Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Křečové žíly - prevence

Od: lamia* odpovědí: 10 změna:

Ahoj. je mi 16, a mám po mamce sklony ke křečovým žilám. poslední 2 dny mě bez ustání bolí cévy právě na místech, kde se křečové žíly nejvíce vyskytují. a taky jsem si všimla, že mi některé žíly vystupují. Co mám dělat? jak tomu zabráním? nechci ty nevzhledné modré a fialové žíly co jsou vidět na dálku... neznáte jakoukoli radu pro jejich prevenci? nebo aspoň oddálení?

 

 

10 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

lidka*

1x

Tento článek také doporučuje pohanku:

ČLÁNEK TÝDNE - Prevence vzniku křečových žil - STRAVA

Jednou z potravin, jejíž účinky se příznivě projevují při zpevňování cévních stěn, je pohanka. Dříve byla pohanka používána jako tradiční zemědělská plodina. K léčebným účelům se nevyužívá příliš dlouho. Nejdůležitější složkou pohankové nati i plodu jsou flavonoidy, především rutin. Dnes nachází uplatnění hlavně její vnitřní použití, a to zejména formou čaje. Připravuje se z nati a slupek pohanky. Flavonoid rutin, který je v ní bohatě zastoupen, působí příznivě na zeslabenou stěnu cév, má schopnost ji zpevňovat, čímž ulevuje od potíží s křečovými žilami a s nimi spojenými bolestmi a otoky nohou. Předchází také tvorbě podlitin, nemocem kardiovaskulární (srdečně-cévní) soustavy, upravuje krevní tlak a ulevuje od potíží s hemoroidy. Tytéž vlastnosti má také pokrm připravený z pohankových zrn, mouky, vloček apod.

zdroj: zilniporadna.cz/...

Ale pamatuji, že v tom i nižším věku si leckdo stěžoval na bolesti nohou, ale dospělí byli hnedka hotoví a taková obvyklá odpověď byla: to je tím, jak rosteš. :D

A jinak dobré rady, cvičení a prevence jsou i zde: bezvarixu.cz/...

Pohanka je dobrá a v Rusku velice oblíbeá. Na Moravě dělají "pohančenou kaši" (rozuměj pohankovou). A jedna poznámka jen volně související: teprve když jsem v Rusku jedl "grečichu" a díval jsem se do slovníku, kde jsem nejprve narazil na slovo pohan = jazyčnik, tak jsem si uvědomil, že slovo "pohanka" je vlastně homonymum a krom potraviny může označovat ženu-neznaboha (tedy přesněji ženu-pohana).

 


0x

Kompresní punčochy (nebo podkolenky, podle rozsahu varixů), cvičení na žíly (natáhnout nohy vodorovně a mávat, případně kroužit šlapkama), "dávat si nohy na stůl" (tedy myslím tím sedávat s podloženýma nohama). Ty kompresní punčochy se dají i koupit, ale pokud to ukážete doktorovi, může Vám je předepsat; máte nárok jednou za půl roku. Jako první pomoc lze použít i pružná obinadla.)

K tomu doktorovi bych stejně zašel. Jednak může předepsat ty punčochy (já vím v šestnácti to není žádná paráda, možná vám řekne, že stačí ty cviky), jednak jsou i léky zaměřené na prevenci, jako třeba anavenol, ten ale není bez receptu. Je jistě i něco volně, možná mastičky, o tom nemám přehled. Mohl by poradit i v lékárně, reklam je na to spoustu. A ta dloouhotrvající bolest by - nechci sýčkovat a doufám, že to nebude- mohla být i signálem zánětu žil. (Máte nějaké zvlášt namáhavé dny- hodně chození , stání? To by taky mohlo ty bolesti způsobovat.

 

myse*

0x

no v tomhle věku? nevím nevím. Nestála jsi někde dlouho? nebo nějaký výšlap apod. Někdy bolí nohy i po dlouhém chození po dlažbě...

preventivně pomáhá sprchovat nohy střídavě ledovou a horkou vodou, v létě hodně máčet nohy (až po kolena) ve studené vodě (potok, řeka apod), cvičení, ve volných chvílích protahovat chodidlal - jakoby šlapat... Nohy dávat nahoru apod.

V těhotenství bych asi šla do těch kompresních punčoch...

¨v lékárně prodávají přípravky z vinných listů (myslím Verumal a Antistax...) ale fakt si myslím, že je to předčasné...

 

stenly*

0x

Na křečové žíly se velmi osvědčila látka resveratrol.Nejvíce ji obsahuje víno odrůdy Pinot noir.Existují i silné koncentráty resveratrolu,vím i o doktorovi který jej používá.Protože nic jiného mu na ty jeho zdevastované žíly nepomáhalo.

sebod*

Ženy ve státech bývalého SSSR dost těžko pracují. Přesto na křečové žíly netrpí. Jedí totiž hodně moc POHANKY. Ta působí přímo zázračně na stěny cév. Pohanku můžeš přidávat ve formě mouky do všeho, kam se dává mouka pšeničná. Nejvíce cenných látek je však v jejich slupkách. Takže pohanku namočit i se slupkami , uvařit a baštit. U nás v rodině toto "prokletí" máme taky. Neteř má žíly někdy od patnácti let (přitom je štíhlounká). Takže hledej všechna možná preventivní opatření, at se Ti to nezhoršuje. Lékaři často přistupují k tkz. sklerotizaci žil - do žil se vstříkne roztok, který se usazuje vevnitř na stěnách žil a tím je zpevňuje. Obejdi třeba i několik lékařů a zůstaň jen u toho, který se Tvým problémem bude opravdu zabývat. A opravdu dodržuj i ty "babské" rady

 


0x

Přidelším stání, je třeba přešlapovat. Nosit dobré boty s tvarovanou podrážkou-korkáče. Cvičit. Střídat teplou se studenou vodou při mytí. Při každém odpočinku dávat nohy nahoru. Ale hlavně, hlavně zajít na cévní a ukázat to spec.lékaři. Jestliže to máte v rodě, budete to muset hlídat a celý život dodržovat několik pravidel, o kterých vás poučí lékař.

 

stenly*

0x

Jako vynikající lék hodnotí lékaři také pohankový med,který obsahuje velké množství rutinu.Ještě k pohance,aby se v ní zachovali její léčivé účinky ,tak jí v žadném případě nevaříme,pouze spaříme vařicí vodou a necháme pod utěrkou nabobtnat!(na jeden díl pohanky dáváme dva díly vody).Připravovat tímto způsobem ,ale lze jen pohanku která je loupaná mechanicky.Poznáte jí podle toho že má světlou barvu.Pohanka loupaná termicky (při teplotě 200C i více) je tmavá a navíc tvrdá.Musí se dlouho vařit a nemá už léčebný účinek.Ještě snad ne všichni lidé mohou pohanku,znám člověka který s tím měl problém než přišel na to že je to pohankou.

 

 

malvinka*

0x

Na lýtka můžete přikládat odklad z kysaného zelí na hodinu, opakovat nejméně 5 dní za sebou.

Současně ho nejíst ani upravované rozšiřuje totiž žíly.

doplněno 03.10.10 19:27:

Připravujte si krmi z Mangoldu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]