Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, jsem v maturitním ročníku a váhám nad studiem německého jazyka na filozofické fakultě. Jenže u nás na gymnáziu nemáme příliš dobrou učitelku, a tak umím jen to, co se naučím sám podle učebnice a nepřijde mi, že bych tento jazyk dobře ovládal. Ale velmi mě baví a chtěl bych se v něm dále zlepšovat. Nevím však, zda je por mě dobré, se rozhodnout to studovat na filozofické fakultě, když cítím, že v němčině teď úplně dobrý nejsem. Myslíte, že to lze zvládat, začíná se tam od základů? Nemáte někdo nějali zkušenost? Děkuji
Nemám přímo zkušenost se studiem německého jazyka nebo germanistiky, ale pohybuji se mezi lidmi, kteří cizí jazyky studují/studovali.
Určitě se nezačíná od základů, předpokládá se, že uchazeč již jazyk na nějaké úrovni ovládá, myslím, že většinou chtějí alespoň B1. Na tyto obory se skládají přijímací zkoušky, které se mohou skládat z ústního pohovoru v daném jazyce, z gramatického testu, ze scio testu - bude to škola od školy. Někde je možné dostat se i bez přijímaček, nejde to třeba v Praze na UK. Tam škola pořádá i placený přípravný kurz pro uchazeče.
Jestli se na to tento rok necítíte, můžete rok počkat a zlepšovat se v němčině buď tady na nějakém pomaturitním studiu, nebo vyjeďte do Německa a tam můžete studovat němčinu pro cizince, zároveň si tam najdete práci a budete komunikovat s Němci na každodenní úrovni. Nebo to můžete prostě zkusit, přihlásit se, jít na přijímačky a uvidíte, jak vám to půjde.
Myslím, že se není čeho bát. Přinejhorším zjistíte, že to buď není pro vás, nebo když nebudete zvládat a vyhodí vás, můžete se pak příští rok přihlásit někam jinam, nebo můžete vypilovat němčinu na požadovanou úroveň a přihlásit se znovu. Na Bc.máte 3+1 bezplatných let, právě ten jeden rok navíc je tam proto, když se na poprvé nepovede správně vybrat, pořád máte ještě možnost nenákladné opravy.
Příbuzná vystudovala němčinu s češtinou na fildě , ale po pár letech na její střední škole nebyl o němčinu zájem. Tak v potu tváře několik let intenzivně studovala angličtinu, aby mohla na škole setrvat. Jinde v okolí totiž taky němčinářku nepotřebovali. Dnes všichni volí angličtinu. V případě druhého jazyka roste zájem o španělštinu, ruštinu i francouzštinu.
Na fakultě pedagogické i filosofické se s němčinou nezačíná od základů! /To pouze u orientálních jazyků nebo asijských./
U zájemce o Nj se předpokládá maturita z němčiny. Většinou zároveň volíte daší předmět z nabídky školy. Přitom se studuje metodika výuky a pedagogicko- psychologické předměty, nebot jde o učitelství. Jsou fakulty, kde je více možností poskládat si aprobaci po svém. Dříve to byl Hradec Králové..
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.