Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Satelitní rozvod v paneláku.

Od: renardmuller® odpovědí: 20 změna:

Třeba je to hloupá otázka, ale zajímalo by mě, zda je možno nainstalovat v paneláku nějaký satelitní příjmač a ten napojit na stávající anténí rozvod tak, aby si v každém bytě mohl všechny kanály naladit každý na normálním TV. Jako je to třeba u kabelové televize. Myslím to tak, že by u sat. přijímače byla nějaká krabice která by ke každé stanici přiřadila nějaký kanál, který by šel naladit na každém TV, bez nutnosti dalšího zařízení v jednotlivých bytech. Teď otázka: Je možné něco takového realizovat? Předem díky za odpovědi.

 

 

20 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


3x

Ano, možné to je. Aby ale rozvod za něco stál, je třeba použít zařízení k tomu určené. Zařízení tvoří šasi, do kterého se strkají karty - co karta, to vlastně jeden satelitní přijímač naladěný na pevnou stanici. Výstup se pak moduluje a slučuje do televizního rozvodu. V domě pak máte analogovou kabelovku. Dle mého se to ale nevyplatí finančně - je to spíš určeno do hotelů a do určitého maximálního počtu stanic - např. 16.

Naskýtá se možnost s výhodou modulovat DVB-S signál ze satelitu do DVB-T kabelu - jako koncové přijímače by pak byly použity televize s digitálním tunerem. Takovéto zařízení jsem ale zatím neviděl, ale předpokládám, že existuje. Výhodou je to, že by se dal transformovat celý transpondér DVB-S (několik programů současně) do multiplexu DVB-T pomocí jediného přijímače.


Děkuji za odpověď. V našem domě je 24 bytových jednotek a s příchodem digitálního vysílání potřebujeme vyřešit co dál. Spousta lidí má ještě analogový přijímač a tak jde o to jak to vyřešit ke spokojenosti všech.

Nejlevnější řešení je pořízení set top boxů ke všem analogovým přijímačům. Postupem času si většina lidí stejně pořídí novou TV, takže ty náklady na tuto "kabelovku" by byly zbytečně utopené peníze. Navíc přijdete např. o EPG.

 


2x

Ano, da sa.cenova orientacia co to stoji napr. tu omko.cz/...

 


1x

Řekl bych že na střeše satelit, koaxiál do každýho bytu a v každým bytě satelitní přijímač by neměl bejt v dnešní době žádnej problém. Firmy to dělají i na splátky.

Před 14 dny sme to řešili na domovní schůzi. Už nad tím uvažuju 2 roky že zruším kabelovku a dám satelit. Bohužel sem si musel od naší kabelovky pořídit internet a tam je povinost přijímat i jejich tv, tak sem podepsal smlouvu na 2 roky. Na schůzi sme řešili to, že jestli kabelovka dál podraží tak si necháme udělat satelitní digitální příjem .

doplněno 25.07.10 23:58:

,,Bez nutnosti dalšího zařízení v jednotlivých bytech" to určitě nepůjde!

 

jabraka*

1x

Otázka zní,satelit do každého bytu v paneláku.Jde to na základě přestavby STA na satelitní příjem,ale ta přestavba přijde kazdý dům přibližně 250 tisíc v podstatě malá kabelovka.Jednodušší je příjem DVB-T na stávající anténu analogovou,ale tu je potřeba nasměrovat na aktuální vysílač,případně přidat ještě jednu,pokud je jiný multiplex vysílán z jiného vysílače,ty případy v ČR jsou.

Rozvody zústanou původní,ale příjemci musí mít STB.

Tento příjem jsme realizovali a ve vší spokojenosti programy dvou multiplexů sledujeme.Přišlo to na 52 000.-

JABRAKA

Jabrako, i kdyby to doopravdy stálo těch 250 tisíc tak pro 60 bytů (panelák), to dělá investici zhruba 4200 což je 350 měsíčně po dobu 12 měsíců (já mám kabelovku za 369, zatím), a zbytek života zadarmo (pro volně šířené SAT programy). To se podle mě vyplatí!.!.!

doplněno 29.07.10 00:09:

Tenhle přijímač i s čtečkou itage.cz/... mi za ty prachy příjde luxusnííí!.!.!

Tak nám na bytovce delali rozvod pro 18 bytů, měnili kabely až do kvartýru, v koaxu je DVB-T a satelit, vše funguje naprosto dokonale a celá ta sranda stala 100.000 Kč.

 

hanher*

0x

Pochybuji.

Každý satelit je vyrobený na určitý počet televizí, kterí hohou být zapojeny, max. tak tři.

Byl by potřeba rozbočovač a zesilovač, protože by byl velký útlum v kabelech, a Ti poslední mi měly špatný obraz.


