Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Brát léky tlumící bolest, nebo vytrhnout zub - v těhotenství

Od: rusalka odpovědí: 22 změna:

Dobrý den, je tomu již rok, co jsem se svým zubařem řešila můj bolavý zub (šestka vpravo dole). Postupně pročistoval kanálky (to trvalo asi 4 měsíce), vytahal nervy, takže zub je v podstatě mrtvý. byl tak vykotlán, že na něj nasadil Cerec. Během této procedury mě zub stále docela bolel. Dost jsem přemýšlela nad vytržením. Zubař říkal, že se vždy snaží zub zachránit, že vytržení je až ta poslední možná varianta, kterou můžeme provést kdykoliv. Nyní, asi po 3/4 roce hotové práce se zub zase ozývá a bolí tak nesnesitelně, že začínám uvažovat o vytržení. Už asi týden mě to dost bolí, ačkoliv je zub mrtvý. Nemyslím si, že je tam zánět, nebot dásno není oteklé, bolavé na dotek. Bolí mě jen ten zub. Dnes je Štědrý den, nechci otravovat na pohotovosti, ani si nemyslím, že by byl můj problém tak moc akutní. Ale také nevím, zda je vhodné bolest snášet, nebo si brát léky tlumící bolest - jsem v 15. týdnu těhotetnství.

Tak prostě nevím co mám dělat co byste dělali na mém místě? Co je nejvhodnější/nejšetrnější řešení v ohledu na nenarozené miminko?

 

 

22 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


2x

Proč to řešíte na Vánoce? Jestli váháte, zda jít, či nejít k zubaři, tak Vás ten zub nebolí. Vy si jen myslíte, že ano. Zřejmě jste ještě tu pravou bolest zubu nepoznala. Pokud to ale nebudete neprodleně řešit, tak je pravděpodobné, že jí brzo poznáte. Pak poběžíte třeba k nejbliššímu kováři a necháte si bez rozmýšlení utrhnout třeba celou čelist, jen aby to přestalo. A věřte, že vím, o čem píšu.

Jinak s ohledem na miminko je to bez debat - ten zub musí ven! A to co nejdřív. Zánět miminku rozhodně nesvědčí a prášky na bolest už vůbec ne.


doplněno 24.12.20 14:29:

Na druhou stranu - na pohotovosti se s Vámi nebudou mazlit a jestli Vás to bolí už rok a výrazně se to nezhoršuje, tak to pravděpodobně přes ty svátky ještě vydrží.

 


2x

Pochybuju nad schopnostmi vašeho zubaře. Prostě tam máte pořád zánět a zbytečně trpíte.

Normálně to probíhá tak, že kanálky se vyčistí, vydezinfikují, zub se kvalitně zaplní, případně ještě opatří korunkou, a pak už bolet prostě nemůže.

Předpokladem pro úspěšné endodontické ošetření je pořádné vybavení ordinace a rentgen. Ten se dělá před i po ošetření kvůli zjištění počtu a tvaru kanálků a následnému ověření, že byly opravdu 100% zaplněny.

 


1x

MŮŽE MRTVÝ ZUB BOLET? Bolest mrtvého zubu není obvykle tím, za co ji pacienti pokládají. Mrtvý zub sám o sobě nebolí. Pokud je lokalizace bolesti v těsné blízkosti mrtvého zubu, často se jedná o zánět, který se nachází v okostici a může způsobit otok a silnou bolest. Počtěte si více tady.

tebi

Ja zubařku přesvědčovala že mě bolí zub, ta rekla, je mrtvý a zjistila, že mě bolí zub vedle, byla v něm díra, která Vyhlodala kanál až ke kanálků a tam byl zánět, tak teď chodím čistit kanálky.

 


1x

Mimo soutěž -v určitém období gravidity se mouho analgetika brát a v dalších se nedoporučují!Bcera měla obdobný problém ale s tím že museli ven horní zuby, zubař chvátal aby to stihl ještě v době kdy mohl dát injekce proti bolesti a mohla ještě brát analgetikum!

 

 

111®

0x

s ohledem na nenarozené miminko lékaž a zub ven, zánět může miminko zajubit...zdravé zuby mají být pžed začátkem těhotenství...prášky taky mimču moc neprospívají..

