Nejste přihlášen/a.
Text jsem opsal z odpovědí ze stránek diskuze elektrika.cz
HDS je připojková skříň nn daného objektu. Je v majetku distributora, vedeni ze svorniku za pojistkou už je v majetku majitele objektu.
Výměnu pojistek nebo jiné práce na tomto zářízení , mohou pouze
oprávněné osoby , nebo přímo poruchová služba rozvodných závodů.
pro 111: tak to bych chtěl vidět jak žena v domácnosti v náručí s malým dítětem bude ve třech metrech nad zemí vyměňovat v HDS pojistky. HDS nemá laik ani otevírat a vůbec se v ní nějak hrabat. Před pojistkami je vedení úplně jinak jištěné něž třeba zásuvka u Vás v obyváku.
Skříňka+pojistky jsou odběratele, není tam k tomu přidaný (zaplombovaný) elektroměr. Pokud je ta skříňka někde v areálu, tak určitě odběratele. Pokud je to distributora např. ČEZ, EON atd. pak je to černota..
V drtivé většině si distributoři při žádosti o Připojení k distribuční síti dají do připojovacích podmínek odběrného místa Elektroměrový rozvaděč nebo Staveništní elektroměrový rozvaděč s elektroměrem uvnitř. Ještě chvilku po sametové revoluci se ze známosti na "chvilku" než se postaví barák dalo jet téměř "bez elektroměru". Dnes je to nemožné, technik by v případě nalezení "jeho práce" letěl na hodinu.. Připojovací skříně s pojistkami (většinou nožovými) pro domácnosti se umistují poměrně vysoko na sloupy-cca 3 metry a výš a podle tvého přidaného fota je to níž, takže odhadem je v blízkosti další skříňka s elektroměry. Těžko hodnotit, jedna fotka nic neříká..
osoba seznámená může měnit pojistky, žárovky, a to je každý kdo čte návody, i žena v domácnosti..protože po shození odpojovače je živá část nepřístupná..při správném zapojení..
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.