Jak to mají udělaný u kabelovky ve městě? Tam to taky přijímají ze satelitu a pak je to rozvedený do paneláků.

hanher*

To jo, ale o ni na to mají technologie.


Právě o to mi jde. Nedělal bych to sám, ale zadal bych to nějaké firmě. Jen mi šlo o to, zda je to vůbec reálné.

hanher*

Tak to ano, myslel jsem, že to chcete dělat svépomocí.

 

 


0x

Nedělej to, vypadá to lákavě, nikdo by si nemusel kupovat domu žádnou další krabičku, ale to je jediná výhoda. Jinak to jsou samý nevýhody. Jediná cesta je digitál. At už dáte na střechu parabolu na satelit a k tomu ještě třeba anténu na pozemní příjem digitálního signálu. To sloučit a poslat po baráku. Pak by si každej podle chuti koupil buď set-top-box a měl by jen základ, nebo si trochu připlatil a měl by satelit.

 


0x

v panelovém domě (viděl jsem reportáž v TV) je velice složité právě větvení ze společného jednoho přijímače do všech bytů. Jeto taková nemalá rozvodna za nemalé peníze a s rostoucím počtem bytů narůstají náklady. Podle mě je postačující setopbox do každého bytu, je váš a nemá sena něm co pokazit a nepotřebuje v zásadě servis a stojí cca 1T. Navíc postupem času se bude dig pozemní signál rozšiřovat a bude všem dostupný. Společný satelit je dosti složitý.

 

Máme na pudě rozvod pro 18 bytú, jeden den tahali nový kabely do každýho kvartýru. druhej den delali na pude s switch, není tam žadnej satelit., ten má každej doma.

 

lui*

0x

Můj názor: Když už, tak DVB-S. Tedy satelit. Kombinace je k ničemu, Jen prodraží celé řešení, a nic nepřinese. To co jede na pozemním vysílání(DVB-T), je vše kompletně obsaženo v satelitním. V satelitním je větší výběr programů. I pokud máme řešení jen pro jeden satelit. Co se týká množství programů, tak jednoznačně vyhrává satelitní rozvod.

Technické řešení pro satelit je, podle mě, jednoduššší než rozvod pro pozemní. S cenou bych si nebyl tak jistej. Určitě to prodraží rozvody, kdy u Satelitního rozvodu se musejí dělat přívody do každého bytu zvlášt(a dobrej koax je dost drahej). Na rozdíl od pozemního kdy jde vše udělat jednou stoupačkou s odbočkami. To že s největší pravděpodobností nepůjde využít stávající rozvod pro STA je dost pravděpodobné(ale není pravidlem). Takže stejně se bude dělat asi znova, a to stírá do značné míry nevýhodu nových rozvodů.

Pokud jde o náklady samotných domácností, tak jednoznačně vede pozemní vysílání(DVB-T). Cena SetTop Boxu je rozhodně nižší než je cena satelitních přijímačů. A navíc rozdíl značně narůstá pokud nechcete jen přijímač, ale chcete ho mít kombinovaný s nějakým záznamem na HD nebo Flash apod. Tam jsou už cenové rozdíly mezi DVB-S a DVB-T. daleko větší.

 


0x

Máme v paneláku 32bytů, do každého vede koax. Na střeše satelit a moduluje se to do analogu. Takže máme 16 programů. Kdo chce, připojí si doma satelitní přijímač a jede mu satelit. Stálo to kolem 80.000,- Kč. Dělala to firma z Třebíče

 

ladzik*

0x

My máme 16-ti bytovku. Digitalizaci STA ( společné antény ) řešíme tkzv. chytrou anténou. Kromě pozemního příjmu DVB-T máme na střeše i satelit pro ASTRA 3A, 1G a ASTRA 1H. Do každého bytu je přiveden samostatný kabel pro TV ( vějířovitý rozvod! ), což je podmínkou pro tento příjem. Bývalý rozvod byl do série, ve stupačkách se napojoval byt za bytem. Pozemní vysílaní ( DVB-T ) nájemnicí přijímají buď přes set-top-boxy, nebo mají LCD TV s tunerem. Kdo chce i satelit koupí si samozřejmě satelitní přijímač s kartou pro české programy Skylink nebo CSlink + k tomu má další volné programy ... jsou tu další možnosti. U satelitu je možnost přijmu signálu ve vyšším rozlišení, pokud si koupíte HD satelitní přijímač. Pokud mate v bytě více televizních přijímačů ( v dalších pokojích, kde hlavní zásuvka od přívodu je v obyváku ) , tak rozvod po bytě u DVB-T je bez problému. U DVB-S ( satelit ) budete přijímat signal jen u televize v obyváku, nebot do dalších pokojů by jste potřeboval samostané přívody od antény + satelitní příjímače, což je už u společné antény dosti technicky i finančně náročné!

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]