Nejste přihlášen/a.
max, základní otázka pro maxe - má tabletka vystudovanou psychologii (byt se tím neživí) nebo medicínu? Máte dojem, že psycholog může být ve znalostech omezený jen na svůj obor?
A řecký výraz "gymnasion" pořád znamená to samé, vážně nevím, co proti tomu máte. Naučte se řecky a pochopíte. Koneckonců jsem ho studovala v době, kdy se měnil termín na "moderní" gymnázium a nemám dojem, že bych musela jak ovce dělat vše, co si nějaký rozumprd myslí. Oba výrazy jsou v současnosti platné a pořád znamenají to samé - střední vzdělání poskytující všeobecné vzdělání.
Howgh
Základem pro přijímačky na všechny vysoké školy je učivo gymnázia. At půjdeš na jakoukoliv jinou střední školu, rozdíl /a velký!/ se budeš muset doučit.
Předškolní pedagogika je pro učitelky MŠ a mimoškolní pedagogika je pro vychovatele, do školních klubů a středisek zájmových činností.
Obecná psychologie, vývojová psychologie a sociální psychologie je základ pro každého pedagoga i psychologa. Zatímco učitel má ještě pedagogickou psychologii, ze které vychází metodika, tak psycholog má tohle vše do hloubky a k tomu plno speciálních předmětů, od historického vývoje po diagnostiku, techniku a metodiku práce v poradenství... Nelze studovat jen jednu oblast psychologie a být hotový psycholog!
Nejsem si jistá, že psychologie na SŠ je bůhví co, ve smyslu potom hledání práce... A na VŠ psychologii je dost nával. Za mě říkám gympl a potom VŠ.
Většina absolventů filozofických fakult nenajde uplatnění v oboru. Potřeba psychologů ve zdravotnictví je zanedbatelná, soukromě není zvykem za tyto služby platit. Získat praxi je mimořádně obtížné. Bylo by dobré mít v rezervě obor, který tě bude živit. O nízkých platech učilelů už píše Jirásek v Lucerně a mnoho se nezměnilo. Doporučil bych proto střední zdravotní.
Hlada, psychologů je nedostatek, zejména těch dětských. Rapidně přibývá dětí a mladistvých, kteŕí ho potřebují.
Těmi nízkými platy učitelů myslíš snad učitele v mateřské škole. Nevím, jaké jsou tam poměry, ale určitě si nemohou vyskakovat, když nemají vysokou školu.
Ale učitelé od základní školy nahoru, tedy učitelé s vysokou školou, ti si chrochtají jak prasata, s prominutím. Prej je jich nedostatek a tak jim prudce zvyšují platy. Z mého subjektivního pohledu je učitelů nadbytek, protože nepovažuji za normální, aby děti trávili ve škole 8 hodin, a rovněž není normální, aby trčeli na základní škole 9 let. Pokud si někdo myslí, že díky tomu budou děti vzdělanější, tak je to vůl.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.