Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Masarykova univerzita či UK?

Od: iveta6 odpovědí: 6 změna:
Jaká univerzita je podle Vás lepší, Karlova či Masarykova? Chtěla bych studovat angličtinu a dějepis na pedagogické fakultě. Chtěla bych strašně moc na Karlovu univerzitu, ale je tam docela nával, a tak se bojím, že nakonec budu muset do Brna na Masarykovu. Máte názor na tyto univerzity? Myslíte, že Karlova je prostě nejlepší, a když se pak dívá někdo na životopisy, tak bude pak dávat přednost tomu, kdo bude mít Karlovu? Děkuji.

 

 

6 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

marije

2x

Ahoj, studuju speciální pedagogiku na MUNI. I s klasickými učitelskými obory máme společné některé přednášky a semináře Společného pedagogického základu (Úvod do pedagogiky a psychologie, vývojová psychologie, pedagogická komunikace, Teorie a výchova ve výuce, sociální psychologie... a další).

Já jsem s výukou maximálně spokojená- minimálně my máme výuku dost interaktivní, hodně praxe, vyučující velmi ochotní a příjemní (nepotkala jsem jediného nepříjemného či neochotného vyučujícího, studuji 6. semestr). Nikdo nelpí na biflování stovek stran textu a jde jim spíš o to, at si umíme věci dát do souvislostí a odvodit, přemýšlet nad tím. Na studijním byly paní vždy příjemné a ochotné, koleje jsou postupně renovované a většina je hezká a za solidní cenu (rok jsem bydlela na kolejích Klácelova, ty byly horší- ale levnější, teď jsem druhým rokem na kolejích Tvrdého a maximální spokojenost).

Musím říct, že v porovnání se spolužáky, co šli na Ostravskou nebo na UPOL máme i kvalitní online výuku- vyučující se snaží vyjít maximálně vstříc, poradí, mají konzultační hodiny (otázka je, jak to je na tom dějepis no, ale spolubydlící je na té angličtině a taky si nestěžuje). Angličtinu pro speciální pedagogy mě učila rodilá mluvčí, takže pecka úroveň a předpokládám, že na oboru-angličtina to bude podobné.

I když jsem teď měla dost problémy sehnat praxe, tak koordinátorka praxí na pedagogické mi pomohla, sedla si se mnou nad to a vytipovala mi zařízení, kde by mohli být ochotni přijímat i v současné situaci. Lidé, kteří nesehnali praxi ani tak dostali možnost splnit ji alternativně (dobrovolnictví, pomoc při online výuce učitelům, doučování, teoretická tvorba vyučovací hodiny).

Já myslím, že nikdo až tak neřeší jestli UK nebo MUNI- ono se to tak neliší obojí jsou to velké univerzity s tradicí. Výhodu Brna vidím v tom, že je tady méně turistů, přece jen o trošku levnější bydlení a je to vyloženě studentské město. Taky se dostaneš z jedné strany města na druhou relativně v pohodě i pěšky. Šalinkarta je takový doplněk, není nutnost, já funguju tři roky bez ní.

 

liska5

2x

U peďáků to asi nerozhoduje. Já osobně bych zrovna brala Hradec Králové nebo Olomouc. Obojí jsou to krásná města s historickým centry, kulturou i studentskýn životem. V Praze to dojíždění z kolejí někde na Jižním Městě - děs. Asi by rozhodovala dostupnost, spojení.

 

k2

0x

V pripade pedaku je to fakt jedno...

 


0x

Dejte si přihlášku na více a budete si vybírat podle toho, kam se dostanete. Není až tak důležité, kde budete studovat, ale získaná praxe během studia.

 

dominikbnp*
08.03.21 10:51

0x

Uk.

 

willybrandt*

0x

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]