Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Ukončení studia

Od: monca* odpovědí: 18 změna:

Dobrý den,

potřebovala bych poradit chci ukončit studium na VŠ z důvodu, že mě ten obor nebaví a vůbec mi nejde..Jsem studentkou prvního ročníku. Zatím jsme ještě nesehnala práci . Teďkom máme podat návrh do letního semestru. Chtěla jsme se zeptat jestli tento návrh mám podávat hodilo by se mi totiž abych měla ještě nějakou dobu status studenta abych nemusela na pracák. V prosinci tuším musíme mít splněné zápočty tak jsme se chtěla zeptat jestli se mám nahlásit a pak bych neudělala zápočty a tím pádem by mi status studenta skončil v prosinci jde to takhle udělat?

Díky moc za rady

 

 

18 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

kamila*

2x

Zdravím,
milá Moniko, četla jsem předcházející příspěvky, kdy Vám lidé spíše něco vyčítali. Na Vaši obhajobu musím říct, že Vás naprosto chápu. Ačkoli Vás tady lidé haní, že stačí zatnout zuby a "prostě" to dodělat - s tímto nemůžu souhlasit. Matematické obory nejsou narozdíl od humanisticky zaměřených takové, že si stačí dva týdny před zkouškou sednout a biflovat a biflovat...Tady jde opravdu o to, zda-li na to člověk má a chápe anebo nemá, a tudíž nemá šanci obor dostudovat.
Proto pokud jste se rozhodla obor opustit a jste si jistá, že byste jej nedokončila - je lepší skončit v prváku v ZS než být vyhozena v posledním semestru v 3. ročníku.
Pokud já vím, status studenta byste měla mít až do konce letního semestru (i když teď nechodíte na přednášky. Na naší škole to bylo tak, že za celý akademický rok musel mít student určitý počet kreditů a až potom mohl být vyhozen. V ZS Vás nemohou vyhodit, protože máte jakoby nárok na opakování předmětů v dalším ročníku.)
Píšete ovšem, že chcete úplně skončit s VŠ studiem..tady zase souhlasím s ostatními, že je to ŠKODA..chápu,že jste teď zhrzená neúspěchem, ale pokud Vás vyloženě netlačí finanční stránka, porozhlédněte se po jiných oborech, třeba i s tou Vaší matematikou. Existuje jich spousta, kde je matematika součástí studia, ale ne jeho hlavní náplní!
Takže šup a v únoru at tu vidíme, že jste podala přihlášku na jinou školu!

Budu Vám držet palce!

monca*

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď no já právě vůbec netuším jetsli bych si mohla v únoru dát přihlášku na jinou školu když nebudu mít vlastně splněný ZS. Protože teď samozdřejmě kredity splněné nemám a ani mít nebudu vím, že mám šanci na opravu, ale i když je ani potom nesplním tak mi status stuidenta zaniká ne? A nevím jestli jde, že by mi dali termín opakování na všechny zápočty.

Můj syn byl v podobné situaci jako Vy - v zimním semestru druháku už viděl, že to "nepůjde" a navíc neměl uzavřený prvák - přesunul si jednu zkoušku z prváku do třetáku. Takže si znovu podal přihlášku, udělal přijímačky, vzali ho znovu do prváku a pak den před zápisem zašel na studijní, zanechal "původního" studia a druhý den se zapsal znovu. Jen si musíte dát pozor na jednu věc: pokud je to bakalářské studium, to můžete na státní škole studovat "zadarmo" pouze 4 roky. Od počátku pátého roku studia musíte platit školné. A zádrhel je v tom, že studium takto pojaté se Vám počítá od prvního zápisu.

monca*

Děkuji moc za odpovědi já to ještě nějak promyslím a kouknu jestli tam nneí nějaký obor který by mě zaujal.

kamila*

No teď moc nechápu, jestli tedy chcete zůstat na téže škole, na které jste teď a zkusit od začátku tentýž obor anebo chcete přejít na úplně jinou školu a obor.
Pokud byste chtěla zcela změnit, potom si v únoru můžete dát přihlášku např. i na medicínu (tím chci říct, že si můžete dát přihlášek i deset a to na jakékoliv Vámi zvolené školy).
Pokud jste chtěla říct, že chcete znovu začít stejný obor od prváku a nejste si jistá, jak to chodí u Vás na škole, není nic jednoduššího, než napsat studijnímu oddělení a informovat se přímo u nich.
Jestli chcete znovu do prváku a týž obor, je tu ještě ta možnost, že se poradíte se studijním oddělení o tzv. opakování ročníku - to znamená, že byste si nemusela podávat žádnou přihlášku ani konat přijímací zkoušky, jen byste šla příští ZS znovu do prváku..a navíc, pokud by se Vám podařilo splnit letos nějaké zkoušky a zápočty, je tu možnost uznání - takže byste si vlastně jen dodělala ten zbytek a pokud byste chtěla, mohla byste si i něco nadehnat do druháku.
Nevýhodou je tu ztráta jednoho roku studia, to však podle mne nehraje až takovou roli, hlavní je to dodělat.

