Nejste přihlášen/a.
Úhlová frekvence se značí ω. Ze vzorce XL = ωL vyjádříš L, ze vzorce XC = 1/(ωC) vyjádříš C a použiješ Thomsonův vztah pro frekvenci, viz str. 2 dole: realisticky.cz/...
Škola se zřejmě zbláznila - takovéhle zadání. V elektronice se řeší podobné obvody s tím, že je známá kapacita v jednotkách kapacity a ne začarovaná jako kapacitní odpor při hledané frekvenci, totéž u indukčnosti a frekvence.
Kdyby vám škola zadala normální rezonanční frekvenci se známou kapacitou v pF (nF apod), kterou lze změřit měřičem kapacity, nebo ji koupit jako hotový kondenzátor a se známou indukčností (mH, H, apod), kterou lze změřit měřičem indukčnosti a počítat nějaký skutečný, praktický obvod, naučila by vás víc. Takhle škola čaruje a hledá pro žáčky chytáky. Fuj. Neodpovídám na otázku, pokud je to proti pravidlům, prosím, at mě admin smaže, ale nemohu to neříci. Škola má učit pro praxi a ne nějaké nesmysly. Žáci neumějí počítat skutečné reálné situace, ale škola je v dnešní době, kdy je čas vzácný nutí do nějakých chytáků.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.