Nejste přihlášen/a.
Není to jen o digitální úpravě. V prvé řadě je potřeba předmět vhodně nasvítit a sice ve studiových podmínkách. Malé předměty jako kelímky možná doma udělat jdou, ale třeba viz pracovní kufr, ten už jsem musel fotit v místnosti cca 8x4 metry, a to hlavně kvůli rozmístění studiových světel kolem dokola.
Za další, ta světla je potřeba mít nejméně tři a je nutné s němi laborovat, přidávat nebo ubírat sílu záblesku u každého zvlášt, jejich rozestavení (i malé posunutí pozice světla nebo změna síly záblesku o 1/3 EV dělá divy), pořídit zkušební fotografii, a podle potřeby světla dále upravit. To vyžaduje fotografické zkušenosti. Na mobil a nějakou lampičku zapomeňte.
V programu se upravuje jen již minimálně kontrast a vyvážení . Žádná aplikace vám světla nenahradí, natož ta mobilní.
Dobrý den, jestli si chcete pohrát s úpravou foto a grafikou, tak si nainstalujte do PC free program GIMP. Zdravím!
Ono to není takjednoduché. Před mnoha lety jsem řešil podobný problém (fotografie šperků) a nakonec mi pomohla tahle knížka.
ernie - Tak samozřejmě dneska bude asi k dispozici modernější literatura, já tuhle uvedl jako příklad. Technika je sice někde jinde, ale zásady osvětlování se lišit nebudou, světlo je stále stejné.
Tak ono by to chtělo knížku poplatnou době, i když principy budou stejné. Ovšem tohle je pravěk a fotografování digitálem a svícení pomocí dálkového iTTL nebo i manuálního nastavování EV u každého záblesku na skupinách a kanálech zvlášt je asi jiné, než před padesáti lety. Na internetu se dá najít hromada relevantních informací. Ostatně já jinde nečerpal. Ale zároveň je potřeba zkoušet co které nastavení fotáku/blesku dělá.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.