Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Karlova Univerzita - jak je náročná?

Od: nekdonekdonekdo odpovědí: 27 změna:

Jsem momentálně v 9. ročníku základní školy. Chtěl bych jít na gymnázium a potom na Karlovu Univerzitu (hlavně na tu karlovu univerzitu) protože bych si chtěl něco dokázat v životě a také furt nevím čím bych se chtěl stát a s Karlovou Univerzitou se dostanete téměř všude chce to jen praxi potom.

A nemám kontakty na někoho kdo tam studuje tak jestli by jste o tom něco věděli, díky.

Jak moc těžká je karlovka? Jak by to zvládal normální průměrný člověk? Je to spíš pro ty co jsou v kolektivu nejchytřejší nebo je to pro všechny? A nedokážu nikde najít kolik studentů si podá přihlášku a uspějí až do dalších ročníků.

Pokud bych tu karlovu univerzitu nedal tak se s gymnáziem moc neuplatním. Proto se ptám děkuji.

 

 

27 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


6x

Já tam chodím, mám bývalé spolužáky na jiných fakultách a všude je to úplně jiné. Vyber si konkrétní fakultu a když jí budeš vědět, budou se Ti ty informace shánět mnohem lépe. Každá fakulta má své webové strány, své statistiky...

Tady máš, přehled všech fakult.

nekdonekdonekdo

diky moc za ten přehled fakult. nemohl jsem to nikde najit.

 


2x

@nekdonekdonekdo - a s Karlovou Univerzitou se dostanete téměř všude chce to jen praxi potom
Máte lehce naivní představy - ve vašem věku sice pochopitelné, ale přece jen už byste mohl vědět, že ani prestižní škola vám nezajistí, abyste "v životě něco dokázal". To totiž vždycky bude jen a jen na vás, at budete mít případný diplom odkudkoli nebo vůbec ne.

nekdonekdonekdo

Pro mně to bude vystudování prestižní školy. Tím si opravdu ověřím a dokážu že jsem schopen něco velkého udělat. Nevím proč to tak je ale chtěl bych to.

 

myska*

2x

Karlova Univerzita není jediná vysoká škola s prestižním jménem. Například VŠCHT je v chemii a především v biochemii lepší. ČVUT zase v informatice. No a jediná veterina v ČR je v Brně.

Chce to nejdřív zjistit, co tě zajímá, co bys chtěl jednou dělat, kde bys chtěl pracovat, a až pak se rozhodnout, na jakou školu jít.

A jestli máš za cíl prestižní vysokou školu, tak doporučuji se učit, protože žádná vejška není jen pro ty nejchytřejší z kolektivu. I ten průměrný student totiž může být jedničkář, když se bude studiu věnovat.

 

liska5

1x

UK je svým způsobem značka, ale na studenty jsou podobné nároky i na jiných našich univerzitách. Teď ještě o jakou fakultu Vám jde?

liska5

Asi jako žák ZŠ nevíš. Takže university mají různé fakulty, jako lékařskou, přírodovědnou, právnickou, filosofickou, atd...

nekdonekdonekdo

to jsem zjistil az ted ale asi mam prehled o tom ktere chci (pravnickou,matematicko-fyzickou,filozofickou)

 


1x

Na tvém místě bych se napřed začal pořádně učit. Protože s tvou češtinou nemáš moc šancí uspět ani na gymnáziu ( by jste, karlova univerzita, interpunkce od začátku do konce dotazu).

Mimochodem, jaké jsi měl vysvědčení na konci 8. ročníku?

nekdonekdonekdo

samý 1-2 bez trojky ani ničeho ale abych se přiznal tak se na základní škole neučím.

 


1x

@nekdonekdonekdo - mam prehled o tom ktere chci (pravnickou,matematicko-fyzickou,filozofickou)
Vy ještě vůbec nevíte, co byste chtěl studovat - jen toužíte po tom "papíru" z UK, at je z jakéhokoli oboru. Ty vámi zvolené se dost liší - a mimochodem "matematicko-fyzická" fakulta neexistuje.

