Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, vyhodil jsem z domu SKYLINK satelit a nahradil ho klasickým sítem, jenže to mi nabízí pouze asi osm TV programů. Při otázce v prodejně s elektro mi nabídli pouze jakousi víceprvkovou směrovou anténu (získal jsem dojem že doprodej něčeho nadbytečného) za cca 1000,- Kč. Na netu se nabízí celá spousta různých venkovních antén za max stejnou cenu. Poradil by mi někdo jaké parametry bych měl sledovat z pozice běžného uživatele? co třeba tato? zbozi.cz/... DĚKUJI ZA POMOC.
Počet zachycených kanálů pozemního vysílání není otázka antény, ale počtem ve Vaší lokalitě kanálů pozemě vysílaných. Při použití směrové antény je tento počet ještě omezen směrem, kterým je anténa otočená. Sebelepší anténa Vám sice zlepší kvalitu přijímaných signálů, možná i chytí z daného směru nějaký vzdálenější vysílač, ale určitě nezachytí signál, který tam prostě není. Co se týká počtu přijímaných kanálů, nelze pozemní anténu se satelitem ani srovnávat.
Nepíšete čeho chcete dosáhnou, nejprve si nejděte vysílace, které chcete ladit a pak teprve vybírejte řešení na míru, jinak je to mrhání penězy. Jde o vyzařovací charakteristiku antény, je to vždy něco za něco. Síto, označované taky matrace, se zesilovačem je v cenové relaci na příjem DVB nejefektivnější.
V parametrech žádný. Takže cenový rozdíl bude nejspíš ve výrobci a použitém materiálu.
F konektor a TV konektor - rozdíl pouze mechanický. Vždy musíš koupit odpovídající protikus k tomu, co už máš (set-top-box). Na obrázku máš oba, je to redukce, vlevo ze strany TV konektoru, vpravo ze strany F konektoru.
Pánové a 111 mají pravdu. Ovšem druhý fakt je, že jsem se TV aténami zabýval už před 40 lety a skoro dosud a vliv rozdílného předozadního poměru jsem nikdy nepozoroval. Snad to přichází v úvahu v případě, kdy by se na dvou opačných stranách od místa příjmu nacházely dva silné vysílače, pak by byl co nejvyšší předozadní poměr naprosto na místě.
Vyzařovací diagram je jiný, takže parametry stejné určitě nejsou. "Polské" síto nejvíce zaostává předozadním poměrem. To je i viditelné na ochuzené kontrukci antény.
Anténu plánuju dát na půdu pod střechu, to snad nebude problém. Z toho co jsem vyčetl doporučujete "matraci", takže by šly použít ty dvě antény z odkazů? A stačí ta levnější, když jsou parametrově stejné? Ještě u toho Vatenu mají velké síto H+V dražší jen o 25 kč, to má nějaké výhody?
A ještě mě zaujalo, že na všech e-shopech jsou nejprodávanější antény tohoto typu. Jsou lepší nebo proč se tolik prodávají?
Na půdě si dejte pozor na potenciální možnost vzniku požáru, nekvalitně spojené stínění může zajiskřit, do toho prach, pavučiny a už hoří. Chce to pravidelně kontrolovat, ono je to schopné fungovat desítky let a když něco funguje, tak se o tom běžně neví.
Ta "Hydra" má LTE filtr, což nemusí být k zahození a má trochu větší zisk proti matraci.
@tqwoo: Zbytečně a nesmyslně strašíš. Jednak by tam neměl být nikde proud a jednak jsem za 50 let neslyšel o zahoření tímto způsobem. Nehledě na to, že apriori předpokládáš nekvalitní montáž
ta anténa za 650,- má hustší síto, takže se více chová jako by tam byl kus plechu. Přijímá tedy odzadu méně signálu, tomu se říká předo-zadní poměr
imochodem protže se to síto chová také jako direktor, který vrací část signálu z přímého směru zpět na zářiče, má taková anténa i o něco vyšší zisk, jinak je docela možné, že anténa za 250,- je bez zesilovače a ta držší se zesilovačem..
Síto, označované taky matrace, se zesilovačem je v cenové relaci na příjem DVB nejefektivnější.
V dnešní době je to často nepoužitelná anténa. Nekvalitní a především širokopásmový zesilovač se často rozkmitá díky LTE. Stovky jsem jich již zlikvidoval.
Ale je to daleko lepší než to, co sem vložil tazatel.
Jj, to je pravda, chce si stím pohrát, někdy se oscilace dá zažehnat snížením napájecího napětí a je taky nutné zvážit konkrétní místo, kde pajazrajja bydlí, jestli má okolo sebe nějaké negativní vlivy a taky jde o to, jakou anténu si koupí, je to kus od kusu jiné, kam jí umístí atd. Nicméně ta anténa je za 250Kč, nějaké hraní s tím si zaslouží.
Pokud chytáš jen jeden vysílač a multiplexy mají blízké kmitočty, pak je ideální směrová Yagina pro skupinu kanálů. V každém jiném případě, pokud nechceš mít na střeše soustavu antém jak na vysílači, je nejlepší použít kvalitní klasícké "síto" (matraci) a raději bez zesilovače.
A opravdu chytíš jen to, na co "dosáhneš". Na ostatní zapomeň.
@mildaivos: Až na to, že ta podpora vysokého rozlišení 4K/UHD je jen reklamní trik a ten zisk 45dB bych strašně rád viděl na měřáku. Ten údaj je z oblasti Sci-fi
Anténa na obrázku je k ničemu, pokud nejste v místě s velmi silným signálem. Ani síto nemusí vyhovovat. Prodavač vám poradil dobře, tam kde je slabší signál, je na místě víceprvková yagina. Klidně může být i širokopásmová. Silné vysílače obvykle vysilají i 3 multiplexy, takže není třeba kupovat x antén a složitě je slučovat. Pod střechu anténa může, jen pokud není plechová. Vysílač vyberte podle toho kterou sít upřednostňujete, podle výkonu a vzdálenosti vysílače:
Před časem jsem si pořídil tuto anténu mám ji pod střechou a funguje i bez zesilovače (pokud obraz kostečkuje tak zesilovač zapínám) taky jsem vybíral ze širokého výběru a na této anténě mě zaujala podpora vysokého rozlišení 4k/uhd a dobrá cena.
žádná anténa ti nezajistí super rozlišení, když je vysílač neodesílá, a pokud ho odesílá tak stačí jakákoliv anténa. Ten zisk je se zesilovačem, samotná anténa může mít odhadem tak kolem 8-12dB
Jakou byste mi prosím z těchto antén doporučili? Chalupa je v Jižních Čechách (Malšice), signál zatím chytáme přes satelit, ale chci ho zrušit... Uvedené antény jsou v podobné cenové relaci, tak vůbec nevím jakou vybrat.
Set-top-box použijeme tento - má připojení na koaxiál (IEC). Uvedené antény mají většinou připojení na f konektor, takže musím koupit kabel (s F konektorem) a připojím ho do antény a na druhou stranu k STB nějakou redukci?
Popř. Vaten síto
Anténa bude na půdě. Děkuji
Nejdrive bych si vybral mapavysilacu.cz/... co vse chci chytat, a pak bych resil antenu (anteny a dalsi srandicky).
Pokud by bylo potreba osobne bych bral Vaten.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.