Dobry den, mam problem s velkyma pismenama napriklad Cervena karkulka Univesita Karlova atd... Nevim kde psat velke a male pismeno poradíi byste mi a nebo mi poslali nejaky odkaz abych se to naucil? Predem dekuji
6 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení
aala
3x
Čeština je krásná a neměla by se prznit.
To, jestli napíšete Červená karkulka nebo Červená Karkulka, bych osobně řešila daleko méně, než když napíšete "velké a malé písmena"
iz*
Vedle psaní velkých písmen
a rodu podstatných jmen
vidím i nedostatky ve skloňování (velkýma písmenama).
Snad jsou v odkazech výše cvičení k těmto problémům.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.