Jestli by nebylo lepší uvažovat o nějaké odborné škole a rozhodovat se až budet mít jasněji. Když budete hodně chtít, vystudujete cokoli bez ohledu na zaměření střední školy.

nekdonekdonekdo

ano vím že se velmi liší a je to matematicko-fyzikální fakulta pardon. každopádně si myslím že se o to zajímám nejvíce. lidé mají třeba zájmy o motorky/auta tak půjdou na nějakou školu s tím oborem. mě baví hodně to všeobecné učivo a baví mě nabírat nové zajímavosti a informace každý den. a nejvíce se zajímám o americkou hudební kulturu, filmovou. docela mě baví zajímat se o dabing, matematika nebo logické věci mi nedělají problémy. zajímají mě tanky,vesmír.

Prostě mě baví nabírání nových informací každý den mám hrozně moc zájmů ve velmi odlišných oborech a proto nedokážu říct co bych chtěl dělat a přijde mi lepší si počkat tím ze půjdu na gymnázium a tou dobou už bych to asi věděl pak odejdu na vysokou školu. Jinak pardon že to co píšu nedává smysl píšu to z mobilu a velmi narychlo tak se snažím to shrnout.

Když půjdeš na nějakou fakultu UK, tak si můžeš zapisovat předměty i z jiných fakult - jako nepovinné.

 

janafdr

1x

Nenech se odradit.UK jsem vystudovala,ve svete ma dobre jmeno a prestiz.Vyber si spravne fakultu a hodne stesti

liska5

Právě až na gymnáziu pochopíš, co který předmět obnáší a upřesníš si zaměření. Taky už se budeš muset začít učit, aby ses ucházel o studium s co nejlepším prospěchem. A až si vybereš fakultu, tak můžeš absolvovat konkrétní přípravku. Držím s Ti palce, aby Tě ta snaha neopustila.

hannys99

Nechci být rýpal, ale kdo vystuduje Karlovu univerzitu, neměl by se snížit k psaní bez háčků a čárek.Sorry, ale muselo to ze mě ven.

Ala Karel král tak psal taky

 

karelsenecaj

1x

Chceš se dostat na jednu z nejprestižnějších škol v republice, síto nebude jemné, Tvrdím, že ji nezvládne průměrný žák, neměl by vzhledem k nastaveným podmínkám během studia, to tu už dost lidí vysvětlilo. Je to pro všechny co chtějí, mají chut, pýli, znalosti a rozum, ne nejchytřejší, ale chytří určitě. Bohužel je rozdíl ve vzdělání na školách. Na nějaké univerzitě uděláš diplom a třeba na UK pohoříš s tím samým vzděláním. Rozhodně to není základka s tím, že mi to jde a nemusím se učit. Ještě si k tomu uvědom, že během toho mezidobí na tom gymplu nebo jinde, se možná trošku změníš, kamarádi, dospívání, holky... Já mám kamaráda, na základce jedničkář, střední stavební skoro neudělal, prostě na to prděl, ale angličtina mu šla a dělá teď manažera u jedné velké nadnárodní IT firmy, byt tvrdí, že počítačům moc nerozumí. Na základce byl každý plný ideálu a ejhle. To je těžko. Každopádně prestižní škola má skvělé učitele, kteří ví kde pracují a většinou mají své nároky. VŠ = samostudium, samostatné získávání všech možných i nemožných informací i o té škole např. Máš pěkný cíl, když si za ním půjdeš, tak ho dosáhněš, ale taky počítej s tím, že samo ti do klína nic nespadne. Na VŠ jsem měl spolužačku která studovala dvě fakulty naráz. Co kdyby jednu nedala. Dala obě a vlastně se stále jen šrotila a my se i vypíjeli a kalili. Je to jen na tobě, jak si to nastavíš. A jak už bylo napsáno, ani UK ti spokojený život nedá, ale pomůže k němu. Jeden profesor říkal, že sice konkrétně mat-fyz. není záruka dobře placené práce, ale absolventi prakticky nejsou nezaměstnaní a to mluvil o vystudovaných matikářích. Což z laického pohledu vypadá na nic, ale prakticky jakýkoliv obor lidského konání obsahuje matiku a tím pádem se absolventi mohou uchytit jak v IT, tak v ekonomice, ale i v různých přírodních vědách atd. A prestižní škola je přeci jen i o té značce, díky které i zaměstnavatel ví do čeho +- jde. Hlavně si uvědom co od života čekáš. Diplom nutně neznamená peníze.