Teď už je jen na Vás, jak se rozhodnete

monca*

Kamilo moc děkuji za odpověď pro patronku myslela jsem si, že je to docela známé. No asi bych chtěla úlně na jinou školu a aji na jiný obor, ale kamarádka mi říkala, že třeba na báňskou už by mě v únoru nevzali jedině si rok počkat a zkusit to v září.

pasky*

Kamila asi myslela podat si v unoru prihlasku - to samozrejme znamena, ze pak pujdete delat nekdy v cervnu prijimacky a zacnete studovat zase az od zari.

Na to, ze a kam si budete podavat prihlasku, nema zadny vliv, kde studujete ted. Klidne muzete studovat tri VS zaroven, kdyz na to prijde. Muzete tedy stale formalne studovat na vasi soucasne skole a zaroven si podat prihlasku na dalsi, delat tam prijimacky atd. Pak staci na konci akademickeho roku dat vedet studijnimu na Vasi soucasne skole, ze zanechavate studia. (Vpodstate by stacilo tam uz eprijit, neni to k nim ale prilis slusne.)

Do konce zimniho semestru budete mit status studenta zcela jiste. Jestli to bude pokracovat i v letnim semestru zalezi na konkretni skole - v nekterych se vzdy kontroluji studjini povinnosti az na konci akademickeho roku a do te doby muzete na skole byt formalne studentkou, jinde je to pro prvaky prisnejsi a uz na konci prvniho zimniho semestru se kontroluji studijni povinnosti (prave kvuli pripadum, jako jste vy ). Tohle Vam meli rict na zacatku studia; najdete to v predpisech Vasi skoly, nebo se jednoduse zeptejte na studijnim oddeleni.

Doporucuji ten ok navic vyuzit necim uzitecnym - muzete zkusit ziskat trochu praxe brigadami a kratsimi zamestnanimi kolem oboru, ktere Vas zajimaji, mate-li k disposici financni prostredky, vydejte se na nejaky jazykovy pobyt v zahranici (nebo aspon v Cechach, jazykum se stejne na skole obycejne nevyhnete a alespon Vam nebudou brat cas a budete se moci venovat odbornym predmetum - nehlede na to, ze pro zbytek zivot budou Vasi klicovou znalosti). A v neposledni rade si zkuste zjistit neco blizsiho o realnem studiu na oborech, kam byste se chtela hlasit pristi rok - zajedte na dny otevrenych dveri, mrknete na studentska fora (prip. se tam rovnou zeptejte), obhlednete stranky prvackych predmetu a vyucujicich, atd. Ted uz mozna trochu tusite, na co si davat pozor.

 

 

eulalie*

1x

Dobrý den. Dobře si promyslete, co chcete udělat, totiž opustit vysokou školu. Neuvažovala jste nad tím, že byste šla studovat jiný obor? Jste si jistá, že se střední školou najdete uplatnění? Asi ne, že? Když chcete se jít hlásit na pracovní úřad jako nezaměstananá. Ale pozor, Vy taky, pokud jste nepracovala, nemusíte dostat od státu žádné peníze. Chápu, že obor, který jste si vybrala, Vás nebaví. Jenže v životě člověk dělá dosti často věci, které ho nebaví. Nebo si myslíte, že např. pokladní v hypermarketech svou práci milují? Já toto dávám jako příklad, abyste si uvědomila, jestli neděláte životní chybu, když chcete opustit vysokoškolské studium.

 

lidus*

1x

eulalie má pravdu, dobře si to rozmyslete. Spíše se snažte zkoušky a zápočty splnit, první ročník je síto a pak už to jde. Můžu se zeptat co za obor studujete? Zápočet je většinou o vypracování seminární práce, eventuelně její prezentace a obhajoba.

