Nejste přihlášen/a.
podle mě, pokud ten telefon a notebook používáte k poslechu rozhlasu, měl byste zaplatit bez ohledu na to, komu patří. protože kdyby to tak nebylo, lidi by to ochcávali tím, že by tvrdili, že ty přijímače, které doma mají vlastně nejsou jejich a ani třeba neví, čí jsou...
osobně si myslím, že takové placení rozhlasu a televize je neštastné, já bych byl pro to skrýt do jiné daně, stejně jako jsou skryté jiné poplatky
Právě proto je tam slovo nevlastní nebo nedrží... ale přece za to nebude platit zaměstnavatel a ještě za to nebudu platit doma/na ubytovně znova?
milancukrar: psal jsem o telefonu a notebooku a v nich se jezdit nedá. nicméně, pokud zmiňujete vozidlo, je řada lidí, co má vozidlo napsané na firmu, ale využívá ho jako rodinné auto. pak je to podobné. telefon je služební, ale málokdo odděluje služební a osobní hovory. atp.
Jasně, co lověk, to názor. Ale souhlasím s tm
ale přece za to nebude platit zaměstnavatel a ještě za to nebudu platit doma/na ubytovně znova.
Jen dodám, že od pondělí do středy jezdí Tonda, od čtvrtka do neděla Lojza. Příští měsíc se to otočí.,
Kdo to bude platit.
pojem držení***to se musíte obrátit na někoho jiného, kdo ovládá právo a český jazyk.
pojem držení je klidně i to, že držím teď banán a manželku za ruku.,
Samozřejmě, že pokud něco držíte (v tomto kontextu), nemusíte místo toho držet třeba penis, abyste to už v tu chvíli nedržel.
Týká se vás to, pokud:
Vlastníte zařízení technicky způsobilé k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového, resp. televizního vysílání... odsud. Jste vlastníkem? NE, vlstníkem je zaměstnavatel... pokud tedy nemáte svůj mobil, svůj notebook, svůj ...přístroj, atd.
Zajímavý rozsudek, druhý v pořadí...asi odhlásím elektřinu a přejdu k loučím...a přestanu platit poplatky...
Po provedeném dokazování dospěl soud k následujícím skutkovým zjištěním, které má za skutečnosti prokázané a rozhodující pro posouzení věci, odpovídající i skutkovému závěru. Žalobkyně je provozovatelkou veřejného televizního vysílání a příjemkyní televizních poplatků. Výše televizního poplatku činí od 1. 1. 2008 částku 135 Kč měsíčně. Žalobkyně zaslala žalovanému jakožto odběrateli elektrické energie písemnou výzvu k placení televizního poplatku, na kterou žalovaný v zákonné 30denní lhůtě od doručení nereagoval a nezaslal žalobkyni čestné prohlášení, že nevlastní, nedrží či z jiného právního důvodu alespoň jeden měsíc neužívá televizní přijímač.
Prozatím ten mobil a notebook zaměstnavatele nemusíte řešit, počkejte ještě pár dnů...viz naši poslanci
Nechcete po mě výklad zákona, že ne?
Páč já jsem svůj vlastní televizor půjčil tchýni do DD, tak jsem po měsíci musel zařídit, aby platila poplatek. Takže zapůjčení je něco jiného, jak užívání služební věci. Dopoledne je to firemní a odpoledne je to Vaše?
Firma to musí platit, Vy ne.
Zní to logicky, ale trochu mě překvapil názor níže km, který uvádí - platit. Pokud bych se držel jeho teorie, musel bych platit všude, kde se zdržím 30 dní a více třeba na dovolené/služební cestě. Dejme tomu, že se na 35 dní ubytuji na služební cestě na samotě v penzionu, kde majitel neplatí poplatky, protože tam není televize, rozhlas a dost možná ani signál. Přijedu ale na 30 denní služební cestu se svým vymakaným strojem, který zachytí signál, resp. podle litery zákona "je schopen přijímat" - budu se muset přihlásit k platbě poplatku, pakliže doma třeba neplatím, jelikož doma nemám přístroj?)) Čekám na dobu, kdy nám poslanci zavedou poplatek z trouby, z mixéru, protože odebíráme elektřinu... ale asi je ta padesátka pro rozpočet klíčová - viz stovky hodin, které nad tím poslanci stráví. kocourkov
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.