Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Změna oboru na fakultě

Od: tomas6 odpovědí: 3 změna:
Nechci zatím psát na studijní oddělení, ale řeším jeden problém. Studuji na filozofické fakultě němčinu. Na gymplu jsem němčinu miloval, byl to můj oblíbený předmět, a nakonec jsem se rozhodl ji jít studovat. Jsem v prváku a bohužel VŠ mi úplně tu němčinu během dvou měsíců přímo zošklivila. Mám ji už doslova plné zuby, nebaví mě dělat žádné úkoly, učit se a prostě nic s němčinou. Vždycky jsem měl velký zájem o češtinu a historii, čemuž se věnuji i ve volném čase (čtení knih) a baví mě to, ale prostě jsem to ještě v maturitním ročníku nechtěl studovat, teď ale bych dal všechno za to, kdybych to studoval a s němčinou se nadobro rozloučil. Chtěl bych se zeptat, pokud bych ve zkouškovém období v lednu neudělal zkoušky z jednotlivých predmetů, je to tak, že mě ze školy vyhodí a já ztratím status studenta dnem, kdy končí 1. semestr, nebo mi status studenta i po neúspěšném složení zkoušek trvá až do konce září? Jde mi o to, zda tedy se teď mám ještě snažit, abych se dostal do druhého semestru a pak se už na to vykašlat a raději se připravovat na přijímačky na historii a český jazyk. Děkuji.

 

 

3 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

wep

0x

Já bych se teda bohemistice na fildě vyhnul velkým obloukem (ze zkušenosti někoho, kdo tam studuje). Ono to je možná zajímavý, ale ti vyučující jsou prostě magoři, jejich podivování se "Vy jste nečetli před nástupem na vysokou celého Komenského? To máte ke státnicím přečtených jenom tři sta děl?" vážně stojí za to. Věř mi, bohemistikou si nepomůžeš ani náhodou.

 

vilik*

0x
Co já vím, tak bezplatná doba studia běží po dnech. Z tohoto důvodu bych v případě rozhodnutí ukončit studium nečekal, nikdy nevíte, kdy se to bude hodit.
Ve vašem případě bych ale oslovil spolužáky ve vyšších ročnících, nechal bych si poradit, zkonzultoval bych nároky na studium, a teprve pak se rozhodl, co dál.
Když jsem studoval já, v prvním ročníku byl největší úbytek, pak už odpadali jen jednotlivci. Je to asi tím, že nový student má odlišné představy, možná i není zvyklý na způsob studia, neumí si zorganizovat čas, není to vždy tím, že by na studium z hlediska chápání předmětů nestačil.
Ukončení studia na základě neprospěchu by mělo být řešeno v studijním řádu, můžete se i obrátit na studijní oddělení pro ověření informací.

 


0x

Vyhodili by Vás až po kontrole studijních povinností - na většině VŠ až v září po uplynutí celého akademického roku. Kontrola může být i v průběhu akademického roku, po 1. semestru. Ale je to spíše výjimečné.

Studentský status zanikne dnem ukončení/vyloučení ze studia.

Na bakalářské studium máte nejdéle 5 let, ale pouze 4 roky zdarma. Neúspěšná doba studia se odpočítává po dnech od celé doby, kterou máte k dispozici zdarma pro studium - tj. od 4 let zdarma se odpočítá neúspěšné studium na germanistice. Částky za delší studium jsou vysoké - 20000kč - 30000kč za semestr.

Studium češtiny bude velmi podobné studiu němčiny ve složení předmětů, čtení velkého počtu knih, historicky nudyných a různých tlustých bichlí, poezie...Malujete si "růžové brýle". Studia budou téměř shodná.

Co třeba zkusit zkusit zahraniční pobyt? Teď je sice koronavirus, Erasmus probíhá online formou v některých státech. Možná, že za rok bude normální. Snažit se dostat do druháku a ještě letos se přihlásit do Německa, Rakouska na studijní pobyt? Třeba by Vás studium více bavilo, kdybyste byl přímo v německy mluvící zemi.

Pokud byste uvažoval o jiném typu studia, vyberte si zcela jiný nejazykový obor. Jazyková studia na filozofické fakultě bývají všechna na podobný způsob.

Navíc máte pouze jednoobor. Je lepší vystudovat dvouoobor, dva jazyky namísto jednoho pro lepší uplatnění.

S bohemistikou byste mířil na kariéru učitele. Chtěl byste vyučovat? V tomto oboru je poměrně těžké sehnat jinou práci.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]