 

fidonet*

1x

Jen to zkrátím. Udělala jste osudovou chybu a chystáte se na další. Začla jste VS na oboru, který vás nebaví neumíte a chcete skončit. No stalo se, ale není možnost přejít ja jiný obor, který vás bude bavit? Prostě to nějak dotáhněte do konce roku, abyste o status student nepřišla, podejte si přihlášku na jiný obor, třeba uplně odlišný a zkuste přejít. Věřte, že byste toho odchodu celý život litovala ...

monca*

Mě matika vždycky bavila takhle jsme ten obor chtěla zkusit. Do konce zimního semestru to určitě nedotáhnu teďkom už ani nechodím na žádné přednášky. Nebrala bych to jako osudovou chuby chtěla jsme tento obro vyzkoušet jestli by mě zajímal jiné obory mě moc nelákali. Do jiného oboru by šlo přestoupit až pokud bych udělal zimní semestr že?

patronka*

Nic ve zlém, ale jste jasný příklad toho, proč by se na VŠ mělo platit školné.Vyberete si obor o němž ani netušíte jestli na něj máte dost schopností, při prvním neúspěchu místo boje sama se sebou utíkáte a první co pak řešíte je podpora od státu.Já jen doufám, že tohle byla nastrčená otázka, aby udržela rádce ve formě.To vás nenapadá, že vaše studium stojí peníze? Bohužel zatím ne ty vaše, ale státní pokladnu.Zajímalo by mne, kolik je procent podobných (ne)studentů na SŠ a VŠ.Hlavně si v budoucnu nehledejte studia nebo práci tam, kde potřebná znalost pravopisu.

monca*

tahle otázka není vůbec nastrčená! A to je snad každého věc jestli jde na školu s tím že to chce zkusit nebo že ho to zajímá. Práci si můžu hledat jakou chci já sama a na pravopis existuje určitý papír jestli o tom náhodou nevíte. A pro všechny mladé lidé co znám je Výška určitou zkouškou a ne že tam jde každý za předpokladu že na to má a že ho daný obro bude zajímat.

patronka*

Můžete mi prosím vysvětlit, jaký určitý papír existuje na pravopis? O tom skutečně ani náhodou nic nevím.Zřejmě je to normální, po měsíci studia zjistit, že vybraný obor je nezajímavý.Proč je ale třeba mít statut studenta, když nestudujete.Nechápu.

monca*

Pro patronka: Radši nebudu komentovat jaký papír se dává když někomu nejde pravopis. A ani nevím kde jste vzala, že budu chtít podpporu od státu radši pořádně čtěte než budete něco psát. Myslím si, že se pohybuju ve velkém okruhu lidí co chodí na VŠ a pro většinu to je zkouška jestli je daný obor vyhovující...A kdybyste pořádně četla tak pochopíte proč chci mi status studenta. A jestli jsem ukázkový příklad toho, že se má platit školné tak to asi většina studentů, ale pravdou je, že to školné co chcou zavést na výškách je přehnané, ale jinak proti tomu nic nemám taky jsme chodila na soukromou školu.

patronka*

Proč nechcete komentovat, jaký papír se dává , když někomu nejde pravopis? Mne to velmi zajímá, myslíte papíry "na hlavu"?Tu podporu od státu jsem si taky nevymyslela, pokud studujete, stát za vás hradí zdravotní a sociální pojištění.Lépe už to pochopit nedokážu, at to čtu jak čtu.No a pokud je těch (ne)studentů tak velký okruh, čeká vás všechny skvělá budoucnost.Gratuluji.

kamila*

Dobrý den,
lidé mající problémy s pravopisem se nazývají dysortografici...tedy nikoli lidé, kteří potřebují papíry na hlavu. (Stejně tak já, které nikdy nijak výrazně nešla matematika, fyzika a s nimi spojené logické myšlení, nedostanu papír "na hlavu", protože jsem humanisticky založená. To jen pro příklad.)
Jde o poruchu, kdy se prostě člověk nezvládne pravopis (nebo různé gramatické jevy) naučit nebo spíš je necítí - pozor - teď nemluvím o lajdácích, kterým je to šumák. Přijde Vám to možná "směšné", podle toho, jak jste reagovala, ale s těmito lidmi jsem pracovala a oni to prostě nezvládají, ačkoliv se snaží sebevíc. V jiných oborech naopak naprosto vynikají.
Samozřejmě se tu dělí různé závažnosti této poruchy.

 

monca*

Dobrý den,

stuiduji obor aplikovaná matematika a obro mi opravdu nejde a ani doučování nepomůže, zápočty se skládájí z písemných části kde budem počítač příklady. Přechod na jiný obro jsem zvažovala, ale to asi není možné když nemám dokončený zimní semestr, dívala jsme se právě na jiné obory na té samé škole ale bohužel mě žádné nezaujali.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]