Nejste přihlášen/a.
Můžete miminku hned po návratu z nemocnice dávat Vigantol a Kanavit.
V odkazu máte info od lékařky k podávání Vigantolu a Kanavitu mudrtichackova.cz/...
Normálně se dává do cca 6. měsíce, ale pokud ten půlrok nastane v době, kdy se moc nechodí ven a není sluníčko, tak klidně do 9.
Jinak k těm problémům s Vigantolem, kamarádce opravdu doktorka řekla na cca 2. měsíci, že ho nemá podávat, klukovi nesedl. (A potíže se pak upravily.) Ale místo toho dostala za úkol s ním denně pár hodin projezdit na sluníčku, aby aspoň něco maličko nabral. Jezdila s otevřeným kočárem, aby na něj svítilo, samozřejmě tak, aby mu dále neubližovalo do očí nebo aby se nespálil (bylo to přes podzim, kluk je červencový). Jezdili takhle pak i po tom půlroce právě proto, že byl půlroční v zimě.
Nufrago, to je prostě taková blbost. Vit. D rozhodně NELZE získat z podzimního sluníčka, prostě už nemá tu správnou sílu (vlnová délka, úhel dopadu). Jen ze sluníčka letního a to ještě jen přes poledne, kdy slunce nejvíc pálí. Právě přes tu dobu, kdy naopak dermatologové doporučují na slunce kvůli riziku melanomu nechodit vůbec nebo jen s ochranným krémem. Kvůli krému se vit. D zase nevytvoří. Taky to není tak jednoduché, že stačí být chvíli na slunci a vit.D mám dost. Nemám. On se tvoří vlivem slunečního záření z kožního mazu (problém se suchou kůží u seniorů) a pak se vytvořený musí tou kůží vstřebat. A to není hned, to trvá. Takže kdo chce mít vit.D hodně ze sluníčka, musí pěkně čerstvě nemytý s mastnou kůží na polední slunce a pak se den dva neumýt, aby se to stihlo kůží vstřebat. Takový bezdomovec válející se v parku nebo silničář pracující celý den na opravě dálnice a bydlící v maringotce bude mít vit. D dost. Nám ostatním zbývají suplementy, proto má všeobecně česká populace kritické hodnoty vi.D. Prostě komu uděláte odběr a nic nebere, ten ho má nedostatek. I když něco bere a není do dobrý produkt, může mít neostatek, to se stalo mojí sestře.
Miminka na sluníčko do 1 roku věku nemají chodit snad vůbec, proto se jim dává Vigantol do toho jednoho roku. Vážně z podzimního slunce žádný vit. D nachytat nelze a moc se divím, že tohle řekla dětská doktorka. Taky se velmi divím, proč nejsou u novorozenců více propagována probiotika, však na tříměsíční koliku trpí snad většina mimin. Proč to nevisí v každé gynekologické ordinaci, v každé poradně v porodnici, u dětského lékaře, proč to neříkají doktoři maminkám rovnou když kontrolují mimino. Ale on to asi není takový kšeft, protože stačí dávat probiotika jeden měsíc a vyjde to asi na 150Kč a zabírá to ihned. Mám to ozkoušené na svých synech. první mi brečel prvních 14 dní svého života, tenkrát ještě bylo napsáno na probioticích, že se mohou dávt od jednoho měsíce věku. Ale je to jen legislativa, prodejce mi řekl, od 14dnů. Druhý den po podání už nebrečel a nebrečel pak už nikdy. U druhého syna jsem si vzala probiotika rovnou do porodnice a jakmile se mi odělalo první mlezivo, tedy bylo v čem prášek rozmíchat, podala jsem je synovi. Takže druhorozený mi nezabrečel kvůli nadmutému bříšku ani jednou. Miminka se rodí neosídlená, osídlit se musí až po porodu a střevní mikrobiom má hodně co do činění s celkovou imunitou a zdravím organismu.
Zavolejte lékařce, zná podle dokumentace Vaše miminko.Ten telefon Vás tolik nestojí. Dávat sama o sobě něco novorozenci bych si osobně netroufla.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.