Nejste přihlášen/a.
Dobry den, mam dalsi problem.
Pc se mi porad vypina aniz by se prehrival zdroj.Proste se nekdy vypne a pak uz nejde tak 10 minut zapnout, Po 10 minutach uz jede ale zase se cca za 1 hodinu vypne, pak to prestane , vubec se nevypina a za tyden, mesic , se zase vypne a dela to takhle dokola
Pc mam stary cca 4 roky
Je to Acer Aspire E360
na zrdoji je napsane LITEON
nic vic nevim
pls poradte, uz me to nebavi se porad rozcilovat
Tohle vypadá na špatný zdroj. Já bych ho vyměnil. Pokud by výměna zdroje nepomohla, tak bude problém u základní desky.
taky si myslim ze to bude zdrojem ale on se skoro neprehriva.
A jaky zdroj bych me dat do mojeho pc?
Kompatibilní zdroj tam musíte dát. Nevím, jaký typ máte, ale většinou je to typ ATX. V servisu Vm řeknou více.
zdroj se vubec neprehriva a myslim ze to zrojem ani neni, ted se mi zase vylp py a jadro bylo horky, nemuze to bej tim?
na tom jadru je pridelanej myslimze 1 vetracek s 8 lopatkama
Pokud se tak děje jenom občas, pak je to celkem v pohodě, to občas udělá skoro každý počítač. Pokud se to včak stává tak, že to začne vadit, pak je těžké ( a především drahé) přijít na přesnou příčinu. Také v opravnách nemají dostatek času na to, aby odhalili přesnou příčinu. Pokud byste jim ten čas na nalezení příčiny dali, pak byste jim také za jednu hodinu hledání museli dát pár stovek, což je pak třeba zvážit, jestli není dobré koupit rovnou celý komponent.
Na bráchovém počítači se taky podobné věci dějí, ale mnohem častěji, než popisujete vy. Náhlým vypnutím navíc i systém Vidows ztrácí na stabilitě a pak se už přesně neví, zdali je to systémem či hardwarem. Dnes už je ovšem zblblý i ten systém. Každopádně to začalo u hardwaru.
U bráchového počítače jsem si taky myslel, že je na vině zdroj, ale nakonec jsem prostřednictvím radíren zjistil, že je to základní deskou. Někdo mi totiž poradil se kouknou vizuélně na základní desku, zdali nejsou například nafouklé kondenzátory (byt nepatrně, ale okem postřehnutelné). Koukněte se a ujistěte se, že kondenzátory nafouklé nejsou. Pokud se zadíváte, jistě si všimnete rozdílu. pokud ne, pak může být příčina i jinde než u základní desky, například vadná pamět, přehřívá se procesor, vypadává větráček od chladiče procesoru, také zdroj může blbnout, také můžete mít vadný hard disk. V servise obvykle hledají chybu tak, že to, co je snadno vyměnitelné, tak vymění a odzkoušejí, zadli problém přetrvává, podobně vy pokud máte k dispozici vyměnit nějaký hardawre za jiný, tak to můžete zkusit. K otestování pamětí RAM a HARD DISKU existuje software. Existuje i software na měření teploty procesoru.
Software pro otestování pamětí např. memtest můžete stáhnout zde
Software na otestování hard disků můžete stáhnout například tady
Software na otestování teplot nebo určitých fukncí na základní desce naleznete zde:
Pokud provedete testy, které se dají těmito programy zjistit a budou OK, pak je možné si ještě proklepnou systém stažením některé z aplikace např. Ashampoo Win Optimizer, Uniblue Power Suite či se kouknout, dali máte nainstalovány ty správné ovládače (časem se některé vlivem virů či jiného mohou poškodit) např. Driver Genius Profesional. Všechny tyto programy si snadno najdete ke stažení z ulozto.cz včetně instalačních klíčů.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.