 

 

nekdonekdonekdo

jeste mensi technicka lidi kdybych na univerzite neuspel pokud to je mozne tak neni lepsi takticky udelat si zachytny bod na informacnich technologiich na stredni prumyslove nebo jit na to gymnazium?

Kdo neuspěje, tak je to většinou proto, že to vzdá, ne že by to nezvládl. Takže jestli tu školu opravu chceš a budeš se ji naplno věnovat, není důvod, proč bys ji měl nedokončit. A když sis už se rozhoduješ mezi těmi třemi fakultami, tak máš na to víc pokusů. Na bakaláře máš čas 4 roky (dělá se 3), na magistra 3 (dělá se dva). Dva roky máš navíc, takže když půjdeš na nějakou a rozhodnoš se ji změnit, tak se pořád nic nestane, protože máš dva roky navíc.

myska*

Já si taky říkala, že na žádnou vysokou jít nechci, tak jsem šla na střední chemickou a teď studuju PhD

Ale chce si to vybrat střední už s úmyslem jít pak dál na vysokou s podobným zaměřením, takže s informačními technologiemi na střední by pak byla nejlepší ČVUT, možná by šel ještě ten mat-fyz. Ale rozhodně ne právnická nebo filozofická fakulta. Tam se na příjimačkách testuje všeobecný přehled a ten prostě s jedním rokem dějepisu a skoro žádnými společenskými vědami (občanka a pod.) nezýskáš. Musel by ses hodně snažit a k učivu do školy číst spousty různých materiálů a aktivně si vyhledávat informace. Pro takovýto všeobecný přehled je prostě gymnázium nejlepší.

nekdonekdonekdo

@elisa24 a z jakého důvodu to většinou vzdá? protože si myslí že je to na něho moc tězké nebo že to nezvládá? či jiné?

(odpověď na otázku, proč to tolik lidí vzdá) Většina studií na VŠ není "naučit se to, co mi řeknou" jako na základce nebo na střední. Vysoká škola vyžaduje téměř výhradně vlastní iniciativu, proto se velmi obtížně studuje, pokud člověka nebaví nebo v tom oboru nevidí svoji budoucnost. A mnoho oborů (např. peďáky jsou tím pověstné), pokud se studují pořádně, zabírá ohromné množství času. (Např. já mívala hodiny od 8:50 do 18:00 naprosto běžně, někdy od 7 a mnohdy do 19:30, pátky běžně aspoň do 12:00, mimo tento čas úkoly, seminárky, referáty, knihovna, vyřídit tohle a tamto, nepamatuju si, že bych kdy během semestru měla volný den o víkendu... to nevydrží každý.)

janafdr

Nesouhlasim s nutnosti gymnazia pred UK. Prisla jsem na FFUK ne z gymnazia,ale z odborne skoly,stredni pedagogicke.Je to o cloveku,co umi a nakolik cte.Drzim pesti

Jano, nikdo nepíše, že je gymnázium nutné. Elisa píše "nejlepší". Takže nesouhlasit můžete, ale nejdřív se naučte číst

Ještě k tomu proč to někdo vzdá - některé fakulty vyžadují 0 volného času, když někdo není extra rychlý a geniální. Když někdo nechce školou trávit 18 hodin denně, tak jde radši jinam. V rozvrhu je klidně přes 40 hodin týdně a úkolů a učení na doma nekonečně. Nebo jsem třeba znala jednoho kluka, který se učil na zkoušku - odložil si ji na září, asi se učil dost a učitel ho vyhodil a asi na něj byl dost nepříjmný - rozhodl se odejít ze dne na den.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]