Nejste přihlášen/a.
Všechny zdravím. Dokončila jsem první ročník na všeobecném gymnáziu a nechci na něm pokračovat. Zjistila jsem, že všeobecné studium není pro mě. Proto chci přejít na jinou střední školu a zaměřovat se na obor - psychologii - který chci studovat i na vysoké škole. Potřebovala bych ale slyšet názor někoho, kdo řešil podobný problém, nebo má s psychologií nějaké zkušenosti. Vím o školách se zaměřením například na sociální a humanitní pomoc, nebo přímo humanitně založených soukromých gymnáziích. Proto bych ráda slyšela váš názor, jestli pro mě bude nějaký z těchto oborů, nebo úplně jiná střední škola výhodnější. Stejně tak budu vděčená obecně za rady, jestli je pro přijetí na vysokou školu opradu lepší gymnázium, nebo střední odborná škola, zaměřená na daný obor. Děkuju Justina
Justino, čím později se začnete úzce profilovat, tím lépe. Předčasná teoretická specializace v takto citlivých oborech, jako je psychologie nebo sociální práce, je vždycky na škodu. Například na pražské filosofické fakultě běžně čerstvým absolventům (libovolných!) středních škol studium psychologie rozmlouvají s tím, že se od nich očekává jistá zralost, životní zkušenost. Smím-li vám poradit, držte se všeobecného gymnázia a pokoušejte se uplatnit jako studentka v praxi: například na stránkách www.econnect.cz najdete spoustu nevládních organizací, které hledají dobrovolníky na pozice asistentů. Ověřujte si v praxi, jestli je tenhle obor pro vás skutečně ten pravý - jednak zavčasu přijdete na mnohá úskalí, o nichž se na žádné škole nedozvíte, jednak se v té oblasti skutečně můžete najít a vysoké škole touto svou praxí zároveň pak dáte najevo, že máte pro studium velké předpoklady.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.