Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Přestup z gymnázia na střední školu

Od: lizzy odpovědí: 10 změna:
Ahoj všichni, potřebovala bych poradit. Jsem v prváku má gymnáziu, byla to pro mě jasná volba, jelikož jsem si nebyla jista, co bych chtěla v budoucnu dělat. Pro představu - uvažuju nad medicínou nebo psychologií. Na přijímačky jsem se neučila a dostala jsem se mezi prvními, presto mám nyní značné problémy. Bohužel nemám absolutně žádnou motivaci k učení některých předmětů. Mám k nim v podstatě az nezdravy odpor a raději bych se stavela na hlavu, než abych se do nich musela učit byt jen chviličku. Mám spoustu zájmů - fitness, čtení knih, filmy, rodinu, přátele atd. a po několika hodinách ve škole nemam na učení náladu. Některé předměty, jako například jazyky a přírodní vědy mi jdou skvěle a oceňuju například úroveň angličtiny a dalších jazyků tady na gymplu, ale ostatní předměty jsou katastrofa. Schytala jsem hned na začátku par pětek a čtyřek, protoze jsem se proste nedokopala k učení. Abych byla konkrétní, jedná se o dějepis, zeměpis, výtvarku atd. A proto začínám dost pochybovat, že je gymnázium vhodna škola pro mě. Právě ona ,,vyhoda" vseobecneho rozhledu se pro me stava nevýhodou, protoze se trapim s ucenim veci, ktere me nebaví. Uvažovala jsem o přestupu na zdravotnickou školu, vím, že dostat se na medicínu bude odtud velice obtizne, ale ja mam v tomto smeru odhodlání a motivaci se na přijímaci zkoušky připravit sama. Rozhodne to pro me bude snadnější než vydržet čtyři roky na gymplu a zaměření je zde pro mě taky sympatičtější. Nepište mi sem prosim klasické rady typu ,,musíš si zvyknout" a ,,takhle to má v prváku každý". Ja s určitostí vím, že na tento gymplácký režim si nikdy nezvyknu a akorát si přivodím nejake psychicke problemy. Uznávám, že jsem dostatečně nezvazila výběr školy a že jsem to mela předpokládat, ale neznala jsem v podstatě nikoho, kdo by mi dal nejakou představu o tom, jak to na gymplu chodí. Kamarádky, ktere sly na gympl se mnou, nad ucenim sedi cele dny, pak dostanou za jedna a ucivo zase zapomenou. Nedokážou kriticky myslet a dávat věci do souvislostí. Nechci sem plest, jak jsem se školstvím obecne nespokojena, ale takhle skončit nechci. Chci se skutecne hned ted (ne az potom na vysce) věnovat tomu, co me baví a zlepšovat se v tom, ne kvůli známkám, ale kvůli sobe. Děkuju, že jste to dočetli az sem a budu vdecna za jakekoli názory, pripadne osobní zkušenosti

 

 

10 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

klera*

2x
Vypadá to, že máš dost odhodlání a věřím, že by ses zvládla naučit na přijímačky i z méně kvalitní školy. A určitě bys tam měla lepší známky s menší snahou.
Na druhou stranu- potřebuješ nutně lepší známky? Pětku jsi dostala na začátku školního roku, to neznamená, že by ses měla bát propadnutí. A když se na to podíváš aspoň na chviličku, tak čtyřku budeš mít jednoduše. Ty předměty, co tě baví a budeš potřebovat, jsou kvalitní viď? Na jiné škole kvalitní být nemusí a nakonec by tě ani nemusely bavit. Abys nakonec nestrávila ještě víc času zbytečnostma.
Promysli to.
PS.: Nejsem si jistá jak moc dnes záleží při prijimackach na vysokou na známkách ze střední. Tuším, že na většině škole vůbec, ale jestli zvážíš to, co jsem psala, radši si to zjisti.
lizzy