 


0x

než trpět bolestí nechal bych ho vyškubnout

 

rusalka

Píše autor: mně můj lékař dělal rentgeny. Kanálky jsou (dle jeho slov) pěkně zaplněny, zub je "čistý". Dívala se na to i jeho matka - zubařka s xxx letou praxí. Zub mě stál celkem 9 tis. Jsem z toho hodně v rozpacích. O svém zubaři si myslím, že je svědomitý a pečlivý. Dle jeho slov je vše v pořádku, zánět tam není. Ale mně ten zub prostě bolí. A ano, jak psal někdo výš - zatím to není tak strašná bolest, abych si zub sama rvala kleštěma, ale obávám se, že s postupem času bych k tomu asi došla. Já všem děkuji za reakce. Nejspíš poputuji na pohotovost i na Štědrý den je mi nejvíc líto miminka, o kterém si myslím, že trpí víc než já.

pb®
Jediná otázka, má zubař mikroskop na endodontické ošetření nebo čistil kanálky od oka?

Šedesátiletí zubaři s Xletou praxí bývají nejhorší. Ale ten syn by snad měl něco vědět o současných postupech. Nicméně jak říkám, je to podezřelé.

 

liska5

0x

Každý zub končí na dráze některého orgánu. Záleží od kondice toho orgánu. jestli je špatná, tak vystřeluje signály do zubu nebo dásně u něj. Svým způsobem se tam projevuje sezónnost. A typ a kondice pacienta.

Který to je zub? Horní n. dolní? Číslo? Teď to bývá často často 5 a 6.

Dýchací cesty a slinivka + žaludek / virová sezona, nachlazení + cukr a alkohol ve stravě/.

Brzy nastoupí moč. cesty - přední řezáky..

Co je to za kravinu?
Ten zubař to prostě doslova zvrtal, jiná možnost není.

liska5

Primárně snad bolel zub bez známek zánětu, né?!? Někdy až vystřelí z dráhy u zubu hnis a zub je O.K. Tady je třeba jít po dráze.

 

rusalka

Tak na pohotovosti mi zubarka poradila domluvit si schuzku se specialistou s mikroskopem. Domnivam se,ze muj zubar to pod mikroskopem nedelal. A prozatim brat leky tlumici bolest, nez skonci svatky..
liska5

Jestli je to spodní zub, tak tlačte zespoda čelisti do té prohlubně, kde jsou zadní stoličky. Držte tam palec dlouho, až se bolest zmírní. Taky vyplachujte pusu vlažnou vodou, hlavně postižený zub.

liska5

Před desítkami let jsem uprosila zubaře, aby mi zub vytrhl, že opakovaně bolí dlouhé měsíce. On na něm nic neviděl. Tak jsem k němu chodila tak dlouho, až kapituloval a ten jeden dolní zub mi vytrhl. Bez kazu. Zdravej. Pak se mi dostala do ruky knížka o orientální diagnostice a ejhle.- problém byl v břiše. A tam jsem zaměřila svou alternativní léčbu. Potvrdilo se mi to i na chodidle zatvrdlinou v místě onoho orgánu. Ta souvislost tam je a někdy až taková, že naopak vytržení určitého zubu dokáže navodit vážnou poruchu v orgánu. Typické pro osmičku a srdce.

Rusalka: To je rozumné.

Liska5: Ve vší úctě, větší blbost jsem nečetl. Osmičky mám dávno pryč a EKG každé dva roky ukázkové.

liska5

Stepm, jakého nešiky?!? Krásně vytrhl zdravý zub na moji žádost.

O těch osmičkách mi říkal před pár lety kardiolog, když líčil své zkušenosti. Mne se to netýkalo.

Čtěte pozorně a neodsuzujte, když nevíte.

pb®
Lisks5 a který zub mám tedy špatný já?Žaludek v hajzlu po prvním dítěti, beru léky na reflux. Stejně tak plíce, beru léky na astma. Po druhém dítěti mozek v hajzlu, beru léky na RS. Tak který zub?
liska5

Téměř každý má svůj slabší článek řetězu. Někdo dva i víc. To už v genech. Myslím tím určitý orgán. Někdy až tak, že příslušný zub ani nenaroste. Jestli je ten slabší orgán po dlouhá léta přetěžován horší životosprávou /strava, nepohyb, stres, enorm.fyzická zátěž, neekol.prostředí, stres.../, tak vzhledem propojenosti orgánů začne postupně "drhnout" další orgán, soustava. Ta komplikovaná propojenost je ve vých. medicině vyjádřena tzv. pentagramem. Podle něj pak před tisíci lety volili léčbu - nejen byliny. Složité jak prase. Na to jsou celé knihy, to nelze převyprávět.

