Nejste přihlášen/a.
Zdravím, mám již rok po maturitě. Maturovala jsem 2015, tento rok jsem se nedostala na VŠ, a tak jsem šla na pomaturitní studium jazyků, konkrétně angličitna...No napadlo mě, jestli by mě vzali na učební obor bez maturity jenom s vyučením. Že bych měla výuční list, maturitu a státnice z angličitny. Maturitu mám z oboru Ekonomika a podnikání, ale tím to směrem se ubírat nechci. Škola mě sice bavila, ale bylo to spíš kolektivem než oborem. :D Chtěla bych něco se zaměřením na sociální služby, ale nevím zda-li by mě přijali, když je mi 20 let a v září mi bude 21.
Děkuji za rady.
To si nejsem úplně jistá, jaký výuční list byste chtěla získat, když byste chtěla pracovat s lidmi. To se raději poohlédněte po dvouletém pomaturitním studiu, nástavbě.
Jen tak v rychlosti třeba: mendelova-stredni.cz/...
existuje zkrácené studium k získání výučního listu ---- zkrácené pouze pro lidi, kteří již mají maturitu nebo jiný výuční list
Čili na toto studium se hlásí starší lidé, kteří třeba pracují nebo chtějí pracovat v jiném oboru než mají vystudovaný. Nebo už pracují v jiném oboru a potřebují si doplnit kvalifikaci
Přibližně 2 roky denní formou, 3 roky dálkově
Ale tento typ studia je poměrně vzácný...kde se bude otvírat tento typ studia budou vědět na krajském školském úřadě.
A když už máte maturitu, co třeba nějaká VOŠ se zaměřením sociálního směru nebo rovnou VŠ?
nevím jak dnes, ale toto se dříve běžně dělalo. Vyučení kluci dodělávali průmku a maturanti z průmky si dodělávali výuční list. Pár takových jsme měli ve třídě. Já jsem nějaké dodatečné učení na výuční list tehdá nechal plavat, protože jsem chtěl na výšku, ale pak jsem proklínal svoji hloupost. Mohl jsem mít výšku, maturitu i výuční list.
souhlasím s klarav, vošek se sociálním zaměřením je víc než dost, a určitě s tak pěknou maturitou to dáš. A navíc za přihlášky se neplatí, můžeš dát kolik chceš a je čas až do konce května
Dobrý večer neznámá..S tímhle maturitním vysvědčením, máte pochybnosti, že byste VŠ nezvládla? Navíc jsou VŠ, kde se ani přijímačky nedělají.No,nic to jsem trochu odbočila.Jestli se rozhodnete pro VOŠ,chci vám o tom napsat něco bližšího.Za vzdělání na VOŠ se platí. Školné po vás budou vyžadovat na všech typech vyšších odborných škol. Nemusíte se ale bát, není to nic hrozného. U veřejných škol tohoto typu jde o částky nepřesahující pět tisíc korun ročně. Navíc můžete získat různá stipendia a úlevy. Ani přijímačky nejsou problém. Jednak nejsou tak obtížné a šance na přijetí jsou vyšší, a další výhodou je datum podání přihlášek, které se u většiny VOŠ pohybuje na konci května..Studium se velmi podobá tomu, v jakém režimu probíhá na klasické vysoké škole. Semestr založený na přednáškách, seminářích a cvičeních a zkouškové plné zápočtů a zkoušek. Hlavním rozdílem je ale praxe. Tu zakončí student sepsáním své práce, kterou, když obhájí, získá toužený titul diplomovaný specialista DiS. S titulem z VOŠky nakonec nemusí být ani tolik složité zkusit získat i regulérní bakalářský titul. Ve vysokoškolském zákoně jsou ustanovení, které povolují fakultám stanovit odlišné podmínky pro přijímačky, ale také uznat jednotlivé předměty. Vysoká škola má také možnost rovnou takového uchazeče přijmout do vyššších ročníků. Budete-li dostatečně přesvědčivá, můžete si zkrátit další studium o mnoho měsíců. babkazov i klarav vám radí dobře, ale je to jen na vás. Tož,tak.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.