Nejste přihlášen/a.
Vysvetleni je jednoduche. Jsou disky ktere neutahne USB konektor. Proto ma externi naoajeni. I
No nazdar, koupila jste snad ten nejhořší co je na našem trhu.
Ne nabijet se nemusí, to je přívodní napětí (kabel) pro štávu toho HDD
Jeden káblík do elektriky
Druhý do PC notebooku
Proč nejhorší? Provozuju několik disků WD a s žádným nebyly potíže. ty samozřejmě můžou kdykoliv nastat, ale zatím dobrý, již několik let.
Nebudu vás strašit, na zálohy je v pořádku. Značka je za ty roky osvědčená.
Moc sem vaší diskusi tenkrát nesledoval, takže sem nevěděl že ho dáváte k ukázce.
Jo je dobrý, pro domácí používátní je dobry.
Může, ale nemusí to být pro vás komplikace. Snazší pro toho kdo se moc nevyzná, koupit disk, který nepotřebuje dodatečné napájení. Např. něco takového.
@betty2156: Ten disk je od známého, osvědčeného výrobce WD (Western Digital). Tento konkrétní disk sám o sobě není moc velký rychlík (5400 ot./min), ale zase o to je levnější a na zálohy plně dostačující. Koupě to není špatná.
Nikam nespěchejte. V klidu to udělejte, až na to budete mít chut.
Při zprovoznění postupujte podle návodu od výrobce. Nevíme, co se tam píše. Na Internetu jsem kopii nenašel. Možná, že disk se už dodává předformátovaný pro nejčastější použití běžnými uživateli.
Formátování je obdoba linkování sešitu. Někomu stačí běžné linkování, někdo chce řidčí, někdo hustčí, někdo velkou mezeru po pravé straně, někdo nelinkuje horní polovinu, aby tam mohl dělat nákresy, někdo vynechává celou levou stranu, ... prostě každý používá nový sešit na něco jiného a podle toho si také rozvrhne formát stránek jinak. Člověk, který tomu nerozumí, si zvolí základní linkování, které je více či méně vhodné pro všechny způsoby možného použití sešitu.
Formátování disku by nemělo zabrat více než jednotky minut.
Když se při formátování nedá "rychlé formátování", tak to bude kontrolovat celý povrch disku a to opravdu trvá dlouho.
Předpokládám, že na Youtube už jste shlédla videa vyhledaná pomocí fráze například "připojení nového externího disku".
@juraja:
Nikdo samozřejmě neví, co je konkrétně uvnitř za řešení a disk. WD prodává tyto zařízení jako hotovou krabičku s pár uvedenými základními parametry (kapacita, rozhraní), ale protože to nabízí spoustu let pod stejným názvem, tak uvnitř mohou být už například jiné disky, protože ty staré už nevyrábí.
Podle rozborky z konce 2020/začátku 2021 tam byl běžná 8TB SATA disk s externím USB převodníkem, tedy něco, co by šlo v případě problémů opravit běžnými postupy. Zdá se, že alespoň v tomto konkrétním případě WD nepoužil ty speciální PCB se zabudovanými převodníky, tedy to, na co si lidi (a zřejmě i ty) stěžovali. Nevím, jestli je to trvalá změna, nesledoval jsem to.
@imgify no nevím jestli se něco změnilo, článek z roku 2023.
Bridge / převodník, což je součástka, která z vloženého pevného disku vytvoří disk USB. Zjednodušeně se jedná o převodník SATA / USB. A jeden zádrhel. U externích disků WD My Book Essential se tato komponenta stará o online šifrování dat na disku. Při poškození tohoto převodníku (např. po přepětí, nebo ulomením USB konektoru) tak zůstávají data na pevném disku WD My Book zašifrovaná. V profesionálních podmínkách lze úspěšně obnovit data i v tomto případě.
*
U stolních pevných disků Western Digital My Book, je konektor USB integrován přímo do vnější elektroniky PCB externího disku. Integrované rozhraní USB omezuje bohužel funkčnost zařízení z pohledu procesu možností obnovy dat. V důsledku toho bývá nutné tyto disky osadit ekvivalentní PCB deskou s rozhraním SATA. Nepokoušejte se o to sami, protože je nezbytné přeprogramovat dárcovskou desku plošných spojů obsahem čipu ROM zdrojového disku tak, aby byla funkční. U některých modelů pevných disků WD My Passport navíc disky používají mechanismus samošifrování disku (SED - Self Encryption Drive). Ten je nutné nejprve odemknout a dešifrovat pomocí specializovaného zařízení. Teprvé poté je možné z disku My Book obnovit data.
Možná je ten integrovaný konektor jen u té jejich řady přenosných HDD, kde se počítá každý milimetr a gram a i to (samo)šifrování by dávalo smysl jakožto ochrana dat při někde na veřejnosti ztraceném nebo zapomenutém HDD.
Dodatek: Sorry, čtu teď znovu, že píšeš, že integrovaný USB je i v jejich stolních externích HDD.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.