pravděpodobné)?

No nestane se nic. Budete mít dokončené základní vzdělání a víc v ČR není potřeba.

Prostě buď půjdete někam pracovat (to bude práce zcela ekvivalentní vašemu vzdělání), nebo půjdete na jinou školu, kde (pokud uděláte přijímačky) Vás vezmou.

Takže se neupínejte na jednu nepravděpodobnou možnost, ale nechte si zadní vrátka..

lmgify

> Budete mít dokončené základní vzdělání a víc v ČR není potřeba.
Ani dokončené zákl.vzdělání (tzn. úspěšné zakončení 9.ročníku) není nutné. Stačí mít jen odchozeno 9 let do ZŠ. Teoreticky lze tedy propadnout v sedmičce, ani nejít na opravky a přesto tím splnit povinnou školní docházku podle zákona a opustit školu.

Pravda. Tak tazatelka bude mít tak jako tak "nadplán"..
lmgify

Zajímavost: I ten teoretický propadlík ze sedmičky se může hlásit (kdykoliv v životě) na (prakticky libovolnou) střední školu (učební obor až gymnázium) za předpokladu, že splní přijímací zkoušku (jestli ji škola vypisuje), protože přijímací řízení na SŠ vyžaduje podle zákona jen ukončenou povinnou školní docházku ("odchozených 9 let"), nikoliv získané základní školní vzdělání ("úspěšné ukončení 9.třídy").

 


0x

Zuzko, nějak jsem to v odpovědích nezaznamenal, ale při pohledu do kalendáře: Je pozdě. Většina z těch, kteří se na uměleckou školu nakonec ani nedostanou, se připravuje na talentovky rok a déle. A nejde (jen) o samostudium. Je potřeba, aby tě někdo připravil. Pravdou je, že narozdíl od jiných uměleckých oborů u herectví není třeba odevzdávat domácí práci, což ale mylně vede k tomu, že člověk na zkoušku může přijít nepřipraven, s rukama v kapsách. Opak je pravdou.

Dcera je na škole, kde se dělaly talentovky. Celé rodině to sebralo rok času, předtím x let navštěvovala ZUŠ a celkem k ničemu. Ten rok byl rozhodující. Dojíždění na kursy a do toho hodiny a hodiny domácí přípravy. K tomu od začátku devítky paralelně příprava na normální přijímačky. Začátkem ledna talentovky a teprve tehdy mohla trochu zvolnit. V půlce února měla výsledky zkoušek. Na jednu školu (víc prakticky zaměřenou) se dostala bez problémů, na prestižní, ryze uměleckou, byla totálně bez šance. Příprava, nepříprava. Tam to bylo o talentu a o známostech. 80% rodičů ve fontě na přijímačky se s učiteli a mezi sebou navzájem znala, někteří si i tykali. Teprve v tom ůnoru si dcera mohla dát nohy nahoru a přípravu na normální přijímačky vypustit. Takže takhle nějak to dělají jiní - ti, kteří nechtějí skončit v KFC.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]