Nejste přihlášen/a.
Čtu tady hodně rad pánů, kteří si vůbec, ale vůbec nedovedou představit, jak pobyt na gyndě vypadá, zvláště, je
-li pacientce zle, je po operaci. Nejen duševně, ale i tělesně a proto vůbec nechápu, jak se mohou do takové diskuze vůbec pustit. Nedovedou si představit, co to je být bez kalhotek a chodit tak, aby nevypadla vložka nasáklá krví, kterou kdokoliv, kdykoliv z personálu kontroluje, aby se něco nezanedbalo, aby paní nevykrvácela. A když je k tomu ještě cévka s pytlíkem moči, tak to už fakt sranda není. Navíc, nevíme, na jakou operaci tazatelka jde. Pořežou ji břicho? Už chápete proč kalhotky nesmí být? A krátkou košilku v posteli, když je horko, vyhrnout? Jakože až kam se má bolavá, ustrašená žena odhalit, aby jí nebylo horko? A to se ani nezmiňuji, jak v každé pacientce je malá dušička, než přijdou výsledky z laboratoře.
korecko, není vůbec zač. Vy se držte, budu na vás myslet, at to dobře a bez komplikací dopadne a vy budete jako nová.
Na gyndě se chodí bez kalhotek. Takže noční košili! Ručníky, mobil, nabíječku a osobní hygienu. Něco na čtení.
Je zajímavé, že odpovídají mužšští. Podle nich, v krátké košilce se zakrvácenou vatou nebo vložkou chodit třeba na sesternu, na wc? A výraz . . . jako z vola? Pánové, o kom, s kým mluvíte? Zbláznili jste se, chlapi? Tazatelko, ty se trošku zamysli! nejdeš nikoho svádět v krátké košilce.
Jó bez kalhotek... Ono záleží, co Vám je. Když z Vás teče krve jak z vola... Žena by mohla vyprávět. Naopak doporučuje s sebou jednorázové kalhotky, které je možno vyhodit a není jich škoda, když je personál ze sálu nevrátí...
Omlouvám se za přirovnání. A ten zbytek - nucený pohyb v choulostivé situaci - nejen na sesternu, ale skrz chodbu na vedlejší oddělení, to je bohužel reálný obrázek našeho zdravotnictví. A stěžovat si není radno. Je to smutné, nedůstojné, ponižující, ale stalo se, Proto je lépe při návštěvě zdravotnického zařízení být připraven/a na vše. a @denny276 není muž
@denny276: Přesně, jak píšete. Nenapadlo mě, že by se to někoho mohlo dotknout. Jinak bych ten příměr vynechal.
V půli července jsem absolvovala menší g. zákrok Na Homolce.
Je důležité vědět, jaký to bude zákrok, jestli menšího rozsahu, kdy druhý den po vizitě propouští domů. To vše byste měla vědět od svého gynekologa, obvodního při předoperačním vyšetření a ambulance nemocnice, kde Vás opětovně kontrolně vyšetřují.
Všechny důležité informace by Vám ambulance, kam nemocnice spadá a kde jste absolvovala vstupní, kontrolní vyšetření měli s předstihem dát.
Dostala jsem papíry 4A, kde bylo všechno dobře popsáno a vysvětleno, co si má člověk sebou vzít.
Měla byste si koupit dlouhé operační zdravotní punčochy. Nebo my alespoň musely.
Možná u Vás je nafasujete. Dejte stránky nemocnice, třeba se k něčemu dobereme.
V nemocnici byla kuchyňka, uvařený čaj, nebo jsme si mohly uvařit jiný druh čaje dle chuti a též kávu.
Hodinu před operací nám sestra přinesla na pokoj jednorázové andělíčky = zástěrky s informací, kdy si je máme obléknout a čekat, až si pro nás přijdou a i s postelí na kolčkách odvezou na přípravnu oper. sálu.. Před operací nic jiného na sobě nemáte. Anesteziolog nás navštívil tedy ještě dříve, před sestrou, aby se s námi seznámil a my s ním. Zjistil, v jakém jsme zdravotním, hlavně psychickém stavu.
Měli jsme doporučeno vzít sebou porodní vložky (jsou různé druhy). Kupovala jsem v Benu, silnější a slabší, nebyl s nimi problém. Musím ale napsat, že v koupelně bylo v boxu dostatek erárních.
