Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Opakování ročníku

Od: zuzka* odpovědí: 2 změna:
Dobrý den, kvůli dlouhodobé nemoci jsem musela na začátku října podstoupit náročnou operaci páteře a nyní probíhá vleklá rekonvalescence, která mi prozatím neumožňuje návrat do školy. Chodím do druhého ročníku gymnázia. Tuším, že komisionální zkoušky bych s tak velkou absencí nezvládla. V době, kdy byly moje bolesti největší mi unikly zhruba dva měsíce učiva, které se bez výkladu dají jen stěží zvládnout společně s nově nabytým dalším množstvím, které neustále přibývá. Čeká mě ještě měsíční lázeňská léčba a definitivní návrat do školy by mohl připadnout nejspíš na květen. Rozhodnutí bylo jasné, a to to, že jsem požádala ředitele školy o opakování druhého ročníku ze zdravotních důvodů, což mi bylo schváleno. Jsem taková neštastná povaha, kterou to opakování docela trápí, i když je to asi nejrozumnější řešení a pro mě osobně jediné možné. Ten stres, který by nastal, když bych to měla dohánět, by byl mnohonásobně horší. Jen nemám ráda přesně takové seznamování s cizími lidmi, mezi kterými budu znevýhodněná, protože tam budu vlastně Ta nová spolužačka, která propadla. Možná jsou to nesmyslné obavy, ale mě to už takhle dopředu tíží. Jsem v tomhle holt nervák. Moc by mě zajímalo, jestli s něčím podobným máte také tu zkušenost nebo znáte někoho, koho potkal ten samý osud? Jak jste se případně začlenili mezi nové lidi a jak jste si celkové zvykli na novou situaci? Všem moc děkuju za reakci.

 

 

2 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


3x

Každý kolektiv je jiný. Ale u toho zajetého je dobré zkombinovat pár věcí: být sám sebou, ale přitom moc nevyčnívat. Ani jako outsider, který se kolektivu bojí, ani jako moc silná osobnost. Nebýt úplně v pozadí, ale nerozbíjet současnou dynamiku kolektivu. Nebojte, nějak to půjde. Pokud bude mít třída rozumného třídního, můžete si za ním zajít, může Vám v integraci pomoct. A hlavně se nenervujte, nervozita je něco, co Vám absolutně nemůže pomoct, má schopnost jen věci zhoršit.

A ještě bych Vám poradila jednu věc: udržujte i teď s učivem kontakt. Čtěte si zápisky nebo listujte učebnicemi, bude pro Vás příští rok učivo o mnoho snazší. A to se hodí

 

lmgify

0x

Ty jsi nepropadla, protože jsi druhák prakticky kromě toho prvního měsíce nedělala. Budeš ho vlastně dělat poprvé. Učitelce před tím, než tě bude představovat třídě, řekni, aby zdůraznila, že jsi byla celý minulý rok nemocná a nemohla jsi chodit do školy, aby tak bylo jasné, že jsi nepropadla.

První den počkej, kam tě učitelka usadí nebo počkej, až všichni přijdou do třídy, abys viděla, kde jsou volná místa a omylem nezasedla někomu jeho místo.

Je šance, že ne všichni žáci z nové třídy postoupí do druháku (propadlíci, přestupy do jiných tříd), takže možná nebudeš jediná změna ve třídě. U nás se to po prváku dost pročistilo (všechno přestupy do tříd s jiným zaměřením nebo bez zaměření).

Jedna holka původně od nás takhle opakovala o třídu pozadu ze zdravotních důvodů. Po gymplu udělala i VŠ a snad i PhD. Žádná velká myslitelna to rozhodně nebyla. Definitivně patřila do nejhorší čtvrtiny. Později prostě studovala to, co ji bavilo (archeologie, antropologie nebo něco takového).

Ze začátku si budeš mít co říct s jednou ze tvých spolužaček a časem se seznámíš i s těmi dalšími. Před Vánocemi ti už ani nepřijde, že nejsi ve "své" třídě.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]