Nejste přihlášen/a.
Neváhej a jdi na průmku.
Znám jednu, kterou rodiče chtěli dát na gymnázium. Ona si vytrucovala, že půjde za klukama na elektrotechnickou průmyslovku. Po této průmyslovce si udělala VŠ obor sdělovací technika. Po škole se dostala do velké firmy na fajnové místo specialisty na sdělovací techniku a to právě díky maturitě na elektrotechnické průmyslovce, kterou ostatní uchazeči neměli.
Jasná věc, ing s průmyslovkou má dvě odborné školy. Ing s gymplem má jenom jednu.
Šla bych na tu průmku. Sama mám gympl, kde se za našich dob náhle objevila povinná maturita ze strojírenství Tak jsem k strojírenství přišla jak slepej k houslím, a začlo mě bavit ( tedy až na to kreslení a tuš ) a opravdu by mě zajímalo to vše, o čem psal axus. Volila bych průmyslovku.
S případným nástupem na VŠ by pak mohl být trochu problém např. s matikou . Právě teď kamarádky synek z prváku VŠ strojárny vyletěl na matice, kterou na průmce tolik nepobrali.
Jsem strojar. Na strojarnu bych ale zrejme nesel, pokud by me zajimala pouze matematika a fyzika. Tam se chodi, kdyz Te zajima technika, konstruovani, premysleni, co, proc a jak funguje, stroje, technologie atd.
Pokud to tak mas, pak OK.
Pokud toto ale neni Tvuj pripad, budes tu skolu dost tezko zkousavat.
Ani matematika ani fyzika se nebude brat tak do hloubky, jako by to bylo treba na tom gymplu a naopak, bude Te treba bavit ucit se do podrobna o fazovych diagramech zelezo-uhlik, nebo o tom, jak nastavit spravne otacky a posuv na soustruhu a jaky je rozdil mezi nosnikem profilu I a U?
-
To je, myslim si, take asi duvod, proc na tyto obory nechodi vic holek. Jednoduse je podobne veci nebavi. O tezkosti to neni. Vzdyt holky nejsou o nic hloupejsi nez kluci, kteri to absolvujou. Proste jen maji jine zajmy, tak nejdou studovat neco, co je nezajima...
Dobrý den, za mě tedy raději průmyslovku než gympl, i kdyby ses dostala na VŠ a nedodělala ji, vždy Ti zůstane odbornost, gympl Ti ji nedá. A pokud bys tu VŠ dodělala, pak si na ten gympl už nikdo ani nevzpomene, a VŠ se dá dělat i po průmyslovce (matika, fyzika, mechanika, pružnost a pevnost - to jsou jen předměty okrajové, vyhazovací, v prvních čtyřech semestrech, pak se jich zbavíš). Já jsem tedy gymplák a VŠ dopravák, ale celé ty roky pracuji ve stavebnictví, pak jsem chtěl začít na živnost, ale chytili mě po deseti letech praxe ve stavebních firmách úřadové z živnostňáku, že jako jo, ale že nemám stavební vzdělání, tož jsem ještě udělal dálkově stavební průmyslovku (druhou vysokou už bych těžko mohl udělat, na to nemám čas). Ty technické směry jsou hlavně o tom, zda máš představivost, a dovedeš ji dostat na papír, kupříkladu v té strojařině blbý šroub, a budeš jej muset nakreslit a okótovat pochopitelně. Pokud Ti ta představivost takto funguje, ona se na té škole podpoří samozřejmě a dá se trénovat, technika, at už stavařská, strojařská nebo jakákoliv - princip je stejný, je hlavně o představivosti, to ostatní už přijde samo. Cítíš-li se nějak tak, pak směle na gympl nejít.
Je to skvělé rozhodnutí. O strojařinu je a bude zájem vždy, a i s tou ekonomkou bych to uplatnění neviděl tak černě. Rozhodně lepší, než na gymnázium. A co se týká eventuální VŠ, pokud zůstaneš v oboru, sama se přesvědčíš, jaký rozdíl bude mezi tebou a gymnazisty.
(A proč víc holek nejde na technické obory? Protože jsou zpravidla těžké.)
Dobrý den. Je škoda, že máte o gymnáziu tak zkreslenou představu. Pokud byste šla na strojírenskou průmyslovku, tak tam hlavně budete technicky kreslit, přičemž se vůbec nezmiňujete, že by vás zrovna tady toto bavilo. Strojírenství je opravdu spíše klučičí obor, tak se nedivím, že na něho moc holek nechodí. Kterou dívku baví matematika a fyzika, má jedničky, tak volí většinou to gymnázium. Možná by vás zajímalo, že třeba zrovna vysokoškolská biologie je taky hodně matematiky, nikoliv učení o tom, kolik druhů mechů vlastně existuje. Proto se divím, že nechcete na gymnázium.
Mám synka v prvním ročníku průmyslovky, a technické kreslení co jsme měli my před 35 roky (tuš a pauzák) se s tím současným (v prváku obyčejná tužka, později CAD) nedá vůbec srovnat
Odborná škola, na rozdíl od gymnázia, je výhoda jak při nástupu do praxe, tak i při nástupu na VŠ stejného nebo poodobného oboru.
Ano. Můj synek to před třemi taky intenzivně řešil kam jít a nakonec se rozhodl pro SPŠ strojírenskou, obor TVB, a dává to poměrně v pohodě, na to že na učení relativně dost dlabe. Já jako rodič jsem se školou max. spokojen, ale nestuduje pro mě, ale pro sebe. betlemska.cz/...
Holku tam mají ve třídě jedinou, to je fakt, v ročníku z celé školy asi 8 cca max +-
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.