Dá se říci, že vše potřebné se člověk dozví sice za pochodu, ale včas. S péčí Na Homolce spokojenost.
Záleží na systému a lidech, kde budete.
Takže balit velké zavazadlo, knihy, časopisy při malém zákroku je celkem zbytečné. Pokud bude spolubydlící komunikativní, tak si většinou pokecáte, my měly na pokoji i televizi (bez nadstandartu).
Stačil plně nabitý telefon, menší hotovost, žádné šperky, základní hygienické potřeby 1 lehká noční košilka, spodní prádlo si člověk bere vždycky raději navíc.
Pokud budete delší dobu, tak jste asi dostala nějaké rady od ostatních.
Košilku nad kolena, ke kolenům, prostě co máte doma. Nebo delší, plážové tričko.
Určitě něco volnějšího, i když pokud je to na víc dnů, tak vám nejspíš na operaci a po ní dají (teda půjčí) "andělíčka" jakožto nemocniční oděv, aby dobře mohly kontrolovat, jak se hojíte a snadno se dodržovala hygiena (andělíčky můžou vyvářet a žehlit po libosti, střídat kdykoli je potřeba, nevadí, pokud jim ho zakrvácíte a tak podobně), to je důležitější než móda
Minimalne dve nocni kosile, zupan, dostatek spodniho pradla, rucnik, hygienicke potreby, pantofle do sprchy.Inkontinentni vlozky Vam muze predepsat lekar nebo se poradte na mujpoukaz.cz/... a penize i v drobnych.
Mobil, nabijecku, cteni.
Na gynekologii, at už se zákrok či léčba týkají čehokoli, je vždy vhodnější noční košile než pyžamo. Na stránkách nemocnic vždy bývá seznam věcí, které si pacienti mají vzít s sebou. Mně se vždy osvědčilo mít navíc vlastní kávovou lžičku, malý nožík a peníze v mincích.
Zvolila bych noční košili, jednorázové kalhotky a poporodní vložky, obojí se dá koupit třeba v drogerii DM. Taky nevíme, na jaký zákrok jdete. Jiné je to po hysterektomii a jiné po vyndání nitroděložního tělíska v narkóze.
Omfg omg
Nebylo by jednodušší se tam buď dojít podívat, nebo jim zavolat, pokud už tedy nepíšou, na webu, co si máte přinést?
OK, mě to jenom přijde že Spousta lidí radí a zkušenost má třeba dva z 10.
Za mě když jsem rodině se snažil něco dodat, tak to byla vždy rozdvojka a prodlužovací šňůra 230V, wifi repeater (popř. modem na SIM Pokud v baráku nebyl signál wifi nebo stál za prd) a iPad s nabíječkou
a pak samozřejmě něco dobrého k pití a jídlu Všechno ostatní (Tím myslím hadry na sebe nebo co bylo potřeba ) tam měli nebo dostali, Vyjma snad šampónů nebo kondicionéru nebo sprcháče, záleží, na jak dlouho tam jseš
@boban Skončíte v pekle a tam mají jen německé zásuvky Schuko. Do ní můžete zapojit spořebič správně, nebo koncovku otočíte "hore nohama" a zase to bude správně. V podstatě to samé, jako byste spotřebič zapojil do protilehlé strany běžné "české" rozdvojky.
Bobane ty jsi se zbláznil?
Všem spotřebičům je přece jedno, jestli je fáze vlevo nebo vpravo, tim méně na tom záleží u vidlicových nabíječek mobilu, Které můžeš zapojit i do české zásuvky, nejen do německé, tak ti onak.
Jedině ve zdi na tom záleželo, a to jen proto, že byla ochrana nulováním, tedy nulák byl ve zdi spojen s územnenim.
Na pohyblivém přívodu a nebo spotřebiči na tom nikdy, nebo alespoň za posledních 60 let, nezáleželo!
Jediný problém by nastal, kdyby ta prodlužka byla vyrobená tvým dědou, skutečně v některých laicky doma vyrobených prodlužkach byly spojeny N & PE, Což se nesmí, nikdy nesmělo a vyrazilo by to jistič (Kdybych byla v zásuvce Polarita otočená) Anebo chránič, pokud by byl chránič instalován
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.