Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

1tuna je kolik m3?

Od: boule® odpovědí: 7 změna:

Dobrý den. Budu objednávat pod zámkovku frakci 32/63. V kamenolomu ale všude uvádějí cena za 1tunu. Nevíte někdo kolik je přibližně 1tuna frakce 32/63 m3? Děkuji

Mno a ještě bagrista mi dneska řikal, že na tuto frakci se dává ještě další kámen 16/22, ale že to strašně plave. Prej je lepší objednat frakci 0/63. Nemáte někdo zkušenost co je lepší?

 

 

7 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


3x

Dle tohoto článku 1 m3 lomového kamenu 32/63 je 1,8 tuny:
forum.tzb-info.cz/...

 

ladislavtikal*

2x

osobne davat frakci 16-32 a pak 4-8 s prachem a do toho klepu zamkovou dlazbu a pak prejedu zehlickou a premetu bud prachem z lomu nebo pisek prejedu zehlickou a dometu piskem do spar jinak mam za to ze kubik podle frakce je asi 1.6t

 

cyril*

0x

Nejlepším řešením je zadat stavbu tomu, kdo se v tom vyzná. Pokud s podobnou realizací nemáte zkušenosti, tak svépomocí je velká pravděpodobnost na nekvalitní výsledek, nemluvě o ztrátě času a nakonec i peněz.

 


Děkuji. Přesně takto jsem to dával na podzim na terasu. A zatim všechno v poho.

Teď ale dělám před barákem zámkovku pro auto. A podle výrobce tam má dospodu přijít ta 32/63.

 

cyril*

0x

Vždy je nutno vycházet z konkrétních místních podmínek. Podle stavu podloží a druhu použití zpevněné plochy. Nedá se obecně poradit- "já to dělám tak a tak a je to dobrý"!

 

ladajaskva*

0x

Dobrý den. Váha jakékoliv sypké hmoty je dána její hustotou, čili poměru vzduchu a vlastního materiálu. U lomového kamene je to 1500 - 1800 kg podle frakce. Ale podle mě není vůbec podstatné se bavit o konkrétmím složení podkladu pod zámkovkou a navíc brát v potaz, co říká bagrista. Ono je to stejné, jako založit barák a správně nadimenzovat základy. A u plochy, kterou bude jako finální vrstva tvořit zámková dlažba, platí ty samé principy, jako u základů domu. Takže někde vyhoví něco slabého a někde to prostě musíte udělat, jak protiatomový kryt. Já jsem se například z různých objektivních důvodů rozhodl položit zámkovku na 5 mm vrstvu ostré drti ( frakce 0 - 4 mm ). Ta ovšem leží na 10 cm betonové desce vyztužené kari sítěmi, To celé leží na 20 cm udusaného betonového recyklátu ( frakce 0 - 20 cm ) odpad z betonárny. Zemina řádne udusána žabou, recyklát také. Položení zámkovky na rovný beton udělá i nešika a konečné srovnání nebylo potřeba. Sedlo si to hned samo při pokládce. Spáry zasypány křemičitým pískem, což je doporučený postup, který zaručuje, že tam dlouho neporoste žádná tráva. Po 7 letech to nevykazuje žádnou závadu. S pozdravem Laďa

cyril*

Řešení nevypadá zle, jen je jaksi zcela zmařeno původní poslání zámkové dlažby - její snadná opravitelnost v případě potřeby dostat se pod dlažbu samou.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]