Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Střední škola

Od: monikann* odpovědí: 2 změna:

Zdravím..Mám dilema s výběrem školy.Ve škole jsem spíše 2-3.Sice jsem měla na pololetí vyznamenání,ale teď budu mít i 3.Chtěla jsem na zdrávku,ale slyšela jsem,že samotná zdrávka je zbytečná,že bych musela jít na vysokou..kam by ch s těmito známkami mohla?Co mohu dělat jen se zdrávkou? (Pokud tu někdo vystudoval zdrávku budu ráda za jakékoli rady)A k tomu přijímačky..Co se stane,když nebudete přijatiani na jednu školu? Je lepší si vybrat jednu školu bez příjimaček a druhou s? Děkuji moc..

 

 

2 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

iz*

0x

Školy bez přijímaček (dnes se dělají státní přijímačky) už podle mne nenajdeš> snad některé učiliště.

Pokud jde o zdravotní sestry, tam si budoucností nejsem jista. Nedávno jsem četla, že má k výkonu povolání opět stačit střední škola s maturitou. Ovšem, jak to nakonec dopadne, netuším.

 


0x

tak záleží na tom, co chcete ve zdravotnictví dělat, od toho se odvíjí, jestli je střední zdrávka dostatečná, nebo ne. pokud máte na mysli sesterské povolání, tak na střední škole se vyučuje obor praktická sestra, které samozřejmě v nemocnicích a na ambulancích normálně pracují. ano, mají méně pravomocí, než všeobecné či dětské sestry, ale pracovat mohou a práce pro ně je. nicméně nejsou na stejné úrovni, jako všeobecné či dětské sestry, některé odborné výkony by dělat neměly, což limituje oddělení, na kterých mohou pracovat samostatně (nicméně mohou na nich pracovat třeba pod dohledem všeobecné sestry). zrovna tak si nemohou dělat specializace. ale do praxe nastoupit mohou, a pokud zjistí, že by přeci jenom rády mířily výš, tak jim nic nebrání vysokou školu vystudovat. naopak, jsou VŠ či VOŠ, které s tím počítají a nabízí kombinované nebo individuální studium, aby sestry stíhaly jak práci, tak studium. konečně, i vysokoškolské sestry často při práci studují, dělají si třeba specializace nebo zvyšují stupeň vzdělání.

ad přijímačky na střední školu. pokud se budete hlásit na maturitní obor, v čemž nevidím problém, pokud jste schopna učit se na vyznamenání, tak jsou všude státní přijímačky. některé školy mají navíc ještě i svoje přijímačky, ale to bývá spíš u nějak specificky zaměřených gymplů, které mají převis uchazečů. státní přijímačky jsou sice všude, ale pokud si sama škola nestanoví bodový limit (a to dělá málokterá), tak beztak ponejvíc záleží na počtu uchazečů. protože na některé školy se i tak hlásí míň dětí, než kolik přijímají, takže ve výsledku tak jako tak přijmou každého. moje děti si dávaly jednu přihlášku na školu, na kterou opravdu chtěly a druhou na stejný nebo obdobný obor na škole, kam vzhledem k počtu uchazečů měly šanci se dostat i s horším výsledkem. pokud se i přesto nedostanete ani na jednu školu, tak pak se dává odvolání (protože zdaleka ne každý v přijímačkách před vámi odevzdá zápisový lístek, někteří jdou studovat jinam, protože tohle pro ně byla až druhá volba) a když neklapne ani odvolání, tak se podává přihláška na školy, které vyhlásí druhé kolo přijímaček. některé vyhlašují i třetí, protože stále je volných míst ve školách víc, než uchazečů o tato místa.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]