Nejste přihlášen/a.
Ne, to zásadně nedělejte. Sůl ovlivňuje nepříznivě životnost čočky, sůl usazená na čočce může být také původcem různých nepříjemných infekcí. Též je popsána vážná amébová infekce z koupání se s čočkami. Dbejte též na opalování a chránění si zraku vhodnými brýlemi s UV filtrem, oči s čočkami jsou mnohem citlivější.
doplněno 21.01.15 17:00:kup-cocky.cz/... - tady je víc o té amébě.
Taktéž bych to nedělala, a to s nimi občas dělám šílené kousky. Záleží tedy, co myslíte tím "koupat", já třeba vůbec nesnáším pocit slané vody v obličeji (jakmile se dostane do pusy, zvracela bych a v očích šííííleně pálí), takže na plovací kruh jsem si s nimi sedla v pohodě s tím, že kdybych měla slítnout, tak prostě extra silně zavřu oči
Při kontaktu oka s vodou hrozí vznik infekce, v extrémním případu vyplavení čočky z oka. Riziku při koupání v kontaktních čočkách se lze úspěšně vyvarovat používáním jednodenních kontaktních čoček v kombinaci s plaveckými brýlemi. Pokud by přece jen nějaké problémy objevily (pálení, svědění, zarudnutí oka, mlhavé vidění) je vhodné navštívit očního lékaře. Je třeba mít na paměti, že zvýšená vlhkost prostředí může mít za následek "přisátí" kontaktní čočky k povrchu oka. Proto je vhodné kontaktní čočky z oka vyjmout nejdříve za 30 minut, aby nedošlo k odtržení rohovkového epitelu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.