Nejste přihlášen/a.
Jaký je přesně rozdíl mezi prací Správce sítě a prací Administrátora serveru ?
Zvažuju rekvalifikaci a nevím pro jakou se rozhodnout. Chci pochopit výhody a nevýhody jedné i druhé práce. Jejich srovnání. Co vyžaduje jaké předpoklady, jak je to placené, co je víc sedavé, atd.
U nás to máme rozdělené např. takto:
Správce sítě má na starosti switche, firewally, routery, kabeláže, wi-fi, WAN rozhraní apod. Interně i pro zákazníky, hodně jezdí.
Administrátor serverů se stará o servery jako takové, tedy doménové kontrolery, zálohovací servery, mail servery apod. o SW i HW. Pouze interní, v podstatě se nehne z baráku.
Bude to ale hodně individuální v jednotlivých organizacích, někde může jeden člověk dělat obojí a nehne se ze židle, jinde zase bude správců a administrátorů několik a budou jezdit všude možně. Stejně tak je to i s platy.
Předpoklady jsou jednodušší - správce sítě by měl vědět hodně o sítových protokolech, topologiích sítí, sítových prvcích atd. Administrátor serverů zase hodně o serverových OS, zálohování, instalacích, aplikacích organizace atd.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.