Nejste přihlášen/a.
Moderní TV mnohdy ani sítový vypínač nemají. Úplně postačí vypínat TV pomocí DO, vypínání hlavním vypínačem nebo vytahování ze zásuvky je zbytečné, snad kromě situace při bouřce. Moderním zdrojům v TV naopak časté úplné odpojení od sítě zrovna nesvědčí.
Já již léta vypínám všechny 3 TV, které doma máme, jen pomocí DO a nikdy jsem neměl nejmenší problémy.
Kdysi hodně dávno u starých televizí se skleněnými obrazovkami skutečně platilo, že vypínáním a zapínáním se pomalu ale jistě ničí. Je myslím jasné proč. Obrazovka nebyla nic jiného, než velká elektronka, ve které kmitalo několik tisíc voltů. Napětové a proudové rázy při zapínání a vypínání ji skutečně mohly poškodit.
U LCD televizí je to myslím úplně jedno. Žádné napětové a proudové rázy nehrozí.
nina: váš postup je zcela logický a správný. Za váš dotaz i vaši vlastní odpověď bych vám rád dal bod (kdybych mohl).
Spousta lidí důvěřuje elektronickým spotřebičům tak, že je nikdy úplně nevypíná, nebo neodpojuje od sítové zásuvky. I když odborníci, pojištovny i někteří výrobci v návodech k obsluze radí spotřebiče před odjezdem na dovolenou nebo na víkend nebo když se přístroj nebude delší dobu používat, vypínat.
V objektech, kde by mohla hrozit velká škoda, například v továrnách, kancelářských budovách apod., se vypnutí všeho /kromě lednic, serverů apod./ jednoduše řeší vypnutím na konci směny hlavním vypínačem. Kdyby náhodou od sebenepatrnějšího spotřebiče /zapomenuté nabíječky na mobilní telefon, zdroje k ruteru wifi sítě, nabíječky ručního vysavače, tiskárny nebo kopírky vypnuté pouze do pohotovostního stand by (čti stend baj) stavu, rychlovarné konvice, apod./ vznikl požár, byly by škody mnohem větší než v běžné domácnosti, kde lidé buď věří, že se nic nemůže stát, nebo na to nedbají.
Kde jsou lidé ze zaměstnání proškolení a zvyklí dodržovat bezpečnost a předpisy, nevadí jim dělat totéž i doma a nehledají výmluvy, proč by se to nemuselo dělat.
Natvrdo nevypínám skoro nic: TV, PC router, STB, přehrávače apod.
Na spotřebě se to trochu projeví, ale dělá to max. pár stovek za rok. Neřeším to, raději řeším úspory přes NT (nízký tarif) a přes žárovky - všude mám už LEDky. Úspora těmito dvěma způsoby mi dělá řádově stovky Kč měsíčně. Takže úspora v řádu desetikorun vypínáním spotřebičů ve Stby mě opravdu neirituje
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.