Vám stačí zadat si: zuby - souvislost s orgány a podle toho, co uvádíte tak už všechny, co jsou od 5 dozadu. Právě třeba ten chybějící nebo velmi brzy zkažený či vypadlý zub hlásí, který orgán šetřit, jelikož už trpí.

U té RS to není mozek. To je v systému. A když by se od začátku vědělo, že ji má člověk v genech, tak už od malička ji může ovlivnit. Neříkám vymazat, ale snížit riziko propuknutí nebo zmírnit její projevy. U RS je to prý otázka příjmu D vitaminu a vápníku v raném dětství. A není to jen, že ho do těla nedostaneme, ale tělo je nastaveno k horšímu přijetí. Třeba něco tomu vstřebání bránilo. A dohnat se to pak dá sotva...Existuje kniha Amy Myers, Autoimunitní řešení. Velká, 400 stránek. Nelze si vyhledat svoje, ale je třeba ji číst postupně a pozorně kvůli souvislostem. Dost pochopíte, ale stejně všechny pokyny nedodržíte, to snad nějakej svatej v místech, kde je vše k dostání a má na to nervy, prachy a čas. Ale aspoň zhruba naštelovat si lepší životosprávu se může vést ke zmírnění nemoci.

 

au1

0x
nojo, bolest zubu, to je svinstvo. povim vam svuj pribeh, ikdyz v nem chybi to tehotenstvi zacalo to kolem 25.roku zivota, na jednom zubu uz nedrzela plomba a tak prisla na radu moje prvni korunka. par let s ni byl takovy standartni boj, sem tam pod ni zub bolel, sem tam se odlepila, znovu nasadila. za nejakych 5 let zacal zub bolet vic, ikdyz byl mrtvy. tehdy zacalo vsugerovavani od zubarky, ze to neni tak hrozny, zub prelecila, a dala mi nejaky tea tree olej na hojeni. po preleceni korunku nasadila, a pul roku byl klid. pak zacal zub bolet jeste vic, a to tak, ze jsem si ho zoufale chtel vythnout v domacich podminkach, nebo aspon sundat tu korunku. to uz jsem zacal plivat krev, zub smrdel jak hniloba. dostal jsem penicilin a radu, ze to mam vydrzet. po par dnech bolest pominula, a takhle se to opakovalo jeste asi 3x.nakonec korunka odpadla, ja ji odmitl znovu nasadir, a na domaci cisteni kanalku jsem dostal takovou tu ozubenou jehlicku kterou se tahaji nervy. byla v permanenci casto, hodinovy operace v koupelne nebyly vyjimkou. po dalsich par letech to dospelo do faze, kdy me zdanlive nesouvisejici problem dohnal do nemocnice. zacalo to bolestmi hlavy, rozostrene videni. okamzite testy na CT, rentgen v tunelu, krevni testy. priznaky nadoru, nastesti nic nenasli. uzavreno - tenzni bolesti hlavy. rok na to sla moje zubarka do duchodu, a tak jsem si nasel jinou. mimo 9 dalsich totalne zkazenych a lajcky opravenych zubu, se dostala i k tomuto korunkovymu zubu. no co vam budu povidat, trhala to na trikrat, a i po vytrzeni pretrvavaly nesnesitelny bolesti. po mym nalehani a presvedcovani ze si nevymyslim nakonec zjistila, ze v tom zubu byl roky zanet, ktery se dostal do kosti, a tu kost skoro celou znicil. nasledovalo vyskrabavani zbytku teto kosti, a v pripade dalsich bilesti bude objednvka na chururgii, kde kost odstrani. jestli jste to docetla az sem, tak zrejme uz mate predstavu jestli chcete podobne zdravotni patalie absolvovat, a ulehci vam to rozhodnuti, jestli si nechat zub po Novym roce vytrhnout

 

xyzs

0x
Resil jsem nedavno bolest sedmicky. Lekar se take pokousel zub zachranit dle RTG zadny zanet. Presto prilezitostne bolel, nekdy byla ale bolest silena resil jsem to praskami. Po 3 mesicich laborovani jsem si zub nechal vytrhnout a je klid.
Prasky proti bolesti nejsou dlouhodobe resenim, to vite. Pokud vas zub i po mesicich leceni stale trapi, nechal bych si jej vyndat. Mozna jit na pohotovost a slyset nazor jineho lekare.
Jeste zminim jednu vec. Pokud je zub prelecen, jste si jista ze boli stale on? Me kdysi davno obcas bolivala petka. Lekar na ni nic nevidel ale rozhodl vyndat osmicku. Bolest petky vytrzenim 8 prestala.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]