Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Příjem časového vysilače

Od: dedabrno® odpovědí: 7 změna:

Dobrý den v letním čase. Jak vám funguje příjem časového signálu DCF? Dnes poprve po více letech jsem zjistil, že moje dvoje hodiny řízené DCF se nepřepnuly do letního času a po vyresetování čas neumí najít - nastavit. Poloha obou mých zařízení se nezměnila, já Brno. Nejde snad o poruchu vysilače DCF ve Frankfurtu? Příjem nenastartuje ani při přemístění v bytě. Nemůže to nějak souviset se zrušením dlouhovlného vysílání ČR?

Děkuji

 

 

7 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

petrm

1x

Mám doma troje hodiny s příjmem DCF. Dvoje se přenastavily, jedny ne, což je obvyklé. Takže signál funguje (Praha).

petrm

Zapomněl jsem na radiobudík, ten se taky nastavil. Teď jsem vyzkoušel meteostanici, dal jsem ji k oknu, spustil příjem, proběhl během 4 minut.

 


0x

Oboje hodiny s DCF jsem měl ráno se správným časem. Okres Blansko

 


0x
Zkuste umístit "hodiny"u okna směrem na západ a nechte do zítřka... případně na chvilku vytáhněte baterii...
doplněno 28.03.22 11:42:

Projděte si pár informací tady, něco i zde. Osobně to řeším umístěním problémového zařízení na den, dva do místa silného signálu, vidím na displeji jednu, dvě, tři čárky, obloučky...Záleží i na citlivosti přijímače DCF...dvě zařízení fungují "všude", jeden přístroj má PROBLÉM...


doplněno 28.03.22 11:53:

A ještě něco pro "hledače"času. Ještě vysílač DCF77...

Problém s přijmem/...

Každý přijímač radiosignálu DCF podléhá rušivým a tlumícím vlivům. Jejich podíl vzrůstá se vzdáleností od vysílače DCF v Mainflingenu a s přítomností následujících faktorů: kovové obložení budov a místností, kovové stavební prvky (nosníky, armatury, střechy), silné zdi a izolace, suterénní a sklepní prostory, nevhodné lokální geografické podmínky, atmosférické poruchy, bouřky, neodrušené elektrospotřebiče, televizory a počítače umístěné v blízkosti radiopřijímače DCF.
Při příjmu DCF signálu tedy věnujte pozornost následujícímu:

Doporučená vzdálenost od rušivých elementů, jako jsou monitory počítačů nebo televizory je minimálně 1,5-2 m.
V železobetonových místnostech (např. suterénech či panelových domech) je přijímaný signál přirozeně slabší. V extrémních případech umístěte jednotku blíž k oknu (ideálně směrem na západ).
V nočních hodinách je příjem signálu díky méně častým atmosférickým poruchám možný ve většině případů.

 

riva

0x

Jak přibývá rušení, dělám to tak, že tyto hodiny doma posbírám a odnesu na zahradu, kde je zdrojů rušení málo. Tam vyndám a zandám baterie. Do 5 minut jsou nastaveny.

 

janh*

0x

Bydlím v Ostravě. Mám stejný problém se třemi budíky různých výrobců. Každý ukazuje jiný čas (vteřiny). Po vytáhnutí baterie se někdy nastaví, někdy ne. Myslím že zeslabili signál, takže někde prostě není. Neví někdo o plánku na jednoduchý přijímač DCF-77,5 kHz, kterým by se dala změřit síla signálu a najít místo se silným signálem?

 

guma

0x

Vždy je to jiné. Mám 4 hodiny a budík. Většinou budík se nenastaví a jedny nebo dvoje hodiny. Pokud se nenastaví, tak otevřu okno a k tomu otevřenému oknu je dám. Výtahnu baterii a znovu vložím. A u budíku je tlačítko s vysílačem, to zmáčknu. Většinou se do 15 minut nastaví. Mám doma okna s trojskly s pokovením a ty to asi ruší.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]