Možná to tady padlo víckrát,ale musím se zeptat zvlášt.Nohy mám celkem zdatné,vždycky jsem byla kus ženský.Trápí mě jedna křeč.žíla táhne se pod kolenem,vnitřní stranou směr nahoru cca 10cm.Někdy jí cítím.Začlo to být vidět nějak po novém roce.Jinak nikde po nohách nic,jen tohle.Teď mě to trápí,jelikož je léto a chci nožky ukazovat,ale s touhle klobásou to vážně nejde.Nedá se jí nějak "zbavit?" zhubnout?Výška 174cm vážím 71kg.Nebo to už budu mít navždy?Děkuji.
Křečové žíly Křečové žíly, varixy, známe nejčastěji jako modrofialové, vystouplé, vřetenovitě až uzlovitě rozšířené žíly. Trápí 70 procent žen a 50 procent mužů. Léčeny by měly být od prvních náznaků. Nejsou totiž jen estetickým problémem, ale mohou se stát posléze příčinou např. onemocnění lymfatického systému, chronické žilní nedostatečnosti, trombózy, vzniku bércových vředů.
Křečové žíly se léčí většinou klasickým chirurgickým zákrokem (stripingem), při kterém se žíla nařízne v tříslech a u kotníků a speciálním stripem se vytrhává z těla. Jde o operaci poměrně brutální, vzniká při ní hojné krvácení, modřiny, po řezech jizvy. V Asklepionu proto používáme daleko citlivější zákrok, zákrok laserem, někdy kombinovaný s metodou CHIVA, kde nedochází k rozlití krve do okolních tkání, jsou minimalizovány nejen podlitiny a modřiny, ale i jizvy. Zákrok je navíc pouze ambulantní. Při laserové operaci destruujeme laserem hlavní žilní kmen zevnitř termokoagulací. Do křečové žíly se malým vpichem, či pouze 5 mm širokým naříznutím zavede vlákno diodového laseru. Pod kontrolou ultrazvuku projede vlákno celou délkou žíly, kterou je nutné odstranit. Cestou zpátky se laser zapne a žílu svaří zevnitř. Žíla se smrští a tělo ji vstřebá. Metoda CHIVA je vhodná k odstranění drobných žilek mimo hlavní kmen, které se opět ultrazvukem detekují a minimálními řezy podvazují. Menší červené či promodralé žilky o průměru 1_4 mm likvidujeme sklerotizací nebo laserem. Při sklerotizaci lékař napichuje žilky speciálním roztokem, který je chemicky zničí. Výhodou metody je šetrnost, místa vpichu lze znecitlivět speciálním krémem. Nevýhodou je, že tři až šest týdnů by měl pacient na postižených místech nosit speciální bandáže, aby se žilky netvořily znovu. Pacienty, kteří se injekcí bojí, ošetřujeme laserem GentleYAG. Ten je schopen i hluboce uložené modré cévky skoagulovat přes kůži, tělo poté samo žilku zlikviduje. Po zákroku pacient nemusí nosit kompresivní punčochy, měl by však několik týdnů chránit ošetřená místa před sluncem, např. užitím ochranných krémů Photoderm. Nejmenší žilky s průměrem do 1,5 mm je nejvhodnější odstraňovatlaserem Vbeam. Pro tento laser je hodně důležitý kontrast mezi barvou cévky a barvou kůže. Nejvhodnější dobou na ošetření je proto jaro, kdy kůže ještě není opálená a laser cévky "dobře vidí". Ošetřená místa je nutno opět po několik týdnů chránit před slunečními paprsky.
Udělejte s křečovou žílou rychlý konec. Vlastně lékař, at udělá rychlý konec. Ona se totiž ráda zanítí a zánět žíly, to není žádná sranda.A to je pak průšvih na půl života. Zajděte na cévní co nejrychleji. Jestli budete po objednání déle čekat, stáhněte ji pružným obinadlem nebo punčochou. Ještě dříve, než ráno spustíte nohy z postele, každý den.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.