Nejste přihlášen/a.
Chodím na dějepisný seminář do 4. ročníku na gymnáziu. Každý seminář má někdo prezentaci na jednu maturitní otázku, která musí trvat 45 minut (1 vyuč. hod.). Potřeboval bych poradit, zda je tady nějaký ,,znalec na historii či tvorbu prezentací , jak zpracovat otázku ,,Český stát v 11. a 12. století tak, aby byla zdařilá - nevím, jak vyplnit tímto tématem 45 minut času. Byl bych velmi vděčný za jakoukoliv radu, jak toto téma zpracovat, aby bylo vidět, že vidím i další souvisloti. Učiteli totiž nestačí jen vyložit toto téma, ale chce i souvislosti s ostatními dějinami. Skutečně se toho velmi bojím a za vaše rady budu velmi vděčný. Děkuji moc
To, že jsem Vám napsal odkaz na tu prezentaci nějakého žáka ZŠ, to bylo myšleno tak, že jsou tam popsány jednou nebo dvěma větami události, které by se daly rozvinout. Těžko Vám tady někdo "naservíruje"minimálně velkou část prezentace hotovou nebo nějaký podrobný rozpis, co přesně jak rozebrat a na kolik stránek. Nic Vám nebrání najít si na netu třeba nějaké diplomové práce na to téma a ty upravit a "osekat". Při psaní složitějších textů je třeba začít jednotlivými body, které je potřeba postupně rozvíjet. Takže jsem vzal např. jeden bod z té velmi jednoduché prezentace a dal do googlu vyhledat toto:
stařešinský řád –knížetem se má stát vždy nejstarší žijící Přemyslovec pdf
Výsledkem vyhledání je např.: soubor, kde je popsáno trůnní právo (od strany 34)
Tady je odkaz
Je mi jasné, že si z netu taky můžete najít k tomu různé texty, např. text na který je odkaz
A rozumím tomu, že jednodušší je, když by Vám někdo vypsal body co popsat a v jakém pořadí to popsat, než o tom muset sám přemýšlet a "ztrácet"čas pročítáním různých textů.
Mně přijde, že si z nás děláte legraci.
Nechce se mi věřit, že by žák závěrečného ročníku gymnázia nevěděl, jak zpracovat zadané téma, nebo jak vypracovat "zdařilou" prezentaci.
Základem je si k té době zjistit co nejvíce informací a pak z nich postupně ubírat (opatřit si dostatek materiálu). Souvislost s ostatními dějinami? Zjistěte si, co předcházelo a co následovalo.
Případně požádejte o konzultaci vyučujícího, ale na konzultaci byste měl přijít připraven. (Nenechal jste si to doufám na poslední chvíli.)
Základem zdařilých prezentací je, že tam lidi použili fotografie (obrázky). To vidíte i na té velmi jednoduché prezentaci z nějaké ZŠ. Minimálně jeden obrázek tehdejšího rozdělení území by tam být měl.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.