Konkretne u te mediciny se bere v potaz konecne vysvědčení z 1-3 ročníku a pololetní vysvědčení ze 4. Ale jaky je v tomto rozdíl mezi například gymnaziem a střední školou, to nevím, ale je to docela nepoměr. Roli to ale hraje jen v pripade, že bych mela prumer do 1.2, to by byla šance, že me vezmou bez přijímaček. Takova situace ale nehrozi, takže je jasné, že budu dělat přijímačky. Všichni mě premlouvaji, abych na gymplu zůstala, takže jsem nyní dost nejista. Ale pro přestavu, občas mam vylozene zachvaty breku, když se snazim do hlavy nacpat neco, co mi vůbec nic nerika a ja ani po hodine nevím, o cem jsem vůbec četla. Tady na gymplu se bere ohled hlavne na memorovani informací, ne na jejich zpracování nebo nejake kriticke myšlení. To mi vadi. Moji spolužáci jsou vesměs šprti, kteří nezvládají základy pravopisu, nemají žádnou představivost atd., ale jelikož se dokážou naučit, mají o mnoho lepší výsledky než já. Spravne jste naznačila, že o známky nejde, ale ja tady zohledňuju hlavne svoje osobni pocity. V podstate 90% veškerého času travim v hroznem stresu. Zda se mi, že tohle zkrátka není škola pro me.
klera*
Já chápu...pamatuju si ještě, když jsem chodila na gympl. I když na tom vlastně nesejde, má člověk potřebu se ostatním vyrovnat, neztrapnit se při zkoušení, ty známky si hlídat...nebo aspoň tak jsem to měla já.
Nepochopila jsem, jestli teda ty předměty, co tě baví nebo bys potřebovala, jsou u vás učený dobře. Jestli ne, fakt nemá cenu, abys tam zůstala. A našprtaný věci ti v hlavě stejně nezůstanou ani do těch přijímaček.
Dokážu si představit, že ti to možná říkají rodiče, abys tam zůstala. On ten gympl má takovou tu auru lepší školy, s chytřejšíma lidma, s lepší budoucností atd. atd. Ale jestli jsi cílevědomá, jakože tak působíš, tak to nepotřebuješ.
lizzy

Tak predevsim vam moc děkuji za reakce. Málokdy se stane, že mi někdo odpoví i na moji odpověď :D. Určitě je tu dobře učená angličtina a francouzština, s tim jsem fakt spokojená. Biola, fyzika, chemie takovy průměr řekla bych. Sice se to tu bere podrobne, ale přístup učitelů mi moc nevyhovuje. To je ale něco, co bych dokazala zkousnout, nedela mi problem s nekym vyjit. Strasne me vnitrne depta představa, že stravim 4 roky života šprtáním. Nevím, co na gymplu vlastne delam. Reakce okolí má prestup je negativní, nemam nikde podporu. Pripadam si docela bezradná...

 


0x

Při přestupu z jedné školy na jinou je potřeba udělat rozdílové zkoušky. Ale bývá to tak v případě, že někdo přestupuje na stejný obor (nebo z gymnázia na gymnázium).

Pokud seš rozhodnutá, že chceš studovat odbornou školu, tak je potřeba případně přesvědčit rodiče (pokud by nesouhlasili). Pokud jsou tvoji rodiče dostatečně rozumní, tak s tím budou souhlasit. Možná by se na nějaké škole dalo domluvit dodatečné přijetí, i když školní rok už začal před víc jak měsícem.

Nemyslím si, že studium na gymnáziu je nějaká výhoda pro studium konkrétního oboru na vysoké škole. Je dost lidí, kteří se dokážou na studium na vysoké škole připravit sami nebo tak, že si zaplatí nějaké přípravní kurzy. Je možné po ukončení střední školy studovat rok na jazykové škole a přitom se připravovat na příjmačky na VŠ. Velmi důležité je mít dostatečnou motivaci. Pokud ji někdo má, tak není problém připravovat se na příjmačky na VŠ i při zaměstnání.

lizzy

Děkuji, tak jste mi v podstatě potvrdil/a, co jsem si už myslela. Rodiče s tim naštěstí problém nemají. Asi zkusím ještě počkat, zda se situace změní a pokud ne, přestoupím.

 

iz*

0x

Já gymnázium považuji (nejen kvůli nejlepší přípravě pro další studium) za nejlepší střední školu.

Na každé SŠ budete mít oblíbené a neoblíbené předměty a pokud opravdu budete chtít po 4 letech pokračovat na VŠ, budete si toho muset dost doplnit na úroveň gymnázia.

Přestup:

Není rozumné jej moc odkládat, protože bude potřeba složit rozdílové zkoušky a čím více učiva Vám uteče, tím víc Vám dají rozdílovky práce.

1) Kontaktovat ředitele nové školy s písemnou žádostí o povolení přestupu. V případě nezletilého žáka je potřeba i podpis rodičů.

2) Postupovat podle pokynů ředitele nové školy. *** 3) Nakonec přestup oznámit gymnáziu-

lizzy

Počítám s tím, že bych se na přijímačky na vš perfektne připravila sama. Souhlasim s tim, že ty neoblibene předměty budou všude, ale nebudou v nich klást tak vysoke nároky, takže se tim nebudu trápit. Každopádně děkuji za případný postup při přestupu.
domino

Ahoj,jak si teda dopadla?

dejvid*

Taky by mě to dosti po 1 roce zajímalo,jak vlastně vše dopadlo.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]