Nejste přihlášen/a.
Rozhodně nepožívejte příbor, nechte ji si s jídlem pohrát a jíst rukama, zkoušejte konzistence - kousky/kaše. Po snězení alespoň něčeho hodně chvalte. Pokud pije, zkuste třeba rozmixovaný banán do řídkého koktejlu, at nepozná, že je to jídlo. Radu od doktorky moc nechápu, spíš bych začala kojit víc, potřebujete to. Kamarádova dcera také moc nejedla a vůbec nepřibírala, testy měla v pořádku a poslali ji s mámou na pár dní na nějakou výživovou kliniku, pak se to prý zlepšilo.
V mém vyšším věku se dívám na kojení už úplně jinak.
Pokud baští od maminky bez problémů, klidně ji kojte co to dá i vícekrát denně.
Jestli tedy mamka chce a může.
Jakou lžičku používáte? Vyzkoušeli jste různé druhy? Plast, dřevo? A ano, i ty ruce.
Byla na nějakém vyšetření (nemyslím hadičky do břicha), které by zobrazilo vnitřek bříška, jestli tam je vše v pořádku, prosvítit, prohmatat, specialista na gastro?
Jak probíhá oběd? Posadíte ji do židličky a dáte talířek.
Někde v zahraničí udělali pokus, prostřeli dětem stoleček, kde byly různé druhy misek a talířků s nabídkou zdravých i nezdravých potravin. A zjistili, že děti si automaticky braly ty zdravé potraviny.
Nechat malou, at si sama vybere, který z jogurtů a smetánků chce ochutnat. Pokrájeného ovoce, zeleniny.
V pusince vše v pořádku? Zkontrolovat stav ústní dutiny a též se chodí od mala k zubaři, aby se děti seznámily s prostředím ordinace. Mezi půl rokem a prvním rokem života by tato první prohlídka a seznámení mělo proběhnout.
---------------
V tomto horkém létě možná ani malá neměla chut jíst.
S nástupem podzimu se vše může změnit. Třeba delší pobyt a pohyb venku chut k jídlu nastartuje.
--------------
Možnost je, smířit se s tím, že malá bude jiná, drobnější a později ve škole nejmenší ve třídě.
Věřím, že je to velký problém a veliká bezmoc. Vyzkoušejte, za to nic nedáte, na několik míst, kde vidí a dosáhne, položte piškot nebo něco, co ještě jakž takž sní. Neupozorňujte, jen nechejte na ní, co sama bude chtít. Tohle mi poradila primářka, když jsem nemohla jíst a zhubla jsem víc, než je zdrávo.
Já si myslím, že ten psychický problém máte spíš vy než dcera. Chystáte jídlo se strachem že to zase nebude jíst, pak jí vytváříte "ideální" podmínky, aby jedla a výsledek je, že před každým jídlem jste všichni doma nervózní a tu nervozitu přenášíte na ni. Takže má zafixováno: Jídlo = nervozita a už dopředu se bojí, že to zase přijde. Nesem odborník, ale já bych zkusil systém: Nechceš jíst, nevadí, když nemáš chut, nejez. A Na stole nechat něco co jí chutná (samozřejmě, že ne bombóny) a sami si jen tak mezi hraním vzít, případně nabídnout, ale rozhodně nevnucovat. Určitě to není správné, když dítě jí tak, že něco uzobává při hraní, ale když už jste takhle daleko, tak je asi hlavní aby jedla a pak můžete řešit způsob stravování.
Napada me, jestli nechce treba jenom dudlat? Zkuste ji davat kasicky a ruzne mixovane veci do lahvicky. I kdyz uz by mela jist pevnou stravu, treba je to jen takova faze.
Muj 6-lety syn vyzadoval lahev, kdyz se mu narodil nevlastni braska. Vyhovela jsem mu a po par tydnech ho to preslo!
Ale nevim, nejsem expert!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.